Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti megbeszéltétek gyerekvállal...

Ti megbeszéltétek gyerekvállalás előtt, hogy férfi, és nő is maradtok egymás számára, nemcsak szülők lesztek?

Figyelt kérdés
Olyanoktól kérdezem, akik egészen konkrétan megbeszélték ezt. Hogyan sikerült?

2015. okt. 7. 14:28
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Ez nálunk egyértelmű volt. Ezen mit kell megbeszélni?
2015. okt. 7. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
91%
Bocs,hogy beletrollkodok es kicsit ertetlenkedek..de ezen mit kell megbeszelni? Szerintem ez alap..ezt nem megbeszelni kell,hanem szeretni egymast...igy termeszetes igeny van ra,nem?
2015. okt. 7. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
67%

Nem hiszem, hogy ez olyan dolog, amit előre meg kell beszélni, mert vagy akarják a felek és tesznek érte, vagy nem.


De nekem is volt ilyen parám a terhesség elején, hogy majd kövér leszek, nem fog kívánni, elhidegülünk egymástól, csak a gyerek körül forog majd az életünk...szóval ilyen tipikus női félelmek. Ennek kapcsán végülis mondhatjuk, hogy megbeszéltük, mert a párom megnyugtatott, hogy majd segít mindenben, oda tudunk figyelni egymásra és magunkra is...és ez tényleg működött, abszolút nem tűnt el a kémia, pedig nem álltunk meg egy gyereknél. :)

2015. okt. 7. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem olyan dolog amit előre meg lehet beszélni. Ha működik, akkor működik megbeszélés nélkül is. Ha nem, akkor hiába beszéltétek meg előre, akkor sem fog.
2015. okt. 7. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Elképzelem, ahogy férjemmel leülök és elkezdem ecsetelni neki, hogy most belevágunk a gyerekvállalásba, de attól nő maradok:D

Ezt nem megbeszélni kell, hanem alap és tenni kell érte. És nem csak egymást szülőnek látni. Ha ránézek a férjemre, látom a gyermekeim apját és a férjemet is. Ennyi.

2015. okt. 7. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Igen, alapból ez lenne a normális, ezzel teljes mértékben egyetértek. Csakhogy mindenki máshogy reagál a szülői szerepre, itt sem kell sokat keresni a kérdések között, ahol anyuka, vagy apuka elfelejt nőnek/férfinek lenni, anyának-apának hívják egymást, vagy arra panaszkodnak, hogy a másik már csak a gyerekkel foglalkozik, vele pedig egyáltalán semmi időt nem tölt. Szóval ezek alapján nekem úgy tűnik, hogy ez egyáltalán nem egyértelmű.
2015. okt. 7. 14:42
 7/16 A kérdező kommentje:
Azért gondolom, hogy érdemes megbeszélni, hogy kiderüljön, ki hogy látja magát szülőként, megváltozik-e a fontossági sorrendje, vagy sem. Mert ha nekem a párommal eltérő prefernciáim vannak ezzel kapcsolatban, akkor lehet, hogy erősen meggondolom előre a gyerekvállalást.
2015. okt. 7. 14:45
 8/16 A kérdező kommentje:
Azt viszont tök jó olvasni, hogy ennyi embernek egyértelmű, és működik is ez a mindennapokban.
2015. okt. 7. 14:46
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Ezt nem lehet előre megbeszélni. Illetve beszélhettek róla, de úgyis a helyzet adja. Az az apa, aki feleségével már nem foglalkozik, biztos nem a szülés előtti "beszéljük meg, hogy így legyen" beszélgetések hiánya miatt van.

Viszont, ha azt érzi valaki, hogy kevesebb figyelem jut rá, akkor lehet szólni/megbeszélni.

Nekem kicsit olyan, mintha azt mondanád: Figyu, szeressük egymást 20 év múlva is. Ezt nem lehet előre tudni!

2015. okt. 7. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, szerintem senki nem úgy áll neki a gyerekvállalásnak, hogy ő onnantól ősanya/ősapa lesz, és megszűnik nőnek/férfinak lenni. Hisz ez nagyon rosszul hangzik, nem hinném, hogy bárkinek ez végcél lenne...


Aztán persze a gyakorlatban jön a megvalósítás nehézsége, konkrétan tenni kell a külsőért, a szabadidőért, a romantikáért...ez sok áldozattal és lemondással jár, aki ezt nem vállalja, az elsüllyed a szülő szerepben, és ezzel takarózik ("tudnék én jól kinézni, csakhát a gyerek...").


Ez olyan mint a fogyókúra, akaraterővel és konkrét munkával kivitelezhető, de mindig lesznek emberek, akiknek könnyebb kifogásokat keresni.


Szerintem nem a gyerekvállalás előtt kellene erről beszélni, hanem folyamatosan, bármikor, amikor bármelyik fél szerint gond van. A kommunikáció a legfontosabb, akár van gyerek, akár nincs. Ha azt érzem, hogy a férjem elhanyagol, akkor megbeszélem vele, ha ő érzi ugyanezt, ő is szól nekem. Ez szerintem minden felnőtt párkapcsolatban így kéne, hogy működjön...

2015. okt. 7. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!