Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Irigy vagyok minden kismama...

Irigy vagyok minden kismama barátunkra, hogy tudnám ezt legyőzni?

Figyelt kérdés

Jópár hónapja próbálkozunk párommal hogy az első babánk összehozzuk. Sajnos teljesen sikertelenül.


A baráti társaságban eddig 4-en jelentették be a babát ez idő alatt. Mindenkinek elsőre összejött volt egy akinek megszakítással sikerült. Van akinek ez már a második baba és mind a kettő elsőre összejött.


Rettentő irigy vagyok rájuk, még a hányást is irigylem. Nem tudok igazán örülni az ő babájuknak. Pedig szeretnék de annyira igazságtalannak érzem, hogy csak nekünk nem sikerül. Beszélgetni sem tudok velük erről igazán, hisz nem tudják milyen minden hónap a negatív teszt vagy a mensi felett keseregni. Nem tudják mennyire fáj minden hónapban a sikertelenség. (Talán azért is mert semmi másban nem voltam még sikertelen, egy igazi tervezős vagyok aki ha elhatároz valamit azonnal megteszi, ezt meg hiába határoztuk el mégsem jön)


Nem akarok ilyen keserű lenni. De rossz olyanokat hallani egy kismama szájából, hogy "jajj ne aggódj eljön a ti időtök is" mikor én már rég próbálkoztunk mikor ő még csak nem is gondolt rá, most mégis neki kerekedik a pocakja...


Bocsi, ha hosszú lett, csak jól esett kiírni magamból. Kivizsgálásra januárban megyünk szóval teszünk érte.


Mivel tudnám ezt a feszültséget feloldani?


2017. dec. 7. 11:45
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
49%
Én is az voltam.. nekem a teherbeesesig ndm mult el.:((
2017. dec. 7. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
74%
Fogadd el, hogy ez egy teljesen emberi érzés, ne vesd meg magad érte. Más dolog, hogy nem illik kimutatni. Esetleg úgy oldhatnád a belső feszültségedet, hogy egyszer egy ilyen baráti párnak, akik már várják a babát, odavetnéd viccesen, hogy annyira irigyled őket, és annyira szeretnél már ott tartani, ahol ők. Szerintem megértőek lesznek.
2017. dec. 7. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
76%

Tök normális, nem kell legyőznöd sem, csak ne mutasd ki. Ők tudják, hogy ti is próbálkoztok? Még az is lehet, hogy akkor nem csak a "jajj ne aggódj eljön a ti időtök is" szöveget kapod, hanem őszintén segíteni, támogatni akarnak. (Vannak gyagya és valóban segítő tippek is.)

És: marha könnyű mondani, tudom, de ne görcsölj!

(Egyébként tuti és 1000%, hogy nekik rögtön összejött? Mert azért ezt olyan jó mondani, csak nem biztos, hogy így van.)

2017. dec. 7. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
65%
Én is így voltam,csak én missed ab utàn.Természetes érzések.Az időt,amíg újra próbàlkozhattunk azzal töltöttem,hogy próbàltam megtanulni,hogy az élet nem kívánsàgműsor és sajnos vannak dolgok,amik önhibàdon kívül nem sikerülnek.Ezt el kell fogadni.Ez a lecke majd jól jön,amikor meglesz a baba,hidd el.
2017. dec. 7. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
80%
Szia! Másfél év telt el, mire sikerült teherbe esnem. Én is rettenetesen irigy voltam minden ismerősömre, aki teherbe esett. Szerintem ezt nem tudod feloldani. Vágysz rá, nem sikerül, úgy gondolom, hogy ez természetes. Ez nem a rosszindulatú irigység, mert senkitől nem sajnáltam ezt a boldogságot, csak fájt, hogy mi a férjemmel még nem élhettük át. Most másfél éves a kisfiúnk. Koraszülött lett, nem volt másfél kg, amikor megszületett. Most is irigykedve nézem a terhes kismamákat, mert szerettem volna még egy gyermeket, de így nem biztos, hogy be merném vállalni.
2017. dec. 7. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
96%
Ez teljesen természetes érzés.Én is így voltam.18 hónapig próbálkoztunk,mire sikerült,ez idő alatt a bátyáméknál megfogant a második baba.Irigy voltam én is,de nem csak rájuk,minden kismamára és babakocsit toló anyukára aki szembejött velem.
2017. dec. 7. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
17%
Nincsenek problémáid és a hisztivel kötöd le magad. Basszus, van olyan aki éveket vár a gyerekre, vagy 10 éveket! Nekünk hamar összejött, mondjuk fél év alatt, aztán olyan beteg lettem, hogy azért kellett küzdenünk, hogy megtarthassam és meg tudjam szülni, szóval az ilyen picsogásra nem volt időnk.
2017. dec. 7. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
79%
A Te problémàdat csak Te làtod nagyobbnak utolsó.Nincs jogod bagatellizálni a kérdezőét.
2017. dec. 7. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
16%
8-as, de van hozzá jogom, akkor simogasd te a buksiját, neked meg ahhoz van jogod, de amúgy nagyjából minden nő vár pár hónapot míg teherbeesik és általában nem kapnak ettől idegösszeomlást, persze mindenki csinálhatja ezt a túldrámázást ha kedve van, csak igyekeztem a másik oldalról is megvilágitani a dolgot, van amikor éppen ez segít.
2017. dec. 7. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
81%

Utolsó! Szerintem vezesd le a feszkót máshol. Enyhén szánalmas a fröcsögésed! Látom meggyógyultál és már minden rendben van nálad, mivel képes vagy itt acsarkodni.

Kérdező! Ezt majd az fogja megoldani, ha terhes leszel te is. Én volt akitől megkaptam, hogy nekünk mind a kettő gyerek milyen könnyen összejött. Csak annyit mondtam rá, hogy "Valóban, mindegyik terhességem első hónapban összejött, csak gyerek nem született minden alkalommal" (Hatszor voltam terhes)

2017. dec. 7. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!