Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hölgyek/urak! Volt olyan,...

Hölgyek/urak! Volt olyan, hogy egy férfi (esetleg nő) szülő akart lenni de félt az újszülöttektől?

Figyelt kérdés

Csúnya média/net. Családcentrilus egyedűlálló 31 éves pasi vagyok. Azt vettem észre bondulok az igényes egyedűlálló anyukákért.

Ismerőseimnek sorra születik gyermeke. Mindenki kèszűl a csecsemőre. De amikor ilyet hallok kötött csìpő, tejalergia(ami befolyik az rögtön kifolyik) csecsemő újra élesztés .... ilyen genetikai bajok ...Szülés utáni depresszió.

Másik gondom 1 éves kor alatt nem tudok mit kezdeni egy babával eszik/szopizik sîr telerakha a pellust kb ennyi. Viszont egy "kész" aranyos kisgyerekkel el tudnék lenni. Leszámìtva, hogy van apja. A gyerek várásához lenne kedvem.



#félelem #csecsemő betegségek
2017. dec. 14. 18:55
 1/7 anonim ***** válasza:
86%

Majdnem mindenki tart tőle, ha nem volt tapasztalata korábban.

Egyébként pedig csak akkor nem tudsz mit kezdeni egy csecsemővel, ha nem akarsz, de a kötődés kialakulásához mindkét részről nagyon fontos az első időszak (is).

A környezetemben a legjobb apák azok, akik már az első perctől kivették a részüket MINDENBEN.

Aki csak kész kisgyereket akart... na ő közöttük van, a legtöbb, aki el se jutott eddig, mert szétmentek addigra pont a szar hozzáállás miatt és a gyerekkel se olyan a viszony.

2017. dec. 14. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ...inkább félek, hogy beteg lesz nem fejlődik jól. Szülő szobai rémtörténetek..
2017. dec. 14. 19:46
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Megesik, de sokszor később derül ki.

Pl.: idegrendszeri éretlenség, tanulási nehézségek... stb.

Hiába akarnád átugrani az elejét, a gyereknevelés végig nehéz. Még tökéletesen fejlődő makkegészséges gyerekkel is.

2017. dec. 14. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha kapcsolatod van ott sem tudhatod hogy holnap után nem diagnosztizálnak-e nála valami súlyos betegséget. Azt már neked kell eldöntened hogy ott hagynád-e. Ha saját gyereket szeretnél az még komolyabb kapocs. Ha kiderülne róla hogy van valami baja otthagynád?
2017. dec. 14. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
4es Természetesen nem! Főnökömnek fogyatékos az egyik gyereke....főnök lazán viccesen de felősen kezeli nem tudom hány éves a gyerek de kortársainál 20x több teendő van vele. Bár az átkos tinikor pasizás kimarad majd nekik. De maradjunk a csecsemőknél....
2017. dec. 14. 21:39
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nézd senki nem születik szülőnek. Nőknek is idegen egy kisbaba, ha korábban nem volt nagyon közeli kapcsolata velük. Azt sem tudják hogy kell pl. megfogni, tartani a kis fejüket, stb stb...De náluk azért változik meg ez, mert muszáj. Többnyire ők vannak velük otthon, gondozzák, és így kialakul a rutin.

Ahogy előttem is írták, ha akarod akkor belejösz, és nem lesz olyan bajod hogy most akkor mit kezdj vele. Te is tisztába tudod majd tenni, meg tudod böfiztetni, el tudod ringatni, meg tudod fürdetni, vagy bármit. Akarat kérdése.

Az meg a világ legtermészetesebb dolga hogy egy "kész" kisgyerekkel könyebb eljátszani (jó mondjuk egy hisztikorszakost nem akarsz te szerintem :D) de hát ez van. Először csecsemő, majd kisgyerek. Ezen az anyák is átmennek.

Tehát ha valóban családcentrikusnak érzed magad szerintem vágj bele, ha van kivel. Minden rajtad múlik!

2017. dec. 14. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

XD "nem tudok mit kezdeni egy babával..." Ez tipikus pasiduma- bocs, de tényleg. A Párom is pont ezt mondta, amikor a kezébe nyomtam az első gyermekünket. Hát kire nevetett először az a gyerek, akivel apuka kedves nem "nem tudok én vele mit kezdeni" ??? Hát naná, hogy Apukára. Rohadt gyorsan fejlődnek. Az első hetekben eszik-alszik, de 3 hónapos kora körül kezd komolyabban fejlődni. Tudod nevettetni, fél éves kora körül már gyúrkászolni is tudod, majdnem minden gyerek imádja, ha "reptetik" ....

Én pedig amikor már az elsővel voltam terhes és ismerős a karomba akarta adni a pár hetes manóját, aktívan tiltakoztam, "hát össze törik a kezemben!!!" XD

Amiket leírsz negatív dolgok, nem egyszerre és nem minden családban fordul elő. Nálunk később alakultak ki dolgok- a nagyomnak pl asztmás tünetekkel allergiája (poratka), 5 éves kora óta egy náthából 2 hét itthon lét, folyamatos hörgőtágító...stb (apuka asztmás gyerek volt).

Egy két betegséggel jól együtt lehet élni, nagyon sok pedig jól gyógyítható. Ketteske nálunk pl Perthes kóros. (A Hármas és Négyes gyerek szimplán csak veszett huncut- szerencsére)

Tény és való, hogy sok fejfájást tudnak okozni- értsd ezalatt, hogy baromi sokat aggódik a szülő.... de elképesztő, hogy mennyi örömöt is tudnak szerezni.

2017. dec. 17. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!