Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Aki munkanélküliként (azaz...

Aki munkanélküliként (azaz álláskeresési járadékról) ment szülni? .

Figyelt kérdés
....az már terhesen jelentkezett be munkanélkülinek? Vagy közben történt, vagy hogy volt a ti történetetek?
2010. ápr. 14. 08:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Szia!1.gyermek született 2005.06.22-én,ettől a naptól tgyás majd gyed 2.évéig!Innen gyes 2007.06.23-tól 08.14-ig,mert 08.05-én megszületett 2. baba!Vele szintén tgyás majd gyed következett és itt jön a csavar mivel 2008.dec.31-én megszűnt a mhelyem.Ezután 2009.jan.1-től passzív jogon járt a gyed 2009 08.15-ig!Következő munkanapon TERHESEN!!!bejelentkeztem a munkanélkülibe és ettől a naptól álláskeresésin voltam 2009.dec.30-ig mivel 31-én megszületett 3. babánk!!!Tehát 31-től ismét jár a tgyás majd jön a gyed....passzív jogon.Amíg én állásker.-in voltam addig a férjem igényelte ketteske után a gyest:)
2010. ápr. 14. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
No, igen! :-) Nálunk is hasonló gondok néznek ki... Munkahelymegszűnés, stb. És miután ott bejelentetted, (vagy már látszódott?? :-), hogy babát vársz, akkor is kellett havonta jelezned, hogy te hol próbáltál szerencsét munka ügyben? Vagy ez innentől kezdve hogy megy?
2010. ápr. 14. 09:10
 3/13 anonim ***** válasza:
Kaptam kiskönyvet és 2-3 helyen kerestem munkát:)Nagy hassal:)))Amúgy nem kellett sűrűn jelentkeznem,rendesek a kismamákkal a hivatalban mifelénk:)
2010. ápr. 14. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Na, gondolom akkor mikor mentél érdeklődni rögtön meg is köszönték a megjelenést! :-)

De kíváncsi leszek, mert most gyeden vagyok, és ha megkapom az értesítőt a megszűnésről, első utam az oepbe vezet, és azért megkérdezem, hogy második gyerek vállalása esetén mit javasolnak. Kíváncsi vagyok, hogy hivatalosan ez járható út-e???

És azt megkérdezhetem, hogy ebben a formában mi volta az álláskeresési járadék összegének alapja???

2010. ápr. 14. 09:47
 5/13 anonim ***** válasza:
Bocs,közben beestek egy páran és letettem mind a három gyerek aludni:)Az állásker. járadék alapja a szerződésem szerinti bruttó bér volt az első 4 hónapban asszem.Utána ez lecsökken kb.40.000.-a:((Ennyi jár még talán 5 hónapig,majd ezután jön a szociális segély ami olyan 28.000.-
2010. ápr. 14. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Ne haragudj, hogy zaklatlak, de miután írtad, hogy X éve otthon voltál, akkor is az volt az alap, amikor még dolgoztál?

Köszönöm egyébként a segítségedet!

2010. ápr. 14. 12:40
 7/13 anonim ***** válasza:
Igen!Az utolsó szerződés szerinti bérem!5 éve ezután az összeg utáni jussomat kapom felváltva...:)
2010. ápr. 14. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Az király! :-(

Bár, még mindig jobb, mint a "sima" gyes....

És merre van az arra? Írtad, hogy nálatok nagyon humánusak!

2010. ápr. 14. 12:45
 9/13 anonim ***** válasza:
Heves megyei kisváros:)Nagyon kedves ügyintézők vannak,segítőkészek voltak,férjemet rögtön fogadták a szülés után,kitöltöttek minden létező papírt,iktattak,buktattak....
2010. ápr. 14. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

:-)

Köszi, és jó egészséget kívánok, ha már normális ellátást nem is tudok! :-))

2010. ápr. 14. 12:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!