Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egyes szülők miért nem tanítjá...

Egyes szülők miért nem tanítják meg köszönni a gyerekeiket?

Figyelt kérdés

Sajnos egyre többet tapasztalom.Szerintem emiatt nem lehet kibúvó. Az enyémek 5 és 8 évesek. már egész kicsi koruk óta mondom hogy köszönjenek mindenkinek.

Nekem szinte egy gyerek se köszön a környezetemben. A szülő igen a gyerek meg nem.Rá se szól. Az enyémek köszönnek akkor a többi gyerek miért nem képes legalább egy helót mondani még az is jobb mint a semmi.

akár 5-6-7-8-9 éves gyerekről legyen szó.

Nincs szája? Mi okból fordul elő hogy a gyerek annyit nem bir kinyögni hogy csókolom??

Még én érzem magam kellemetlenül jövünk megyünk a lányomnak köszönnek nekem meg nem , az osztálytársak például.. eszem megáll.


na de legalább kiirtam magamból :D



2017. dec. 19. 20:48
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
66%
Ha a szülő köszön, akkor tanítja köszönésre a gyerekét. Pont így kell és nem rászólogatni. Majd fognak köszönni ők is.
2017. dec. 19. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
78%
Értelek. Engem az zaavar, hogy nem tanítják meg a gyereknek, hogy ha wc-re megy, akkor kopogjon, nincs e esetleg bent vki. Annyira kellemetlen, jártam már úgy, hogy épp pisiltem, erre egy 5 éves forma kisgyerek rámtépte az ajtót és ott állt,láttam rajta, hogy bootol az agya, hogy ilyenkor mi van. Persze a fordítottja is megtörtént már, ugyanez a kisgyerek, anyukája ment wc-re, mire kisgyerek kijelenti, hogy ki kell mennie, szóltunk neki, hogy várjon még, mert anya, de meg sem várta, hogy végig mondjuk, már tépte fel az ajtót a vendégség előtt. Szóval azért ez a szülő gondja is sztem, ha ennyit nem tanít meg a gyerekének.
2017. dec. 19. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
76%
én gyerekkoromban nagyon szorongtam, és minél inkább piszkáltak, hogy köszönjél már, meg azt hiszik bunkó vagy, annál rémesebben voltam, annál inkább összeszorult a torkom, mint akit fojtogatnak, és nem jött ki egy hang sem a torkomon. vekerdy is megmondta, hogy nem kell tanítani, csak szorongást vált ki
2017. dec. 19. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:

Hát nem tudmom óvódában iskolában is már úgy "nevelik" a gyerekeket hogy : jó napot kívánok kezét csókolom viszontlásásra..sok értelme nem sok van ha nem használja azon kivül a gyerek. Akkor ha nem, szólnak rá azt hiszi jó van az úgy nem kell köszönni. nem azt mondom hogy feszt szólongatni kell de azért nyissa már ki a száját.

alap műveltség a köszönés.

2017. dec. 19. 21:15
 5/27 anonim ***** válasza:
83%
KELL tanítani. Amikor kicsik voltak, akkor mondtam nekik, ha anya köszön valakinek, köszönj te is. Megtanultak köszönni.
2017. dec. 19. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
65%
Előbb-utóbb mindegyik fog köszönni, aki ezt a példát látja a szülőktől, csak amelyiket bszogatják, az nagyobb eséllyel lesz szorongó.
2017. dec. 19. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
90%

Nálunk pl. suliban a szülők egy része sem köszön. De munkahelyemen is, belépek és köszönok, van aki fel sem néz.

Egyszerűen parasztok az emberek, és az ilyeneknek a gyerekei is azok lesznek nyilván.

2017. dec. 19. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
74%

Érdekességképpen, Angliában lakom, na , itt egyáltalán nem divat a köszönés, a felnőttek sem köszönnek egymásnak, sem a munkahelyen, sem sehol . Én ettől függetlenül mindig mindenkinek köszönök, és érdekes mert a szomszédnak egy heti köszönés után, szerintem rájött hogy csak illene, és azóta ő köszön először. Egyszerűen csak nem divat a kultúrájukban.

Hogy otthon mi van azt nem tudom, én falun laktam, ott köszöntek :)

2017. dec. 19. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
84%
A nagyobb gyereknek mondtam, kértem, könyörögtem, mérges voltam, megbüntettem, kezét szorongattam, ha köszönni kellett volna, de semmi. Lefagyott. Mindig. Ma már halkan köszön. Kamasz. A kicsi eddig mindenkinek köszönt, ha kellett, ha nem. Az utóbbi pár hétben bevágta a durcát, és hiába beszéljük meg előtte, csak azért se köszön. Ovis. De mindig tanítjuk őket. De kívülállónak mi jön le? Neveletlen. Ne ítélj, nem tudhatod, mi van a háttérben.
2017. dec. 19. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
81%
Engem tanítottak a szüleim, hogy köszönjek és köszöntem is szépen mindenkinek. Egészen addig míg egyszer a nagy játék közepette elfelejtettem köszönni az idióta nagybátyámnak aki mindenki előtt elkezdett velem ordítani hogy mit képzelek magamról, hogy nem köszönök és hogy lehetek ilyen neveletlen. Onnantól mindegy egyes csókolomot vagy sziát izzadás és szorongás előzőtt meg így inkább elbújtam mintsem, hogy köszönjek...
2017. dec. 19. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!