Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit gondolnátok az olyan...

Mit gondolnátok az olyan szülökről akik nem adják oviba, iskolába a gyerekeiket hanem otthon tanítják, nevelik őket?

Figyelt kérdés

2017. nov. 26. 11:36
 1/9 Captain Logic ***** válasza:
52%
Semmit. Semmi közöm hozzájuk.
2017. nov. 26. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
33%
Hogy nem normálisak.
2017. nov. 26. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
70%

Lényeges, hogy milyen okból csinàljàk így.

De,ha nincs valós oka,akkor nagy butasàg elszigetelni a gyereket.

2017. nov. 26. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
88%

Az attól függ.

- Azzal egyetértek, hogy a jelenlegi óvodai rendszer és a közoktatás mint oktatás-nevelés inkább árt, mint használ.

- Valamilyen közösségbe azért muszáj járni, és nagyon nem mindegy, milyenbe - aki mindenfajta közösségtől elzárja a gyerekét, azt nem tudom megérteni, de elég nagy a "választék", lehet mindenféle csoportot találni, legfeljebb utazni kell miatta.

- Az sem mindegy, otthon milyen elvek szerint nevelik a gyereket.

2017. nov. 26. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Kíváncsi lennék az okokra mindenképp, mielőtt megalkotok egy véleményt róluk.
2017. nov. 26. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
A 4-es válaszával érteknegyet.
2017. nov. 26. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
70%

Én nagyon-nagyon gondolkodnék rajta, ha lenne egy ici-pici segítségem. Hogy miért?

Semmi szükségem arra, hogy azon aggódjak, ha nem nyalom eléggé a gondozónő-óvónő seggét, hogy fog bánni a lányommal, mikor nem vagyok ott

Semmi szükségem arra, hogy elsősként 3. héten meggyűlölje az iskolát a kötelező 4ig bent maradás és a temérdek tanóra, sűrű napirend miatt

Semmi szükségem arra, hogy ne sportolhasson, le lehessen hobbija, mert nem lesz rá ideje

Semmi szükség arra, hogy ha hamarabb el akarom hozni, mert megtehetem, az igazgatónak magyarázzam a miérteket

Semmi szükségem egy olyan frusztrált kamaszra, mint a mai fiatalok nagy része

Meggyőződésem, hogy a mostani rendszer úgy rossz, ahogy van, alapjaiban ingadozik, és (remélem) rövid időn belül össze is fog omlani. Az a mennyiségű tananyag, amit lenyomnak a torkukon, borzalmas, és nem gyakorlatorientált. Nem minőségi, mennyiségi oktatás van. Lehet, hogy a metilén képletét beleverik a szerencsétlenekbe, de egy csekket, vagy ajánlott szelvényt kitölteni nem tanítják meg őket. Mivel csak magolás van, nem fognak megtanulni "józan paraszti ésszel" gondolkodni. Illetve de, ha az egész napos iskola után még otthon is tanulni kell, és a szülőnek lesz energiája leülni vele, rábírni, hogy figyeljen (ami nem kis feladat nekünk sem, 8 óra munka után).

Szóval én ha megtehetném, addig tartanám itthon, amíg csak lehet. Sajnos egyedül vagyunk, apa sokat dolgozik, így marad az elején a CSANA, utána meglátjuk...

2017. nov. 26. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
84%
7. teljesen igazad van,én is otthon tartanám
2017. nov. 28. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Yoda m. ***** válasza:
Aki megteheti nevelje otthon, de akkor azzal a gyerekkel tényleg foglalkozni is kell, nem csak etetni-itatni. Mind amellett szükséges, hogy lehetőleg vele egykorú társasága is legyen, különben egykeként nem fog tudni szocializálódni mire iskolába megy. (Nem elegendő egy sereg kecske társasága, mert attól csak mekegni fog megtanulni)
2017. nov. 30. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!