Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, ti mit vesztek meg a...

Szülők, ti mit vesztek meg a kamasz gyerekeiteknek, és mik azok, amiket magának kell megvennie?

Figyelt kérdés

Olyan gyerekekre gondolok, akik még nem dolgoznak, nem tudnak diákmunkázni, 13-15 évesekre. Mi az, amit mindig ti vesztek nekik, mi az, amit a zsebpénzéből kell hogy vegyen és mi az, amit csak alkalmakkor vesztek meg nekik (karácsony, szülinap, névnap)?

Ruhát, cipőt, táskát milyen gyakran kapnak újat? Ha telefont vagy laptopot, tabletet szeretne, arra neki kell összegyűjtenie a pénzt, besegítetek vagy megkapja pl. karácsonyra?


2016. okt. 14. 20:17
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
92%
Figyelj. Ezt te döntöd el, és a pénztárcád. Megkaphatja karácsonyra is a leptopot. De akár össze is gyűjtheti rá. Nyilván ha 10-20 ezer hiányzik belőle besegíthetsz neki, hiszen már régóta gyűjtögette.
2016. okt. 14. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
86%

Amit megveszek:

ruhanemű, kiegészítők, ésszerű kereteken belül. Tehát szezononként elmegyün kegy nagybevásárlásra, akkor megvesszük ami kell. Ha közben megtetszik neki valami, az saját pénzből megy. Persze, ha tönkremegy, akkor én pótolom.


Telefon, középkategóriás, három évente, vagy ha menthetetlen, és nem a gyerek hibájából. Ha gyakrabban akarja cserélni, az is saját pénzből.


Kozmetikai dolgok, dezodorok, smink, parfüm, szintén ésszerű kereteken belül. Ez kb középkategóriát takar, parfüm kb 5 ezerig. Ha drágábbat akar szintén saját pénzből.


hetente egyszer egy sütizés, vagy pizzéria, vagy mozi, vagy forró csokizás, amit kitalálnak


Havonta egyszer 3 ezer telefon feltöltés, ha elfogy és kéne, tölti magának


Tehát, majdnem mindent megkap, ésszerű kereteken belül, középkategóriásat, ha gyakrabban kellene neki, vagy drágább, akkor azt oldja meg saját pénzből.

2016. okt. 14. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
72%

kb semmi zsebpénzt nem kapok, 15 vagyok... pár ezer forint van nálam mindig, ha rossz az ebéd, akkor tudjak valamit venni a sulibüfében, de nem kell semmire költenem, nem is zavar, hogy nincs zsebpénzem. ha ruha kell, vagy valami megkapom. Ha tönkrement a gépem, (öcsém ráesett véletlenül, és eltört) kaptam egy másikat, függetlenül attól, hogy nem volt se születésnapom, se karácsony. igaz tudják a szüleim, hogy nagyon fontos nekem a számítógépem, és nem is játszom el hetente, hogy "jajj tönkrement"...nyilván nem kapnék másikat... táskámat kb 3 éve használom, szeretem attól függetlenül, hogy látszik rajta a használat. inkább minőségi ruhákat vesznek, amik lehet, hogy drágábbak, de sokáig hordom őket...

külön jutalmat nagyobb teljesítményért persze kapok. pl felvettek egy jobb gimibe akkor ennek örömére választhattam egy új telefont, vagy amikor nyáron sikerült a nyelvvizsgám anyával pár napra kimentünk milánóba, csak úgy...

2016. okt. 14. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
50%
Kettes! Mennyi a havi zsebpénz?
2016. okt. 14. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
42%
Kettes vagyok. Havi 10 ezret kap.
2016. okt. 14. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
93%
Nos, ahogy mondani szokták, bármit ami kiesik a száján. Nyilván ott kezdődik ez a dolog, hogy nagyon jól állunk anyagilag, így megengedhetjük magunknak. Aztán ami talán lényegesebb, hogy jó gyerek, kitűnő tanuló, kiveszi a részét az itthoni teendőkből, segít a nagyszüleinek, felelősségteljesnek és megbízhatónak tartom, így nem látom értelmét, hogy olyan módon fegyelmezzem, hogy ésszerű ok nélkül megtagadok tőle valamit amit szeretne, mert csak. Nyilván ha visszaélne ezzel a dologgal, akkor ez nem így lenne, de nem gondolom, hogy olyan túlságosan elrugaszkodott igényei lennének.
2016. okt. 14. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
51%

Igen, sokan abba a hibába esnek, hogy azt hiszik, hogy ha a gyerek megkap mindent, akkor majd léhűtő lesz.

Én is megkaptam mindent, ruhákat, laptopot, autót, amit akartam, mégsem lettem egy semmirekellő alak. Normális dolgozó ember vagyok, aki a szülei példáját követi és soha nem tagadna meg semmit ok nélkül a gyerekétől.

2016. okt. 14. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
53%

Nem kaptam zsebpénzt, ha akartam valamit, megbeszéltük.

Ruhát vettünk, amikor kellett (nem ünnepi alkalom "terhére" ment). Telefon, laptop még nem volt a korosztályunkban elterjedve.

2016. okt. 14. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
77%

Nem kap zsebpénzt de úgy havi 50-60 ezret költünk rá. Heti 2x2 óra német és matek külön órák, busz bérlet helyijáratra, vonatra, ezen kívül ugye a tízórai ha nem visz itthonról.

Ruhák nem egyszer csinálunk nagy bevásárlást, hanem kb kéthetente megyünk együtt vásárolni. Most hétvégén kabátott keresünk általában c&aban szoktuk venni, cipőt a cccben. De ésszerű keretek között.

Karácsonykor egy nagy dolgot szokott kapni nagyszülőkkel közösen, idén még nem tudjuk mi lesz.

Telefont 2 évente 60-70 ezer forintig, de ha tönkremegy akkor cseréljük.

Laptopja nincs, nem is szeretne komolyabb számítógépe van jó lesz egy ideig.

Legnagyobb kiadásunk ra ebben az évben komplex nyelvvizsga és komoly szótárak 90 ezer forint volt, de szerencsére elsőre átment.

16 éves lány

2016. okt. 14. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
92%

Köszi kettes, lopom a konstrukciót. :-)

Én írhattam volna szó szerint azt, amit a 6-os, ez van most nálunk. Igen megbízható, nem költekező, kitűnő tanuló a gyerek. De azt szeretném, hogy tanulja meg beosztani a pénzt, tanulja meg az értékét. Meg van egy másik problémánk is.

Nekem mindig kevés zsebpénzem volt, a gyereknél kompenzálom.

Mikor megy valahová, már ő mondja, hogy nem kell annyi, a felét itthon hagyja. De nekem az a teóriám, hogy mindig legyen az embernél elegendő pénz, nem kell azt elkölteni.

Ennek az a vége, hogy a többiek kölcsönkérnek tőle, megvetetnek vele ezt-azt, aztán elfelejtik visszaadni. Ezt meg a gyerek nehezményezi. (De én is) Most már abban a korban van, hogy jobban eljárnak Mekibe, pizzázni, fagyizni, moziba, egyre több pénz fogy és nem a gyerekem fogyasztása miatt.

Úgy gondolom, hogy be kell korlátoznom a zsebpénzét, hogy hitelesen tudja azt mondani, nem tud kölcsönözni, mert neki is be kell osztania a pénzét. Az sem árt, ha ő is megtanulja a beosztást. Van amire telik, van amire nem. Van ami nem is olyan fontos, hogy pénzt adjon ki rá.

2016. okt. 14. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!