Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Rossz ötlet a gyerekvállalás...

Rossz ötlet a gyerekvállalás ha még nincs karrierem (se ötletem)?

Figyelt kérdés

25 évesen 2 év eladói munkatapasztalattal nagy baromság belevágni?

Lesz még utána anyagi lehetőségem vagy energiaforrásom ahhoz hogy megtaláljam miben tudnék hosszabb időre megállapodni?

Vagy ha vállaljuk a babát akkor örökre a ranglétra alján maradok?



2017. szept. 20. 21:43
 1/9 anonim ***** válasza:
91%

Szia.

Nem bunkóság ,őszinteség..de ,ha 25 évesen ezt nemtudod magad eldonteni akkor korai.

Amugy sztem ,ha van anyagi hatter a gyerekhez es nem 30 evesen szeretnél szulni,akkor lassan belevághattok. De te ismered a helyzeteteket mi nem.

2017. szept. 20. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%
Nem feltétlenül kell mindenkinek karrier. Ha neked fontosabb a család és a gyerekek, akkor ezt helyezd előtérbe, ne a munkát. Egyébként egy gyerek mellett simán belefér egy fősuli levelező tagozaton, és akkor diplomásként kezdhetsz pár év múlva dolgozni.
2017. szept. 21. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
90%
Miért lenne rossz ötlet van munkahelyed ? Lesz pénzetek párodal a gyerekre ?,nem kell mindenkinek karrier ,csak pénz legyen elég és munkahely .
2017. szept. 21. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Van felsofoku végzettségem de nem lehet vele elhelyezkedni. Tanfolyamot is végeztem de az sem érdekel.

Viszont így nem keresek sokat...Férjem azért elég jól keres, de így is a normál életszinvonalra futja.

2017. szept. 21. 08:16
 5/9 anonim ***** válasza:
73%

En a helyedben nem varnek a megvilagosodasra, karriered lehet utana is, a gyerekre meg korlatozott az ido, foleg, ha tobbet is szeretnetek. Most olvastam nemreg egy kutatast errol, hogyha a par tagjai 25 alattiak, es minden ok mindkettojukkel, akkor 50% az esely, hogy az adott honapban sikerul a baba, 30 eves korig 40%, 35-ig 30%.


Persze megertelek, rossz ugy belevagni, hogy nincs meg az a munka, amit szeretnel, de gyerek mellett is ra lehet jonni, illetve kesobb is lehet palyat modositani. Nekem a gyerek utani elsopro vagy pont akkor jott, mikor palyat valtottam, igy meg tobb, mint 1 evet vartunk, hogy legyen munkatapasztalatom a szulesig. Nagyon nehez volt kivarni, csak a ferjem jozansagan mult, hogy megvartuk.


Ha nem talalod a neked megfelelo munkat, ezeket a forrasokat nagyon ajanlom, nekem ezek segitettek:

R. Bolles: Karrieriranytu (ebbol az onismereti viraggyakorlat, angolul van ebookban is Amazonon, What color is your parachute a cime)

Dr. Russ Harris: Boldogsagcsapda

Es a liveyourlegend.net oldalon volt regebben egy 27 kerdesbol allo lista, amit en anno a keszito engedelyevel leforditottam, mert szerintem nagyon jo, ha kell, szolj, atkuldom szivesen.

2017. szept. 21. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
83%
Amugy meg annyit, hogy mi atbeszeltuk a ferjemmel, hogy ha nem talaltam volna x ideig munkat, akkor belevagtunk volna elobb, ne ezzel menjen el az ido. Emellett pedig a gyerekkel toltott idot nem kapod vissza soha, olyan ertelemben, hogy minel kesobb vallalod, annal kevesebb reszed lesz benne egesz eletedre nezve.
2017. szept. 21. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem lehet gyerek mellett is karriert építeni. Nehezebb nyilván, de egyáltalán nem lehetetlen. (nem a levegőbe beszélek, én is ezt az utat jártam végig)


Ha egyébként van lakásotok, fix jövedelmetek, szilárd párkapcsolatotok, és mindkettőtökben él a vágy egy kisbaba iránt, akkor én azt mondanám, hogy hajrá!

2017. szept. 21. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem semmi gond ezzel. Rengetegen pont gyerek mellett jönnek rá, hogy mit akarnak csinálni, és a gyed alatt tanulnak új szakmát. Én az első gyerek születése után határoztam el, hogy diplomát szerzek, sőt, még az egyetem első éve után szakot is váltottam, mert akkor körvonalazódott bennem rendesen, hogy mit is akarok pontosan csinálni.
2017. szept. 21. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Hat igen, meg gyerek mellett mar azert szukul is a munkak kore, addigra mar tudod, hogy mennyit birsz, pl. egy tobbmuszakos munka eleg huzos tud lenni mellette.
2017. szept. 21. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!