Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek is rossz ötlet...

Szerintetek is rossz ötlet lenne "régi" nevet adni a gyermekünknek?

Figyelt kérdés
Várandós vagyok és a férjemmel a régi fajta nevek tetszenek nekünk, mint például a Lajos, Zoltán, Lenke, Mária. Viszont akárkinek mondjuk mindenki leszólja őket és azt mondják hogy majd csúfolni fogják miatta ha ilyen neve lesz. Ti mit gondoltok?

2017. dec. 19. 16:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
86%

Nincs ezen mit csúfolni.tök jo mert nem tucat név!

Engem nem érdekelne(és anno nem is érdekelt mikor mi is választottunk nevet a kiafiamnak) hogy ki mit szol hozzá!

2017. dec. 19. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
93%
A Lenkét kivéve mind jó név. A Mária se a kedvencem, de még az is okés; meg amúgy szépen kell becézni, pl Ria, Mara, Mia, Márika, Manó, Marcsi, Mira, Mici, Maja, Mari, Mariska, Manci, Marica, Margó -ilyen becenevekkel majdnem minddel tudok Máriát. A Lajos meg a Zoltán nevek meg kifejezetten tetszenek, ezt a két nevet imádom. A Lajos nevet nem is kell becézni, de pl a Lali az szép. Zoltán az is szép önmagában is, de a becézései is nagyon fainak. Zoli, Zola, ilyenekre tudnék gondolni. Amúgy a Zola az asszem valami énekes, tehát lehet, hogy azt a becézést nem használnám, hátha nem szeretné pl a munkásságát, de a Zoli becenév az viszont teljesen tökéletes.
2017. dec. 19. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
*A Marika is jó, csak kitöröltem, mert azt hittem, kétszer írtam; de amúgy azt hiszem, a Mara a legjobb ezek közül. Az fiatalos verzió. (És pl amúgy nem tetszik azért mindegyik becézés , amit írtam, de azért leírtam őket.)
2017. dec. 19. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
A Margó az inkább a Margitnak egy rövidebb változata, azt hiszem, már az önálló név amúgy (bocsi 2.,3.vagyok még, tudtam, hogy még valamit akartam, amikor a 2.komimat írtam)
2017. dec. 19. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem semmi rossz nincs ezekben.

Én a Lenkében nem érzem, hogy régies lenne, hasonlít a most divatos nevekhez, pl. Léna, Léni.

2017. dec. 19. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
84%
Végre normális nevek! Jó ilyeneket olvasni. És ezekkel a nevekkel különleges lesz. Én is "régi" nevet fogok adni a gyerekemnek.
2017. dec. 19. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
79%
A Lenke nagyon szep.
2017. dec. 19. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
A Lajos ès a Mària pont nem tetszik, de a Lenke ès a Zoltàn teljesen jó. (Nyilvàn a Lajos és a Mària is, ha neltek tetszik.). Legalàbb nem így hìvnak minden 2. Ggyereket.
2017. dec. 19. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nagyon tetszenek ezek a nevek, én is szívesen adnék régebbit a gyerekemnek. A Dzsenifer, Dzsesszika, Panni, Málna, Napsugár na ezek a nevetségesek. Vagy nem elég komoly vagy nevetségesen fest leírva mindegyik. Most gondoljunk bele, lehet, hogy egy 5 éves kislánynál aranyos, ha Szamócának hívják, de mi lesz vele, ha 40 éves cégvezető lesz?
2017. dec. 19. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
A Lajos nekem nem tetszik, de a másik három király. :D
2017. dec. 19. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!