Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Vállalnátok így egy lombikot?

Vállalnátok így egy lombikot?

Figyelt kérdés
Van már 2 gyermekem, szeretnénk egy harmadikat, de kiderült, hogy csak a lombikprogrammal lehetséges, be vállaljam az egészet? Sok kétség gyötör!

2017. dec. 27. 10:41
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
69%
Milyen kétségeid vannak?
2017. dec. 27. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
53%
Nem.
2017. dec. 27. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
75%
Azt hiszem, inkább nem és tovább reménykednék a természetben. Persze, ha minden nagyon flott egyébként és beleőrülnék a vágyba, akkor talán. De tudtommal elég sok a kockázata (hangulatingadozás, trombózis, korai klimax...) és az időt meg anyagiakat is ésszerűbb lenne inkább a meglévőkre fordítani.
2017. dec. 27. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Elzáródott a petevezetékem a 2. gyermeknél voltam dokinál. Csak a lombik lehetséges.
2017. dec. 27. 10:52
 5/25 anonim ***** válasza:
96%

Nekem ha lenne már 2 gyerekem, akkor nem vágnék bele. Sőt, nekünk csak 1 van, nem is szeretnénk többet.

Én csak akkor vágnék bele, ha egyáltalán nem lenne gyerekem és csak így lehetne.

Szerintem ha valaki olyan nagyon vágyik rá, hogy legyen egy 3. akkor persze, vágjon bele, ha minden feltétel adott hozzá. De ha elvan 2 gyerekkel is, akkor van már 2, örülni kell neki, hogy van 2 és ennyi.

2017. dec. 27. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Sok vesződés, idő, pénz, kezelés.. nagyobb a kockazata is. Ikerterhesség is gyakrabban előfordul, a 2 gyerek mellé szeretnél még 2 vagy akar 3 babat is?
2017. dec. 27. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
Biztos, hogy nem. Állandóan orvoshoz járni, figyelni magad, hormont szedni. Nem vállalnék lombikot, csak az első gyerek miatt.
2017. dec. 27. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
Amit Rászánnék időt és pénzt , azt a már meglévő két gyerekemre fordítanám. És ugye egyáltalán nem biztos , hogy sikerülne az első, második, harmadik vagy akár nyolcadik lombik.
2017. dec. 27. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem..túl sok mellékhatás.
2017. dec. 27. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
35%

Nagyon borzasztó és nehéz lehet a gyermek utáni vágyat leküzdeni. Az, akinek nem kell, könnyű azt mondani, hogy elégedjen meg azzal, amije van. Az is ugyanolyan érzés, ha már van gyereked, mintha nem lenne. Nekem szerencsém van, szerencsére az érzés magától(?) elmúlt. Nekem van két lányom, de mindig akartunk egy fiút is. 1. gyermekem természetesen született, második sürgősségi császárral. Hatalmas trauma volt az életemben, alig tudtam lezárni. Miután megszületett, akartunk még egyet, annak ellenére, hogy nagyon féltem a vetéléstől, mert a két lány között 2x is elvetéltem. De talán azért, mert a második gyerek hihetetlen hisztis ( :D ), talán ezért tudtam lemondani a harmadik gyerekről. De anyagilag se meg sehogyse tudnánk bevállalni még egy gyereket, úgyhogy nagyon hálás vagyok, hogy az érzés a gyermek után, elmúlt. Nem tudom, milyen lehet úgy lemondani egy gyerekről, hogy vágysz rá. Nagyon nehéz lehet. Hiába az ész érvek.

Ha túl sok kockázata van, akkor sajnos le kell mondani róla, gondolva a már meglévő gyerekekre, társra. Remélem, hogy megoldódik nálad is kérdés magától, így vagy úgy.

2017. dec. 27. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!