Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 22 évnél fiatalabb anyukák,...

22 évnél fiatalabb anyukák, kismamák, hogyan élitek/éltétek meg a terhességet?

Figyelt kérdés
22 leszek júl 31én, az apuka 27 lesz aug-ban. Véletlenül estem teherbe, de örültünk, nem bántuk, főleg a párom. össze is házasodtunk, augusztusban jön a baba. fiatalnak érzem magam, úgy gondolom együtt kell felnőnünk:)
2010. jún. 2. 13:45
 1/10 anonim ***** válasza:
Én már 23 vagyok, de 20 évesen szültem. Hát a terhességet vegyesen éltem meg... Voltak benne jó és kevésbé jó dolgok. Mi nem maradtunk együtt az apukával, nem részletezném, hogy miért, de ez elég stresszes volt. Viszont amúgy jól elvoltam, vártam a babát nagyon, jó volt készülni az anyaságra, stb. A lábaim feldagadását viszont nagyon nem élveztem.
2010. jún. 2. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Jó ez hidd el, a gyerek nem lesz koravén:D Mert sok 30+osnál a gyereknek hamar fel kell nőnie.Nem általánosítok,akinek nem inge ne vegye magára, de tény,hogy kevesebbett játszanak a gyerekkel és nem úgy ahogy ő szeretné:)

Te még fiatal felnőtt vagy, még bulizni is tudsz vele menni:DPersze nem kell csak úgy mondtam:)Ne izgulj,bár ha ne élted ki magad akkor igen:D

2010. jún. 2. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Én 19 évesen szültem, maga a terhesség életem egyik legszebb időszaka volt, jó dolog terhesnek lenni! :-)

Viszont (és csak magamról beszélek) elég nehéz volt még szinte gyerekként gyereket nevelni.

Nagyon sok türelem kell hozzá és kitartás. Most így 10 évvel később már a második babámat várom, és azt mondom az akkori tapasztalatlanságom remélem most jobb szülővé tett. De ez is kell a jó gyerekneveléshez, jó és rossz tapasztalatok.Viszont ne izgulj, ha türelmes anyuka leszel, minden nagyon könnyen fog menni! Sok sikert a picihez, én péntekre várom elvileg!

2010. jún. 2. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Én 20 leszek júl. 29-én, apuka 28. Nem tervezett baba, de már örülünk neki nagyon :)

A terhességemmel eddig semmi gond nem volt, azt leszámítva, hogy sokallom azt az eddig felszedett 5 kg+ és a kinézetemet, ami eddig sem volt a legvéknyabb :D

Nekünk aug. vége - szept. elején születik a kisfiunk.

Én is fiatalnak érzem magamat az anyasághoz, de így alakult és biztos vagyok benne, hogy sikerülni fog megbírkózni mindennel :)

Boldog babavárást!

25+6 hetes kismama

2010. jún. 2. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én is így jártam mint te, kedves kérdező. Azzal a különbséggel, hogy mi akartuk a babát a férjemmel (az én párom 24 volt mikor szültem, én pedig 22). Igen ám akartuk, de egyszerre csak egyet. Viszont nagyon jól viselkedhettünk, mert egyszerre 3 babát kaptunk. Hát a pánik semmi nem volt ahhoz képest amit akkor éreztem, mikor az uh-on megláttuk hányan vannak. Nem számítottam rá mivel természetes úton fogantak. Az édesanyám nem élt már akkor, az anyósom kb. 300 km-re lakott és még aktív dolgozó volt. Maga a terhesség nem volt nehéz kvázi csak a vége, mert akkor már nagyon nagy volt a pocakom és nagyon vizesedett a lábam a plusz súlytól. De csak 1 héttel a kiírt időpont előtt születtek a fiúk, úgyhogy nagyon nem okoztak fejfájást. A férjem reggeltől estig melózott, én meg itthon maradtam a 3 gyerekkel. Hát nem volt egy sétagalopp az eleje. Még mindig nem sikerült a szó klasszikus értelmében felnőnöm. Rengeteget nevetünk, birkózunk, játszunk a fiúkkal (2 évesek). Kezdem azt hinni, hogy bár nagyon felelősségteljes anyuka vagyok és a gyerekek az elsők, soha nem fogok egy begyöpösödött vaskalapos szülővé válni. Nem bántam meg egy percig sem, hogy vállaltuk őket! Viszont igen nagy szervezést igényel minden közös tevékenység, legyen az akár a délutáni játszóterezés, akár egy bevásárlás. De jól megvagyunk és a mi kapcsolatunkat a férjemmel csak erősebbé tették a gyerekek. Rögtön hozzáteszem, hogy szeptembertől be kell adjam őket bölcsibe és az lesz még egy érdekes dolog. Sok sikert nektek! :-)
2010. jún. 2. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó, minden elismerésem a tiéd! :)


Én anno 20 évesen szültem, és a mai napig is élvezem a fiatal anya szerep minden előnyét, ahogy a gyerekem is.

2010. jún. 2. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
WOW, 3 baba egyszerre! szuper! nekem is az volt az álmom hogy legalább ikreim legyenek:) de legalább a kislányomat tudjam időben megszülni...ugyanis rövid méhnyak miatt koraszülést jósolt a doki. meg azt is mondták hogy nagy a baba, 28 hetes vagyok-de 30 hetesnek felel meg méretei alapján. iszonyúan fáj a hasam, keményedik sokat. egész nap csak ágyban fekszem...na jó elmentem apával kiságyat meg kocsit vásárolni:)nem érzem magamon hogy híztam volna, de a mérleg 8 kiloval többet mutat mint egy hónapja, ami nem izgat. általában jól vagyok, csak nincs kivel beszélgetnem:( azért keztem el fórumozni...
2010. jún. 3. 09:47
 8/10 A kérdező kommentje:
kb hányadik héttől dagadtak a lábak, vagy voltak hasonló próblémák? nekem sem a hátam, sem lábaim nem fájnak (csak a hasim amint már írtam...)
2010. jún. 3. 09:49
 9/10 anonim ***** válasza:

Ez változó. Van aki a 30. hét után kezd el vizesedni, illetve hátfájdalommal küzködni, van aki hamarabb. A szerencsésebbek meg semmikor.:)

Boldog babavárást!

2010. jún. 3. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Első vagyok, nekem úgy igazán kb. a 35. hét körül kezdtek dagadni a lábaim, de nagyon durván. A doki próbált mindent, hogy lemenjen, de a végén a legjobb meggyőződése ellenére muszáj volt vízhajtót adnia. Ezek mellett korlátozta a napi folyadék fogyasztásomat fél literre, én meg pechemre mondtam neki, hogy ezt nem fogom kibírni, mert állandóan szomjas vagyok. Erre rögtön oda-vissza húszezerszer megvizsgáltak, hogy biztos cukros vagyok (amúgy nem voltam), szóval ez nálam elég rejtélyes volt végülis.

Én az első három hónapban amúgy fogytam 3 kilót, aztán a kezdeti súlyomhoz képest csak 4 kilót szedtem fel a hatodik hónapig, de aztán... 60 kiló voltam, amikor terhes lettem, szülni 85 kilósan mentem. El lehet képzelni, hogy micsoda csíkokat szereztem :S Ennek már két és fél éve, de még mindig nagyon csúnya a hasam, szóval aki teheti, tanuljon a példámból, mert sajnos nekem is mondta pl. anyukám, hogy kicsit próbáljak vigyázni a súlyomra, de nem érdekelt, aztán jól meg is szivattam magam :S

2010. jún. 3. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!