Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért lett manapság luxus...

Miért lett manapság luxus nevelni a gyereket?

Figyelt kérdés

Nem provokálni akarok.


Akármerre megyek, akárhol vagyok, egyre több neveletlen, buta gyereket látok, akik szó szerint terrorban tartják a szüleiket, amikért természetesen a szülők hibásak, mert nem nevelik a gyereket.

Itt GYK-n is sokszor látok ilyen mentalitást:

- nem szabad még egy nevelő célzatú pofont sem adni a gyereknek, mert sérül a lelkecskéje

- nem szabad rászólni, mert lelki sérült lesz

- hadd csináljon azt amit akar, hisz még gyerek


Ha valaki feltesz egy gyerekkel kapcsolatos kérdést, és beleírja, hogy neki még nincs gyereke, azonnal le van oltva a sárgaföldig a szuperanyucik által.

Unokatestvérem ugyanez a kategória: otthon ő a kisherceg, neki mindent szabad, mert még gyerek.

Ismerősöm mesélte, hogy náluk a szülei szabályosan félnek a 14 éves gyerektől, annyira el van vadulva már, mert a szülei mindent elnéztek neki. Emiatt már nem mernek neki nemet mondani.


Miért lett manapság "trendi" nem nevelni a gyereket? És ennek köze sincs a liberális neveléshez, mert az pont nem ez.



2017. dec. 21. 12:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
67%
Ezt teszi a teljes szülői alkalmatlanság , túl szeretés , kivételezés , szigor hiánya , kényelem . De a semmibe vétel , a nélkülözés és egyéb kellemetlenségek amik a másik véglet büntetés, negatív kivételezés , kitagadás stb .
2017. dec. 21. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
76%

A fizikai bántalmazással (általad leírt "nevelő célzatú pofon" is beletartozik) nem értek egyet, és számos példát tudnék mondani azzal kapcsolatban, hogy az ennek kitett gyerekek kezelhetetlenebbek mint az ebben nem részesülők, de valóban nem divat már a nevelés... Leültetik a TV vagy gép elé, had tanuljon onnan a gyerek, úgysincs benne semmi ártalmas... Aha...

Miért lett ez luxus? Mert a mostani szülők szülei is elqrtak valamit nagyon keményen.

2017. dec. 21. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
55%
Sose adtam pofont, se egyéb fizikai erőszakot nem alkalmaztam a gyerekeimnél, ún. "nevelési célzattal" sem, mégis felnőttek normális, értelmes emberekké. Nem tudom, hogy lehet azt megállapítani ránézésre, hogy a gyerek "neveletlen és buta", ez biztos valami szuperképesség.:D Az tény, hogy manapság annyi szó esik a gyerek jogairól, olyan elvárásokat támasztanak a szülők felé - érdekes módon gyakran olyanok, akik egyáltalán nem is terveznek gyereket -, ami igencsak megnehezíti a helyes értékrendben történő nevelést. Azt viszont magam is röhejesnek tartom, amikor gyerektelenek osztják az észt, azt meg kifejezetten visszataszítónak, amikor csak úgy fröcsög valakiből a gyerekek és az anyák iránti utálat.
2017. dec. 21. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
89%
Inkább rámondják hogy hiperaktív meg eleven a gyerek, mert akkor úgy vannak vele , nem hibás senki
2017. dec. 21. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
82%

A kiskoromban történt veréseket két részre osztanám. Az esetek 40%-ban nem volt jogos a verés.(Munkahelyi/egyéb problémákat haza hozták, és sokszor rajtunk csattant az ostor és olyanokért kikaptunk, amit általában pár mondattal meglehetett volna oldani). Azonban a verések másik 60%-a teljesen jogos volt. Nevelő célzatú.


Nem voltam jó gyerek, sokszor pimasz voltam és magyarázhatott nekem maga az Isten is.. akkor is folytattam.

Ilyenkor pár pofon, verés, megmutatta, hogy mi a következménye annak ha rossz dolgokat teszek.


Nem lettem agresszív, normális vagyok, nincs bennem elfolytott feszültség.

Nem érzek haragot a szüleim iránt, sőt tisztelem őket és mindenkit, aki megadja az alap tiszteletet felém.


Szóval amellett kell érvelnem, hogy a nevelő célzatú verés nem mindig rossz.

Nem mindenki ért a szóból.. a saját tapasztalatomból tudom.

Ennek ellenére az értelmetlen verést elvetem, ahogy a kérdező is(ha jól gondolom)

2017. dec. 21. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
47%
Te ezt látod magad körül, mert vagy ezt akarod látni, vagy ilyen környezetben mozogsz, de attól még nemcsak ez van.
2017. dec. 21. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
79%

Pedig a 6-os jól írja. Én sem láttam még annyi neveletlen, rossz gyereket mint amennyiről itt olvasok.

A mi időnlben is volt aki neki ment a szüleinek és lekezelően beszélt velük.

A különbség csak annyi, hogy nem engedik az iskolákat szelektálni, ezért tünik úgy, hogy mindenhol ott vannak.

2017. dec. 21. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
35%

7 te se lehettél különb, hogy ilyen ostoba arrogáns savanyújános lettél. Mint egy zsémbes öregúr..


Túl liberális világban élünk. Amelyik gyerek nem tud viselkedni arra rámondják, hogy éretlen idegrendszer irány a tsmt. A szülő meg ezt így el is fogadja. Nevetséges, mennyi "értelen idegrendszerű" gyerek van ....

2017. dec. 21. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
66%

Egyébként aki az ITTENI KÉRDÉSEKből indul ki, nekik hadd vilagítsak rá: ide konkrétan a problémás gyerekekről írnak, hisz minek kérjenek tanácsot egy normális gyerekről? Az összes magyar gyereknek ez hány százaléka lehet? Szóval nem minden gyerek gázos. Még jó, hogy itt csak gázosról olvasni, akivel minden stimmel arról nem kérnek nevelési tanácsot.

Sok esze lehet azoknak is akik erre nem öttek rá és a gyakori alapján ítélik meg a mai gyerekeket ;)

2017. dec. 21. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
73%

#11 Nyilván a kérdések problémás gyerekekről szólnak, de az átlag mentalitást a válaszokból lehet mérni. És a válaszolók között bizonyára nem egy olyan van, aki sose írt ki kérdést, mert neki nem problémás gyereke van. :)

Nyilván a teljes társadalmat nem tükrözi a dolog, de azért tény, hogy a válaszadók között túlsúlyban van a liberális nemnevelés támogatása.

2017. dec. 21. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!