Apasági nyilatkozat?

Figyelt kérdés

Apasági nyilatkozat hogyan néz ki? Csak simán besétálok az önkormányzathoz és aláírom (mármint nem én hanem daddy)? Mi a helyzet ha apa nem magyar, akkor angolul kell kitölteni vagy hivatalosan lefordíttatni?

Mennyi idő ennek az átfutása?



2017. nov. 23. 14:16
 1/7 anonim ***** válasza:
Annyi biztos, h mindketten alákell irnotok pár papírt. Ha nem magyar a párod akkor lehet h adnak az ő nyelvén is példányokat. De ha itthon szülsz a magyart kérik a kórházban sztem mivel magyarországon vagytok!
2017. nov. 23. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
75%
Mindketten kelletek az aláíráshoz. Személyi okmányok és a várandós kiskönyv. Mi nemrég csináltattuk. Max. 15 perc volt.
2017. nov. 23. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ú szuper. Azért kérdezem mert pl. házasságnál kell egy csomó papír és le kell fordíttatni őket hivatalosan. Nem tudom apaságinál hogyan működik de én le tudom neki fordítani ha esetleg magyarul adnák mert amúgy egyáltalán nem beszéli a nyelvet egyenlőre. Remélem nem lesz túlkomplikálva amiatt, hogy nem magyar és annyi lesz mint amit a 2. mond. :)
2017. nov. 23. 15:00
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
mindkettőtöknek meg az önkormányzatidolgozónak is alákell írnia 4 példányban, kell kiskönyv meg a szokásos iratok (személyi, lakcímkártya stb).
2017. nov. 23. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Mind a ketten kelletek hozzá. Személyi okmányok, kiskönyv, plusz az orvos által alá írt igazolás, amit a védőnő ad.

Egy halom papírt kell alá írni. Nincs átfutás, ahogy végeztetek már érvényes a dolog.

2017. nov. 23. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Sikerült?
2017. nov. 25. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nos sikerült elintézni és leírom mi a menete annak aki esetleg hasonló cipőben jár:

Mivel a gyerek apja nem magyar állampolgár és még nem is a férjem azért először is kell neki egy tartózkodási engedély amivel az országban maradhat tehát első kör: bevándorlási hivatal. (Ha ez már el van intézve az a legszerencsésebb mert ez a hosszú kör.)

Ha már csak a kérelem be lett adva és kapott egy ideiglenes tartózkodási kártyát akkor irány az anyakönyvvezető bármelyik polgármesteri hivatalban ami pedig ide kell:

várandós kiskönyv, egy igazolás a nőgyógyásztól apaságihoz (tudni fogja), személyi + lakcím / az ideiglenes igazolás apának és anyának illetve egy tolmács aki el tudja mondani bármilyen nyelven apának miről van szó. A tolmács lehet a szomszéd/haver is annyi a lényeg hogy az anya családtagja nem lehet de nem kell hivatalos tolmácsot fizetni.

Kitöltitek a papírokat kb. ezer helyen kell aláírni és azonnal meg is kapjátok. 1 példányt anya, 1 példányt apa és egy részletesebb példányt amit majd a kórházban kell leadni szülésnél. Ez kb. fél óra.


Remélem tudok esetleg ezzel segíteni valakinek. :)

2018. jan. 30. 12:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!