Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egy férfi hány éves koráig...

Egy férfi hány éves koráig merjen gyereket bevállalni? Akinem még nincs de szeretne.40 már sok? 45?

Figyelt kérdés
2017. dec. 7. 00:02
 1/8 anonim ***** válasza:
41%
Szerintem sok. Mikor ő kamasz lesz te már papi leszel.
2017. dec. 7. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy érzi 40 nem sok ,de ilyet magadnak kell eldöntened .
2017. dec. 7. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
43%
Manapság már a nők is várnak 40 éves korukig...ebből kiindulva nem sok.
2017. dec. 7. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
55%

Sógorom 40 és 43 évesen lett apa. De ő akkor kb 30-nak tűnt.

Apósom most 58 éves, egyáltalán nem "papi", szóval akár apa is lehetne egy kamasszal pl.


Ne a számokon múljon már a gyerekvállalás. Lehet valaki 40 évesen is "öreg", és 50 évesen is fiatalos. Ez csak rajtad múlik.

2017. dec. 7. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
73%

Sógorom is nagyon fiatalos 40-es volt, mikor megszületett a gyereke. Aztán 52 évesen egyszerűen összeesett, és meghalt.

Apukám 56 évesen. A tesóm akkor volt 13.

Nem szeretném tovább sorolni.


Sajnos figyelembe kell venni, hogy a férfiak esetében 50 éves kor körül megugrik a halandóság. Nem minden esetben lehet kivédeni egészséges életmóddal, ha valakiben ez genetikailag kódolt.

De egy pici baba érkezése 40 fölött nem kimondottan javít a helyzeten. Stressz, éjszakázás, túlórák, hisz el kell tartani a családot, ami megint csak újabb stressz. Az a nagy büdös helyzet, hogy 45-50 körül nem erre van tervezve a férfiak szervezete. Akkor se, ha jól néz ki a korához képest, és lélekben 25.

Tudom, hogy most nagy divat még 50 évesen is gyereket vállalni, meg hogy sokan élnek viszonylag jó egészségben 85 évesen is. De egy 40 éves ember akkor is 40, ha rànézésre 30.

A pszichológia részét nem is említem, hogy mennyivel másabb egy fiatal szülő, mint egy 50 éves.

2017. dec. 7. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
23%

Én 33 voltam, a férjem 49, amikor a fiúnk megszületett. A férjemnek van egy fia az előző házasságából, aki akkor született, amikor a férjem 32 éves volt. Elmondta, hogy akkor még egyáltalán nem volt kész az apaságra, az exét is csak azért vette el, mert az anyjáék nyüstölték, hogy ilyenkor már illik a család és gyerek, erre ő bepöccent, elvette a nőt, hogy nesztek ba-tok+, legyetek boldogok, ő meg kifelé élte az életét. Persze imádta a fiát és most is, de nem volt boldog, utált hazamenni, állandóan dolgozott, így egyáltalán nem tudott részt venni úgy a fia életében, ahogy egy apának kellene (iskolai ünnepség, szülinap stb.).

Mikor erről beszélgetünk, mindig mondja, hogy ő 40 éves kora körül érezte azt, hogy jó volna megállapodni és szeretne gyereket. Most különben minta apa, a nagy fiát is szereti és támogatja, de ő már 20 éves, ővele már nem tud úgy apáskodni, mint a kicsivel.


Szóval a lényeg, hogy ki mikor érik meg az anyaságra/apaságra, mert lehet, hogy valaki 35 évesen gyorsan összehoz egy családot, mert "jaj, kifutok az időből", de egyáltalán nem biztos, hogy megérett rá, és inkább várnia kellene.

Van, aki meg 20 évesen már anya/apa akar lenni és az az alfája-omegája.

2017. dec. 7. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Teljesen egyéni. A bátyjám, 43 évesen lett apa. Most 46, és most szeretnének másodikat.

Az exem, 39 volt mikor született a fiunk.

De ők, mindketten fiatalosak, sportolnak, magasan képzettek, tehát több diploma. Azért mire több egyetemet elvégez az ember és még dolgozik, az időbe telik.


De van például a szomszédom, aki lerobbant, alkoholista, hát 45 évesn úgy néz ki mi mást 75 évesen. Neki már 20 körül vannak a gyerekei. Na hát őt most nem tudnám elképzelni kisbabával.


Te tudod, te melyik kategóriába tartozol.

2017. dec. 7. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Tesóm és én iker lányok vagyunk 27 évesek.Tesóm párja 40 az én párom 30. Mi már 3,5 éve próbálkozunk tavasszal lesz lombikunk mi nagyon család centrikusak vagyunk,imádjuk a kutyánkat és a macskánkat. Spórolósak vagyunk mindig van tartalék pénzünk.

Tesómék pedig pont a mi ellentéteink,nem terveznek egyenlőre gyereket,nem egy nagy állatbarát tesóm pasija,költekeznek ha kell ha nem.

Hiába van a 2 "fiú" között 10 év,ég és a föld a kettő viselkedése. Az enyémet simán eltudnám képzelni már gyerekkel de tesóm pasiját inkább hagyjuk…

2017. dec. 7. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!