Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti milyen körülmények között...

Ti milyen körülmények között vállalnátok gyereket?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy mik azok a minimális anyagi feltételek (fizetés, mekkora ház, autó stb.) aminek meg kell lennie, hogy gyereket vállaljatok?
2017. aug. 22. 12:34
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
21%
Tehermentes lakás, ház, amiben a gyermeknek külön szobája van, legalább három éves párkapcsolat, legalább három éves munkajogviszony, legalább 2-3 millió megtakarítás a bankban.
2017. aug. 22. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
77%
1 millió ft megtakarítás, biztos munkaviszony (csedhez/gyedhez jogosultság), házasság, szerelem, autó, ha hitelmentes lakáshoz ragaszkodnék akkor sosem lenne gyerekem, úgyhogy egy szép albérlet, vagy egy hiteles lakás.
2017. aug. 22. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
80%

Ha várnánk a férjemmel a tehermentes lakásra, kifutnánk a gyerekvállalás lehetőségéből.

Nálunk az volt a fontos, hogy saját legyen a lakás, ne albérlet és legyen 2 külön nyíló szoba.

Házasságban élünk.

Tehermentes autónk van.

Közel 400.000 ft havi bevételünk van, min. 300.000 ft-ot tartok szükségesnek számunkra.

Legalább 2 év munkaviszony -nekem majdnem 4 évem van.

Nem sok megtakarításunk volt, a magzat 3 hónapos korától kezdtük lassacskán beszerezni a szükséges dolgokat, most 6 hónapos kismama vagyok és majdnem mindent megvettünk, kaptunk már.

2017. aug. 22. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
88%

Albiban laktunk. Ami 2 szobás. (Megvolt a házra való, csak még nem találtunk rá az igazira)

Ezen felül volt + 500 ezer megtakarítás ami csak a babára lett félretéve.

A terhesség alatti fizukból is bőven tudtunk még hozzátenni.

A férjemnek középvezetői beosztása van, én is 200 felett kerestem ( így max gyed járt)

2 autónk volt. ( semmi extra... 10+ évesek)

Igazából mikor a házra valónk összegyűlt, akkor döntöttük el h mostmár "bemerjük"vállalni a babát.

De két jó fizumellett az albival sem volt gond. A babával még egy évet voltunk benne.

2017. aug. 22. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
86%

Nálunk volt saját háromszobás lakás(kb 1 millió hitel volt rajta), mindkettőnknek több éves, stabil munkaviszony, 500 ezer megtakarítás plusz 1 millió a babára. Havi bevételünk 550-630 ezer között mozog.


Ami nélkül nem vállalnék gyereket az a saját lakás(akár albérlet, akár hiteles, akár tehermentes) a lényeg hogy ne a szülők nyakára szüljünk, és a stabil munkaviszony, legalább havi 300 ezres bevétellel, ha albérlet vagy hitel van akkor 400 ezer bevétel.

2017. aug. 22. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
83%
Azta,hogy itt mindenkinek milliós\többszázezres megtakarítása van.Most jól le leszek pontozva,de ha ezekre várnék mint hitel mentes lakás,saját autó,megtakarítás stb,lehet sosem lenne gyermekem.Mi úgy vállaltuk az első gyermekünket,hogy konkrétan nem volt semmink.Albiban éltünk,nem volt kocsinkViszont volt viszonylag jól fizető stabilnak mondható munkahelyünk,stabil szeretetteljes párkapcsolatunk és nagyszülők mindkét részről.Azóta lett saját kocsink,m3g egy gyermekünk,házasságot is kötöttünk,és mostanság tervezünk belevágni egy lakáshitelbe.Őszintén szerintem tudod mi számít a leginkább:Hogy szeress3tek egymást a pároddal és kitartsatok egymás mellett akármit hoz az élet,illetve,hogy mindkét fél vágyjon a gyerekre,a többi másodlagos!
2017. aug. 22. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
65%

Igen utolsó, a gyerek is meg fogja érteni hogy nem kapja meg ami az osztálytársainak természetes, és ti mondjátok majd neki hogy ne foglalkozzon vele hogy csúfolják, hiszen az a lényeg hogy apa és anya szereti egymást ugye?

Nekem is volt osztálytársam akinek ilyenek voltak a szülei, ő volt az aki sosem jöhetett táborba, nem voltak divatos holmijai, számítógépe mikor már mindenkinek évek óta volt stb...nem mondom hogy ezek létfontosságúak, de egy gyerek nagyon tud szenvedni ha más mint a többiek, és ez könnyen kiközösítéshez is vezethet. Nem azt mondom hogy mindent meg kell venni ami kitalál, a legújabb iphonet meg a többszázezres xboxot, de már az is rengetegbe kerül hogy ne lógjon ki a társai közül.

2017. aug. 22. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
87%
Én is kicsit túlbiztosítottnak érzem a dolgokat itt néha... szerintem elég stabil lakhatás, meg két viszonylag jó fizu, amiből kényelmesen el lehet lenni, meg valamennyit félretenni. Ha ez megvan, megoldasz mindent, jut mindenre. Nekünk autónk pl csak a gyerek egy éves korában lett, nem is igazán hiányzott addig (most már persze beleszoktunk a jóba, és utálnám, ha nem lenne). Több milliónk se volt félretéve, de a 9 hónap alatt csak sikerült pár százezret eltapsikolni a babacuccokra, szobára, mindig mindent megkapott, amit kellett (igazából olyat is kap rendszeresen, amit nem feltétlenül lenne muszáj), nincsenek anyagi gondjaink, nagyobb kiadásokat is mindig megoldottunk úgy, hogy senki nem halt bele. Magunkra, a saját hobbinkra is jut.
2017. aug. 22. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
24%
Saját legalább 3 szobás lakás (4 szobásunk volt), stabil munkahelyek. Min 500ezer havi netto. Ami alap, hogy az anyukának is normálus fizuja legyen, normális munkahelyen.
2017. aug. 22. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
45%

Attól nem kell lepontozni a màsikat, hogy neki màs a fontos. :)


Nekem is a hitelmentes lakàs volt a szempont, meg a Csed. Egyébként ezt külföldi munkàval értük el. Ja és nem Budapesten, szóval alacsonyabb àrat képzeljetek el csak. Stabil fizetés. Ami nem magas ugyan, mert elég bénàk vagyunk a pàrommal. :D De a hitelmentes hàz azért volt fontos nekem, mert gyermekként megtapasztaltam a hitel nyújtotta negatív dolgokat elég rendesen. :/

Persze normàlis, stabil pàrkapcsolat is kell.

Megtakarítàs nincs, autó régi.

Na meg fontos volt, h ne 20 évesen legyek terhes, és a pàrommal is több éve legyünk együtt, együtt lakjunk és azonosan kêpzeljük el a jövőt és a gyereknevelés főbb kérdéseit.

2017. aug. 22. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!