Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kérdésem, amiben várom a...

Kérdésem, amiben várom a segítségeteket: Babát tervezünk, ez az első hónap. A ciklusom rendszertelen sajnos. (voltam hormonvizsgálaton, ott nagyjából minden rendben volt, ciszta nincs, áprilisban voltam dokinál). Lehet baba?

Figyelt kérdés
Az általam számított peteérés alapján hétfőn-kedden kellett volna megjönnie. (5 napja késik) Lehet ez baba?Teszteltem,5 napos késésnél de negatív. Viszont 2 hete szinte folyamatosan "mindjárt megjön érzésem van", ilyet soha sem szoktam érezni. Lehetek terhes szerintetek?

2014. jún. 8. 11:26
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:

Mit jelent, hogy általad számított peteérés napja? Hogy számoltad az ovut? Netes kalkulátorral, nyák figyelésével, ovutesztteszttel?

ha együtt voltatok ovukor akkor ahhoz számítva az 5 napos késésnél már ki kéne mutatnia legalább halványan a pozit legtöbb esteben, de lehet, hogy mégis később fogant vagy lehet, hogy simán csak ennyit késik, mivel azt írtad, hogy rendszertelen a ciklusod.

2014. jún. 8. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
Mi az, hogy nagyjából jó a hormonsorod. Írd meg légysz a 3. napi hormonjaid.
2014. jún. 8. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

TSH: 2,708, FSH: 6,1 LH:11 Prolactin: 209, Ösztradiol: 135

Ezen kívül voltam terheléses cukor és terheléses inzulin vizsgálaton, hogy az inzulinrezisztaniát kizárják. Az teljesen jó lett.

A hormonokra azt mondta a dokim, lényegében jók, külön teendő nincs.

A peteérést ovu mikroszkóppal és ovu teszttel néztem.

Űha nem lenne ez a 2 hete tartó feszülés az alhasamban, és "megjön érzés", akkor nem is lenne gyanús a késés.de mivel sose szokott lenni menstruáció előtt ilyenem, ezért vk tanácstalan.

2014. jún. 8. 13:58
 4/25 anonim ***** válasza:
Hát ez egy nagyon rossz hormonsor ha 3. napi. Tipikusan pcos-es. Megírnád aterhelés eredményét is.
2014. jún. 8. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

Policisztás petefészek az van, de endokrinológus és nőgyógyász is azt mondta, h ez elfogadható. Fura h te pedig azt mondod hogy nagyon rossz, Gondolom az LH-FSH arányra gondolsz, h nem jó.

Cukor 0perc: 4,3, 120perc: 3,9

Inzulin: 0perc: 5,8, 120perc: 15

Egyébként azzal tisztában vagyok h policisztás a petefészek.

De ez nem indok arra, hogy 2 hete van ilyen mindjárt megjön érzésem.

2014. jún. 8. 15:07
 6/25 anonim ***** válasza:
A terhelésed is rossz a 120 perces cukornak tilos az éhgyomri alá esni. Az a baj, hogy csak 2 pontos terhelést csináltak, ha 3 vagy 5 pontosat csináltak volna, már az inzulinon is látszana, hogy nagy a gond. Mindenképp egy hozzáértő dokit keress. Inzulinrezisztenciád van, amit kezelni kell.
2014. jún. 8. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

Egyébként te orvos vagy?

Nem gondolnám hogy a szülészeti klinika ig.helyettese nem lenne hozzáértő.azt hiszem látott már néhány leletet.

Köszi a kommentet, de az eredeti kérdés nem ez volt egyébként.

2014. jún. 8. 15:28
 8/25 anonim ***** válasza:

Az endokrinológus nekem azt mondta, hogy a TSH maximum 2,5-ig jó teherbeeséshez. Az én 2,2-es eredményemre még nem adott gyóghyszert, de a 2,7-re már kaptam volna.

AZ orvosok között is nagy az eltérés. Van, aki már 2,2-es TSH-ra ad gyógyszert, hogy 2 alá vigye, de pl. a barátnőm 3,8-as TSHját egy másik orvos tejesen jónak találta (ő teherbe esett és 8-ra ugrott a TSH-ja, nem győzték kezelni)

SZóval szerintem nézesd meg az eredményeidet másik orvossal is, mert valószínűleg másik orvostól ezekre az eredményekre másfajta véleményt kapsz.

2014. jún. 8. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Köszi, nem áll szándékomban másik orvossal megnézetni,mert bízom a sajátomban. És ez a terület amúgy is elég képlékeny, ahogy te is írtad. A hormonoknál nincsenek egyértelmű határok. Egyébként csak akkor szoktak belevatkozni gyógyszeresen bármilyen hasonló problémánál, ha nem megy a teherbeesés min fél éven belül.
2014. jún. 8. 15:44
 10/25 anonim ***** válasza:
Rendben, én csak azt mondom, hogy vagy megnézeted másik orvossal is az eredményeidet, vagy bízol az orvosodban és esetleg eljutsz a fél év-egy év-két év sikertelenségig is. Persze kívánom, hogy mielőbb várandós legyél, de azért egy idő után majd kezdj kételkedni az orvosodban.
2014. jún. 8. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!