Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák! Más is érzett így a...

Anyukák! Más is érzett így a baba születése után?

Figyelt kérdés
Iszonyatosan egyedül vagyok. 9 hónapos a lányom, az elején szülés utáni depressziónak véltem, gondoltam majd elmúlik. Imádom a lányom, nagyon akartuk őt, nem adnám semmi pénzért, nem ez a baj. A rokonaim, szüleim 250 km-re vannak tőlünk, a férjem rokonai 100, senki nem tud csak úgy "beugrani", akár segíteni, akár csak beszélgetni. Tudtuk, mit vállalunk, de mégis nehéz így. A barátaim is messzebb laknak, emailezünk ugyan napi szinten, de az mégsem ugyanaz, mindegyiknek megvan a maga kis élete. A férjem reggel 6-tól este 7-ig nincs itthon, tehát pont a fürdetésre talán hazaér, és nekem a felnőttekkel történő kommunikációm kimerül a napi vásárlásnál használt "kérem és köszönöm" -mel. Minden percet élvezek a gyerekemmel, de jó volna, ha lenne valaki, akit meglátogathatnánk néha, vagy ő minket. Borzalmasan fáradt is vagyok, a lányom elég rossz alvó, átlag 2 óránként kel éjjel, nappal is félórákat alszik. Én kelek hozzá kivétel nélkül mindig, és ez is nagyon kimerítő. 9 hónapja nem aludtam 2 óránál többet egyhuzamban. Jah és az a legrosszabb, hogy mindezek miatt bűntudatot érzek, mert ilyen önző gondolataim vannak, hogy de jó lenne valaki, vagy de jó lenne aludni mondjuk 6 órát egyhuzamban... A lányom pedig teljes értékű anyát igényel és érdemel, de én így sajnos tényleg azt érzem, hogy egy fáradt és befásult öregasszonyt kap. Éreztetek így? Vagy velem van baj?

2017. jan. 5. 23:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
83%

Ne legyen bűntudatod, hogyne lenne már a lehető legtermészetesebb, hogy ha nem alszol, akkor fáradt vagy, és ha nincs kihez szólnod, akkor hiányzik a felnőtt társaság. El se lehetne képzelni másképp. Nyilván függ attól, hogy hol laksz, de társaságot kell keresned, például hasonló kismamákat, hiszen mindenki viszi ki levegőre a babáját. Ha szimpatikusat találsz, akár vigyázhattok is egymás gyerekeire, amíg a másik 1-2 órára kimozdul. Előbb-utóbb vége lesz ennek az állapotnak, és visszamész dolgozni. Addig is olvass sokat, az is szellemi kaland, és munka mellett úgysincs rá elég idő.

Mikor felébred, mi történik? Nem biztos, hogy nagy ügyet kell csinálni abból, hogy felébred, hanem egy szóval megnyugtatni, és kimenni, ne legyen éjszaka program.

2017. jan. 6. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem ezzel nagyon sokan így vagyunk. Nem vagy egyedül, az érzéseid természetesek. Miért nem viszed rendszeresen programokra a gyereket? Neki is jó, te is kimozdulsz, ismerkedsz más anyukákkal. Jobb időben mehettek majd játszóterezni és a gyerek us nagyobb lesz és minden nappos prigrammá válik.
2017. jan. 6. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
86%

Hat ez ilyen, baratokat kell keresned. En ugyanigy voltam, aztan a ferjem uj not talalt, ugyhogy este sem vol tarsasagom.

Ekkor kezdtunk jarni babas csoportokba ( kb 8 honaposan) , es azota 4-5 nagyon jo baratnot talaltam !!

De menni kell, hoban, esoben, 30 perc nekunk busszal, megis mentunk. Na, azota jobb az eletunk !

