Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szoptatás a bahagyása után 10...

Szoptatás a bahagyása után 10 hónappal még van tejem! Normális?

Figyelt kérdés

1,5 éve szültem ,10 hónapja nem szoptatom a babámat,mert elutasította egy idő után,de még mindig van tejem ! Sosem volt sok t,pont elég volt,már rég el kellett volna apadnia ! 81 kg-mal mentem szülni ,és szülés után lementem 74kgra . Mióta abbahagytam a szoptatást,80 kgra visszahíztam,pedig alig eszem valamit egész nap! A TSH-m rendben van,mert elmentem vérvételre! Hormonális problémára gondolok! Tudom,hogy el kéne mennem az orvoshoz,de a nőgyógyászom idő közben nyugdíjba ment ,és még nem sikerült találnom mást a közelben ! Van itt valaki,aki hasonló problémával küzdött? Azt tudni kell,hogy világ életemben vékony voltam ,25 évesen 49 kg voltam ,a 170 centimhez. Most 32 éves vagyok! Fogamzásgátló tablettát nem szedek ,de megoldhatja a problémát?

Nem tudom mit kéne tennem ,alig eszem valamennyit .

Ki mitől fogyott ,mással is előfordult ilyesmi?


2017. dec. 28. 14:58
 1/2 anonim válasza:
Mennyi az az "alig eszem"? Kalóriákra és szenhidrátra átfordítva. Egy kivizsgálás sosem árt, maximum megnyugtat, hogy egészséges vagy.:) De én legelső lépésnek azt ajánlanám, hogy látogasd meg a Kalóriabázis oldalát, töltsd le akár, és pár napig egyél szigorúan annyit mint amugy is szoktál, de számold ott össze becsülettel. Ne felejtsd el beleszamolni ha vizen kívül valami kalória tafgalmút is iszol mert sokat csal, meg ha bekapsz valamit útközben, zöldségeket is, gyümit is. Így azt is kizárhatod hogy ezzel lenne a bibi.
2017. dec. 28. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az, hogy még van tejed, igazából normális. Nekem 23 hónapos a fiam, 15 hónapos koráig szoptattam, tehát 8 hónapja hagytam abba, de ha megnyomom a mellem, még mindig jön belőle valamennyi.

Viszont a többi, amit írtál, az tényleg utalhat hormonális problémára, de ehhez nem nőgyógyászt kell keresned, hanem endokrinológust.

2017. dec. 29. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!