Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Honnan tudom hogy angolban a...

Honnan tudom hogy angolban a 3 feltételes mód közül éppen melyiket használjam? Első múlt, második jelen, harmadik jövő, vagy hogy?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 2. 14:31
 1/3 anonim ***** válasza:
onnan, hogy megnezed a szovegkornyezetet.
2013. ápr. 2. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Lolka&bolka ***** válasza:
100%

Igeidőkkel fejezed ki, hogy a helyzet mennyire reális/valószínű, illetve hogy van-e még mit csinálni vele.


1. If I take my umbrella, I won't get wet. Ha ernyőt viszek, nem ázom meg - ez egy jó terv, amit valószínűleg követni fogok.


2. If I took my umbrella, I wouldn't get wet. Ha ernyőt vinnék, nem áznék meg - fontolgatom, hogy vigyek, és vagy viszek, vagy nem.


3. If I had taken my umbrella, I wouldn't have got wet. Ha ernyőt vittem volna, nem áztam volna meg - eső után köpönyeg: nem vittem, és megáztam.

2013. ápr. 3. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm
2013. ápr. 3. 15:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!