Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 20hetes kismama vagyok. Mikor...

Ildiko 455 kérdése:

20hetes kismama vagyok. Mikor kezdjem el megvenni a baba holmikat?

Figyelt kérdés

2017. aug. 23. 22:57
 1/9 anonim ***** válasza:

Amikor jonak latod. Ez szubjektiv dolog.

En aprankent, learazasokon vasaroltam.

Pl a januar eleji nagy learazasokon vettem rengeteg ruhat, ekkor voltam kb 20 hetes.

30 hetesen kb babakocsit, de a kisagyba a matracot pl csak a 39. heten sikerult talalnom ( meretre kellett vagatni )

2017. aug. 23. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Amikor akarod
2017. aug. 23. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Amikor meglátsz épp valamit, ami tetszik, és amire van keret is. Nincs recept.


Nyilván ha babonás vagy, akkor várhatsz sokáig, ha meg úgy érzed, már most fáradsz, nehéz a boltokat járni a pocakoddal, akkor jobb mindent akár most, vagy pár héten belül beszerezni. Mi 24 hetesen bevásároltunk minden bútort, mert akkor jutottunk némi "fölös" pénzhez, ruhákat kb a 10. héttől folyamatosan veszünk. A babaszobát a 20. hét környékén kezdtük el festeni, szőnyeget nézni, stb.

2017. aug. 23. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én a 18. héten tudtam meg, hogy kislány, az uh után egyből vettem egy rózsaszín bodyt. Onnantól szép lassan apránként vásárolgattam. A bútort és a babakocsit kb a 30. hét környékèn vettük meg, mert úgy éreztem, hogy később nem biztos, hogy lesz erőm elmenni. De nagyon sok holmit akkor vett a párom vagy a nővérem, amikor már itthon voltunk a babával, mert akkor derült ki igazán, hogy mire is van szükség (leginkább ruhára gondolok).
2017. aug. 24. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ahogy jól esik, arra figyelj csak, hogy a 36-37. hétre lehetőleg legyetek készen mindennel. Egyrészt mert onnantól számítani kell szülésbeindulásra bármikor, másrészt nem lesz kedved a legnagyobb pocakkal áruházakban flangálni, meg szobát rendezni.
2017. aug. 24. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

En is koran kezdtem. 14-15 hetesen vettem par bodyt aztan elszabadult a pokol :) a nagyobb dolgokat (kiságy, babakocsi) a végére hagytuk. Illetve amit rendelni kellett (kisagy) azt azért belekalkulaltuk, hogy az 8het. Aztán az hamar megjött végül 32.hetre, igy vettünk bele matracot ami persze nekunk se lett jo méret :) talan emiatt érdemes ezt nem a 39.hetre hagyni. Szerencsére meg lett oldva.

Ruhákat en is leárazásokon vettem, az aprosagokat szepen elolvastam mit érdemes, mit nem es apránként beszereztem. Sokmindent kaptunk is.

Par dolgot vettünk hasznaltan is, nyilván azt akkor vettem amikor épp árulta valaki. Még egy légzésfigyelő meg valami pelenkas kuka kell aztan mar "csak" a lakónak kell elfoglalnia. <3

Azt kihagytam, hogy érdemes megvárni, hogy biztos legyen (mondjuk az szuletesig ritkán biztos...) a baba neme.

2017. aug. 24. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

12. héttől folyamatosan vettük meg neki.

Javasolnám, hogy 36. hétre legyen már kész minden. Ki tudja, mikor fogsz szülni végül.

Ha tudod a nemét, egyszerűbb a vásárlás, mondjuk mi előtte is megoldottuk.

2017. aug. 24. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Koszi.mindenkinek.ruhakat majd gyujtogetem 6 vagy 7 hoban gondoltuk a babakocsit kisagyat pelenkazot.stb
2017. aug. 24. 11:18
 9/9 anonim ***** válasza:

Én 14.héttől gyűjtöm a ruhákat, sok akciós dolgot vettünk apránként, tescoban jó dolgokat lehet kifogni.

A pelenkázót, kiságyat, kiskádat 6 hónaposan vettük. Babakocsi kaptuk, így azzal nem kellett foglalkozni.

2017. aug. 24. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!