Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nagyjából "mennyibe kerül"...

Nagyjából "mennyibe kerül" havonta egy baba?

Figyelt kérdés

Ha leszámítjuk azt, hogy meg kell venni a "kezdőcsomagot" babaútorok, kiságy, babakocsi, pelenkázó, mellszívó, ruhák stb.

Ha már megvan nagyjából minden, mennyibe kerül havonta a baba? És mennyibe pár év múlva, mondjuk óvodás korban?

Nem állunk rosszul anyagilag, de gazdagok sem vagyunk. Ezért kíváncsi lennék, mennyivel kerül többe az élet babával, mint baba nélkül.


2017. nov. 23. 15:31
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
61%
Sosem adtam össze. Gyümölcsöt joghurtot magunknak is szoktunk venni, nem az a plussz 1 joghurt és alma vagy más gyümölcs nyomja meg a kiadásokat. A kaját se számolom, ha veszünk magunknak egy adag húst, abból jut a gyereknek is, zöldségeket mi magunk is eszünk. Tehát én sosem éreztem az etetését plusz kiadásnak (pedig nyilván valamilyen szinten az). A pelusra elköltök kb 20000 forintot, de mi csak a zöld pampaerst használjuk a nagyobbnak sem vettem sosem mást. A ruhákat vélelenül sem számolom össze, lehet szívbajt kapnék :D. Az óvodai étkezése a nagyobbnak kb 8000 forint, nem vagyunk jogosultak az ingyenes étkeztetésre. Kisfiamnak a tápszer 10000 havonta, de Ő csak reggel este issza már (9 hónapos koráig tudtam szoptatni).
2017. nov. 23. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
36%

Én a Dm pelenkára esküszöm, abból a 4es méret 4ezer és onnan veszem a popsitörlőt is. Gyógyszer az egy év alatt max kétszer kellett, anyatejes és mellé azt eszi, amit mi is (1 éves múlt). Új ruhát sosem veszek, mert ésszerűtlen, igazából nem tudok mit felsorolni. A mosásba az ő ruhája nem egy nagy tétel, a fürdetéshez a Bübchent használom az illata miatt (Tescoban 700), és azt hiszem ennyi. Ja, hát játéka az van bőven, de mindet örökölte.

Amiből nem engedek az az, hogy nem vagyok hajlandó vele tömegközlekedni. Nem lustaság miatt, hanem a fertőzések miatt. Így a benzin pénz még jön hozzá, a tesó óvodai járata havi szinten 20ezer.

2017. nov. 23. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

16 hónapos:

pelenka: Libero 3 cs 15.000 Ft

popsitörlő: 1500-2000 Ft

popsikrém, tusfürdő, gyógyszerek nem kellenek minden hónapban: kb.2-3 havonta összesen kb.7000 Ft ha beteg akkor több kell gyógyszerre

tea: kecskeméti gyerektea: 600-800/doboz (attól függ hol vesszük) 4 darabot szoktunk venni

tápszer: 6000 ft

kókusztej/rizstej: kb. 8 dobozzal (tejfehérje allergiás)

játékot kap minden hónapban (egyszer drágábbat máskor nem, átlagban 3000 ft)

ruha: sokat kaptunk, de mindig veszünk 3-4 darabot (3000-5000 ft)

Emellé keksz stb. amit ehet nasi szintén 3-5000 ft

Ezeken kívül a nagyszülőktől, keresztszülőktől is mindig kap ruhát, játekot, nasit stb. mikor mit.

Játszóház heti egyszer 4×800 ft

Hirtelen ennyi jutott az eszembe, mindig van mire költeni. Mikor kisebb volt még többet kellett kiadni pürékre, több pelus, popsitörlő fogyott stb.

2017. nov. 24. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!