2017. jan. 6. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Amikor éjjel fölsír, általában megitatom és cumit nyomok a szájába, ez megoldja. (ma mondjuk 4 és 6 közt félóránként kelt...) Ha nem megyek be hozzá, előbb csak nyöszörög, aztán előbb-utóbb sír. Hozzáteszem, azért kel föl, mert hasra fordul álmában, és nem szeret hason aludni. Nem tudom miért nem fordul vissza, pedig megy neki, mégis kinyomja magát és sír hogy fordítsam vissza. Minél később megyek be, annál jobban fölébred és annál nehezebb visszaaltatni.


Budapesten lakunk. Igen, baba-mama klubra én is gondoltam már, van is egy tőlünk kb 20 perc sétára, hetek óta tervezem, hogy elmegyünk, de valami mindig közbejött. Múlt héten nem volt nyitva a közösségi ház az Újév miatt, azelőtt meg az volt a baj, hogy 10-től lenne 11-ig, de itt is van egy kis gond: a lányom nappal két óra ébrenlét után alszik egy felet, plusz 7 körül ébred, reggeli majd 10 fele tízórai. Nem tudom, hogyan játszhatnék az időpontok tologatásával, hogy fél 10kor el tudjunk indulni és ne borítsam föl a napirendjét teljesen... Még akartam várni, amíg ez a kétóránként alszom módosul, de még mindig nem akar... Ja, ma meg minusz 12 fokban nem biztos hogy akarom kivinni.

Tényleg jobb lesz majd, ha nagyobb lesz és vihetem játszóterezni, de az még odébb van.

Utolsó, nagyon csodálom a hozzád hasonló anyukákat, hihetetlen lelkierő kellhet ahhoz, amin átmentetek. Én nem tudom, hogyan viselném el. Őszinte elismerésem, le a kalappal! :)

És köszönöm a megnyugtató válaszokat! Valószínűleg azért megy nehezen az egyedüllét, mert 10 évig vendéglátóztam, a lételemem volt a társaság és a hosszú beszélgetések egész nap...

2017. jan. 6. 07:04
 5/12 anonim ***** válasza:

Teljesen természetes amit érzel! Bűntudatod felejtsd el!;-)

Én már 2x voltam pszichológusnál (kicsit varázslőnő is), hogy rendbetegyünk engem, mert a babának szüksége van rám. Nálunk Apa rengeteget dolgozik, sokszor vidéken is, és hétvégén is - ez együtt jár azzal, hogy ott is alszik. Gyakorlatilag a kezdetektől egyedül vagyok éjjel-nappal, és igen, néha nagyon belefásultam. Ráadásul a baba születése előtt elköltöztünk, így semmi ismeretségem nem volt itt. Viszont, tényleg, ahogy már mondták, babasétáltatás közben lehet ismerkedni. Én akkortájt kezdtem nyitni, amikor ilyenidős volt a miénk, mint most a Tiétek.

Baba-mama klub, vagy valami foglalkozás is jó ötlet. Mondjuk én eddig csak 1x voltam ilyen helyen, mert sajnos rossz alvó vagyok, és ha a Pici éjjel felkel, én már nem tudok visszaaludni. Ilyenkor a túlélésért játszom, hogy legalább a Kicsivel türelmes, kedves legyek és ellássam.

Később könnyebb lesz és szórakoztatóbb, amikor már kezd önállóvá válni és egy csomó mindent megért. Persze ennek a korszaknak is megvannak a nehézségei, de ilyenkor mindig emléketetem magam, mennyire szerettem volna, hogy jöjjön:) Kitartás!

2017. jan. 6. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
65%

Szedd össze magad, és induljatok el abba a babaklubba! Tényleg sokat segít!

Illetve ami még nekem segített társaságot találni: beléptem még annó egy terhestopikba, ahol együtt szültünk. Mindig van kivel dumálni. Vagy ha messze is vannak a barátok, próbáljatok csetelni!

Nem szabad így bezárkózni, a 2. gyerekkel én is megjártam, vacak volt.

