Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hány éves korig lehet anyaköny...

Hány éves korig lehet anyakönyveztetni otthon a gyermeket?

Figyelt kérdés
Külföldön született magyar állampolgár gyermekét hány éves/hónapos korig kell anyakönyveztetni, hogy megkapja a magyar állampolgárságot? Apuka külföldi állampolgár, nem EU, szóval kettős állampolgársága lenne a babának. Nincs nagykövetség, szóval személyesen szeretném intézni, de mivel többszörös átszállásos repülőút, nem szeretnék rögtön repülni a babával, ezért jó lenne tudni, van e valami korhatár.
2017. nov. 24. 16:05
 1/4 anonim ***** válasza:
30%
A gyerek születésétöl kezdve magyar állampolgár és ezen nem változtat az sem, hogy nincs MO-on anyakönyvezve!
2017. nov. 24. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
79%

Elso, ha nem ertesz hozza, mi a jo feneert okoskodsz ???

Akkor lesz magyar, ha anyakonyvezik !


Kerdezo, amikor akarod.

En is kulfoldon elek, az adott orszag allampolgara is vagyok, ezt kapta a gyerekem. 2 eves volt mikor ugy dontottem legyen magyar anyakonyve is, igy ekkor - 2 evesen csinaltattuk.

Altalad megkapja akkor is, ha 50 evesen maganak akarja.

Csak annyi, hogy ha nem vagytok hazasok, akkor apasagi is kell.

2017. nov. 24. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Itt elég jól le van írva. Kettesnek meg azért ajánlom figyelmébe az első mondatot, mielőtt mást lehülyéz.

[link]

2017. nov. 24. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Kettes; elöször nézz utána, mielött lehülyézel valakit, Az elsö vagyok, külföldön élek és a gyerekeim születésükkor az itten állampolgárságot IS meg a magyart IS megkapták, az anyakönyvezés csak ennek a bejegyzése MO-on.
2017. nov. 25. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!