Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi az a nevelési hiba, amit...

Mi az a nevelési hiba, amit veled elkövettek a szüleid, te pedig szülőként tudatosan el tudtad kerülni?

Figyelt kérdés
2016. jan. 29. 16:47
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
A kommunikáció hiánya és hogy alap dolgok ne legyenek tabuk.Én ezt máshogy szeretném a gyerekemmel.
2016. jan. 29. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Nálam is ez volt a legfontosabb, és szerintem jól ment/megy. :)

Viszont sok dolgot nem tudtam másképp, akárhogy akartam.

2016. jan. 29. 16:57
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Kicsi koromtól szigorú szabályrendszerben neveltek, pl. már 1 évesen kirakott anyám az udvarra, járókába és a családnak meg volt tiltva, hogy foglalkozzanak velem, nehogy elkényeztessenek. Nagyobb koromban óriási volt a teljesítménykényszer, soha nem dicsértek, motiváltak, csak szdtak. Anyám durván vert is. Felnőttként 3 évet jártam terápiára, hogy el tudjam magam fogadni. Lányomnál MINDENT másképp csináltam, nagyon kiegyensúlyozott lett, és imád tanulni, pedig nem várom el.
2016. jan. 29. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Uh, ez azért elég szélsőséges. Ügyes vagy, hogy meg tudtad csinálni, nem könnyű.
2016. jan. 29. 17:02
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nincs gyermekem ugyan, de édesanyámnak volt egy olyan szokása, hogy ha megkért valamire, és én nem úgy csináltam, ahogy ő szerette/gondolta volna, mindig leüvöltötte a fejemet és elhordott mindenféle sz.rnak. Na, ez nekem tuti nem menne, egy gyerek mégiscsak gyerek, ne várjunk már el tőle annyit, mint egy felnőttől!


Édesapám meg amikor kiderült, hogy autista vagyok (5 éves koromban), fogta és lelépett. Ha utána találkoztunk is, folyamatosan ferde szemmel nézett rám, pedig semmi olyat nem csináltam soha az életben, ami miatt okot adtam volna erre.

2016. jan. 29. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Ha valamit rosszul csináltam,azonnal megvertek...Ráadásul mindíg a fejemet verték.


SOHA! nem bántottam és ezután sem fogom bántani a fiamat! Ha rossz(mert szokott) akkor elmagyarázom mit miért nem szabad! Tökéletesen működik!

2016. jan. 29. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok.Nálunk nem volt cikis felvilágosítás semmiről nem lehetett beszélni.Aztán olyan korba léptem hogy barátom lett.Elmentem egymagam a nőgyógyászhoz.Akkor még nem volt így internet hogy utánanézzek a dolgoknak.Bementem megkérdeztem milyen fogamzásgátlók vannak.Írt gyógyszert és vettem egy óvszert is azért.Ekkor 15múltam.Sosem volt abortuszom semmi gond nem volt.29éved vagyok és terhes.Nem merem elmondani a szüleimnek.Mert úgy érzem magam mint 15évesen mintha ez valami bűn lenne.Tervezett baba volt és úgy érzem magam előttük mintha 15-16lennék és terhes.Úgy gondolom ez azért mert minden tabu volt.Minden nem csak ez.Mindent titkolni kellett,az élményeket,örömöt stb.Nem csak a rossz dolgokat
2016. jan. 29. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Pont mint nálunk. A lányom már elég nagy, és vele tudunk beszélni, én viszont teljesen magamra voltam hagyva a prüdéria miatt. Én is így éreztem magam, amikor terhes lettem 25 évesen, aztán 30-as fejjel is a másodikkal. Eddig nem fogalmazódott meg bennem, de egyértelmű, hogy emiatt. A bizalmam feléjük zéró, semmit sem osztok meg.
2016. jan. 29. 17:30
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Lelki terror,rossz jegyèrt szidàs,kamaszkènt 10 èveskènt kezelès. Ezeken kìvül igyekezett anyàm mindent beleadni, sajna rossz fèrjet talâlt miutàn elvàlt...
2016. jan. 29. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
7-es, nálunk is ez volt. Ha megpróbáltam vmit rlmondani, ellenem fordították, visszaéltek vele, továbbpletykálták, és tiltottak mindentől. Ugyanígy éreztem magam terhesen, mint te. 31 vagyok, négy pici lánnyal. Most kezdem összeszedni magam, hogy egy éve nem találkoztam velük...(és ők még mindig nem értik, szerintük semmit nem rontottak el). hatalmas megkönnyebbülés megszabadulni tőlük, kívánom, hogy ti tudjátok rendezni máshogy. A másik nagy hibájuk a kivételezés volt. Ahogy megszületett a húgom, engem passzoltak a nagyszülőkhöz. És ugyanígy bántak a gyerekeimmel is: az elsőt imádták, a másodikkal egy percet nem foglalkoztak, hogy harmadjára ikreink lettek meg égbekiáltó bűn volt, mert egy családban 2gyerek lehet csak... na, itt tettem pontot a dolgok végére, és nem találkoztunk többet.
2016. jan. 29. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!