A férjed meg segítsen annyit, egyszer egy héten kibírja, hogy te lefekszel 7 után, amikor hazaér, és vigye ő az esti rutint, és ha sír a baba, kb éjfélig keljen hozzá ő! Így tudsz aludni valamennyit, amivel utána jobban bírod az éjjel fennmaradó részét!

2017. jan. 6. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
75%
Írd meg, hogy melyik kerületben éltek, hátha akad itt a közelben lakó, hasonló sorsú anyuka.
2017. jan. 6. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
34%

Hát őszintén, szerintem nagyon nem fair, hogy a férjed egyetlen éjjel sem kel a babához, és minden nap tiéd az éjszakai műszak is, az egész napi tennivalók után. Főleg úgy, hogy nem is szopizik éjjel a kislányod, csak vissza kell altatni. Heti 2-3 éjszakát igazán bevállalhatna a férjed is, amikor ő kel hozzá, és te is ki tudod magad aludni.

A francot se érdekel az ilyenkor szokásos duma, hogy jaj, hát ő dolgozik, neki kell a pihenés. És? Te egy csecsemőért felesz egész álló nap, neked nem kéne a pihenés?


Társaságba meg tényleg járjatok el. Tudom, miben vagy benne, én a kisebbik fiammal vagyok itthon már 11 hónapja, a nagy iskolás, így nálunk a hazahozás ideje eléggé behatárolja a napunkat, szünetekben meg mindenféle program lehetősége ugrik, de amikor lehet, mi is próbálunk emberek közé menni. Persze eddig nehéz volt a délelőtti alvás miatt, de most egy hete végre átállt arra a fiam, hogy csak délután alszik, így végre tudunk már rendszeresen eljárni. Lehet járni babatornára, dúdolda, ringató, hasonló zenés mozgásos foglalkozások, sima beszélgetős klubok, és ha még alszik délelőtt is a lányod, akkor ami ilyenkor is szuper: hordozós torna. Akkor is jó, ha amúgy nem hordozol, tudnak adni eszközt. Te tornázol, ő meg jót alszik a hátadon, erre már mi is el tudtunk járni alvásidőben is :) És itt lehet azért másokkal is ismerkedni torna előtt, után.

2017. jan. 6. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

X. Kerületben lakunk, Óhegyen. Szivesen fölvenném a kapcsolatot közeli anyukákkal! :)

Sajnos a férjem szószerint ágyúdörgésre sem kelne fel, nekem meg a bébiőrt sem kell bekapcsolnom, minden apró mocorgásra riadok(szomszéd szoba). Mire fölráznám, hogy menjen be hozzá, már visszaaltattam én. Jah és sajnos esélytelen, hogy este 7kor én lefeküdjek, ha belegebedek sem kerülök ágyba fél 12 előtt... A gyereket a férjem teszi le aludni. Én mosogatok, romeltakarítok,v felmosok (a konyha minden nap végére úgy néz ki mint egy háborús övezet), összeszedem a játékhegyeket a lakás minden pontjáról, van, hogy kiteregetni is csak ilyenkor van időm a délután óta a mosógépben pihenő ruhákat. Gyors zuhany és hipp-hopp, máris majdnem éjfél...

Hát, az itteni baba-mama klub jövő héten indul idén sajnos csak, most beszéltem velük telefonon. Majd akkor elmegyünk :)

2017. jan. 6. 09:32
 10/12 anonim ***** válasza:
Menjetek el, igen és az hogy hideg van az ne hátráltasson van kabát, + takaró. Finnországban - 20 °-ban kint alszanak az óvodások. A Facebookon is kereshetsz csoportokat , főleg ha Pesten laksz annyi a lehetőség, én kis faluból is járok a városban csak azért hogy ne legyünk egyedül. Tenni kell érte, mert senki nem fog, hozzád becsöngetni.
2017. jan. 6. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!