Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan győzhetném le az...

Hogyan győzhetném le az utálatomat az új feleség iránt a gyerek miatt?

Figyelt kérdés
A gyerekem kedveli szerintem a nőt, én nem tudom elviselni, mivel miatt ment tönkre a házaságunk. A gyerek még kicsi volt, ő nem tudja miért váltunk el. Még most is kicsi. Néha beszél az apja feleségéről, de érzi rajtam, hogy én nem örülök neki, nekem rosszul esik, fáj hallanom. Most már nem is nagyon mond semmit, mégha kérdezem sem. Tudom hogy örülnöm kellene annak, hogy nem bántja a gyerekemet, de nem tudom nyugodtan meghallgatni. Fáj hallanom. Aki volt így, hogyan volt képes ezen túllendülni? Kérem, ne olyan írjon, aki nem volt így, mert annak csak elképzelése lehet erről az érzésről, de nem élte még át soha. Korábban én se hittem volna hogy ez ennyire fájó tud lenni.
2017. dec. 24. 22:04
 1/8 anonim ***** válasza:
83%

Ott kezdődik a dolog, hogy nincs olyan, hogy: miatta ment tönkre a házasságunk. A férjed miatt ment tönkre, ő volt aki nem tartott ki melletted és a fogadalma mellett.

Ha ezt elfogadod, másképp tudsz majd viszonyulni az ilyen helyzetekhez.

2017. dec. 24. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
73%

Miatta??! Nem inkább miattad ès a fèrjed miatt??

Mikiri ez a story?? Ha több èves, kezeltesd magad, mert fel kène dolgoznod!

2017. dec. 24. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
64%
Mikor törtènt ez?
2017. dec. 24. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
1éve
2017. dec. 24. 22:25
 5/8 A kérdező kommentje:

Most akik válaszoltatok/kérdeztetek, hányan voltatok ilyen helyzetben?

kértem hogy olyan írjon, akinek van saját tapasztalata

2017. dec. 24. 22:25
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
A gyerek semmiről sem tehet! Igazad van, örülni kéne, hogy nem olyan nő főz rá, aki utálja, szekálja! Tesóméknál az új nő konkrétan olyanokat mond a 8 éves kislánynak, hogy : "apád engem jobban szeret" illetve "utállak". Na, most az a 8 éves pici lány mit tehet bármiről is? Én tudom mit érzel. Én is elváltam, igaz, már nagyobbak a gyerekek, 17 és 22 évesek, de mindig lenyeltem az utálatomat Anna iránt, mert nem nekem kell kedvelnem, hanem a gyerekeimnek! Ráadásul egész jól kijönnek, együtt nyaralnak, stb. Az új nő sokat segít a gyerekeimnek, akár tanulásról legyen szó, vagy orvost intézni nekik, bármi. Összességében hálás vagyok, hogy elfogadta a gyerekeimet, és ők nem feszültek, nem utálják, hanem kiegyensúlyozott kapcsolat van köztük. Szerintem neked is együtt kellene örülni a gyermekeddel, főleg, hogy még pici, és nagyon megtudja érezni a te lelki állapotodat. Tudom, hogy, hogy nehéz, de hidd el, a gyerek érdeke az első. És azt is hidd el, hogy idővel neked is könnyebb lesz. Egy év még nem olyan sok idő. Neked nincs új kapcsolatod?
2017. dec. 24. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Vedd ugy, hogy ingyen szitter amig nem unnak rá is
2017. dec. 25. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

S. I. McMillen és David Stern társszerzők írnak Elkerülhető betegségek című könyvükben azokról a károkról, melyeket mi okozunk saját magunknak azzal, ha utálunk valakit, vagy nem vagyunk hajlandók megbocsátani. „Abban a pillanatban, amikor elkezdek gyűlölni egy embert, a rabszolgája leszek. Ő irányítja a gondolataimat, ő uralja az érzéseimet, még az álmaimat is. A vérkeringésemet állandóan stresszhormonok árasztják el, és kimerítik szervezetemet… bárhová megyek, mindenütt üldöz az, akit gyűlölök.”

Mindig erre az írásra gondolok, mikor az az ember eszembe jut, akit nem szeretek....

2017. dec. 27. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!