Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A baba születése után kerülhet...

A baba születése után kerülhet az apa nevére a baba?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Nekem az lenne a kérdésem, problémám, hogy mi külön fogjuk nevelni a születendő gyermekünket az édesapával. Viszont ragaszkodok az apasági DNS teszthez, hogy később ne tudja megtámadni, hogy nem is ő a baba apukája. Az lenne a kérdésem, hogy a gyermek születése után mennyi idő elintézni a papírokat, hogy az apuka nevére kerülhessen a baba? Illetve, hogy mi ennek a menete?

2017. nov. 29. 10:23
 1/3 anonim ***** válasza:
72%

1. Én elgondolkodnék, hogy milyen kapcsolat, ahol felmerül ilyen, hogy egyszercsak kitalálja az apuka, hogy nem hiszi, hogy ő az apuka...

2. Ha már a nevére kerül, akkor neki kell DNS vizsgálatot csináltatnia ahhoz, hogy "lekerüljön a nevéről" a baba.


Amúgy megfelelő összegért már terhesség alatt is lehet apasági vizsgálatot csinálni.

A terhesség alatt kell apasági nyilatkozatot aláírnia, hogy születéskor már az ő nevére kerüljön.

2017. nov. 29. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Kell apasági nyilatkozatot tenni!Ha az nincs,születéskor a te neveden lesz a baba.Utána lehet az ő nevén.De hogy most mi a menete meg mennyi idő azt sajna nem tudom mert mi 18 éve voltunk hasonlo helyzetben.
2017. nov. 29. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nalunk epp apuka ragaszkodott a dns teszthez.

1 hetes volt a pici mikor mentunk mintavetelre,e-mailben nemtudom pontosan hany nap alatt megvolt az eredmeny.ezt kikuldtek postan is,csak az kesobb jott meg.

Utana kellett menni apasagi nyilatkozatot irni,majd uj szuletesi anyakonyvi kivonatot csinaltatni.

Sztem 1 honaposan mar a neven volt,mert akkortajban kezdtem intezni a penzeket.

2017. nov. 29. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!