Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogy fogyjak le 30kg-ot úgy h...

Hogy fogyjak le 30kg-ot úgy h tudjam folytatni a szoptatást?

Figyelt kérdés
Sajnos aterhesség és a szülés után a szoptatás miatt ennyi felszaladt. Vagyis nem csak ezek miatt mert figyelhettem volna jobban de mostmár ez így van nemtudom visszacsinálni. VViszont ha valaki tudna ajánlani nekem valami módszert(diétát) hogy hogyan fogyhatnék le szoptatás mellett akk azt kipróbálnám. Nagyon zavar a súlyfelesleg és úgy érzem h a kapcsolatomat is tönkre fogja tenni ha nem változik ez.

2017. márc. 6. 09:15
 1/4 anonim ***** válasza:

Átérzem a helyzeted. Bár rám nem szaladt fel ennyi kg, de szoptatás alatt én is híztam egy kicsit,annak ellenére, hogy mozgok. A diéta viszont nehezen megy, a szoptatás ilyen időszak. De nem kell kétségbe esett lépésekre szánnod magad, inkább tudatosan kell tervezned. Ha a gyerek már bármi mást is eszik, akkor nyugodtan elkezdhetsz diétázni, az esetleges tejcsökkenést ki lehet váltani mással. Teljesen nem fogy el a tej, ha kevesebbet eszel, de valóban egyeseknek bővebben van, ha szénhidrátosan esznek.

Szóval, ha a hozzátáplálást megkezdted, akkor ideje belevágni a diétába is. Az inzulin rezisztenseknek javasolt étrendet kövesd. Rendszeres étkezések (3 óránként) lassú felszívódású szénhidrátokkal, azt se túl sokat. A szoptatás miatt ne csökkentsd nagyon hirtelen a szénhidrátok mennyiségét, de ha sok zöldséget (paradicsom, ubi, paprika, saláta stb), rostot eszel minden étkezéshez, akkor kevésbé leszel éhes. ha tényleg ügyesen válogatod össze, hogy mit eszel, akkor hallgathatsz a tested jelzéseire és az éhségedre. Ha jól laktál, azonnal hagyd abba és az étkezések közti nasit felejtsd el. Lehet finomságot enni, de főleg uzsonnára és étkezésnek számít. A finomság persze lassú felszívódású, és alacsony szénhidráttartalmú legyen. Rengeteg ilyen recept van a neten. (pl diéta és álmok blogon)

Ha még 6 hónap alatti a baba, akkor csak csökkentsd a nasit és kezdj el mozogni, vegyél aktivitásmérő karkötőt, azon látod a fejlődésed. Ha otthon vagyok néha olyan kevés az aktivitásom, hogy el se hiszem. Ki kell mozdulni, most már itt a jó idő, a baba se fázik meg 2*1 óra séta alatt. Ha a férjed segít, akkor próbálj meg tornázni járni is, beszélj vele őszintén, hogy szeretnél változtatni, így hátha lelkesebb lesz.

2017. márc. 6. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
47%

Sehogy. Ha szoptatni szeretnél, ennek nem most van itt az ideje, bár kétségtelen, hogy a 30 kg nagyon sok.

Most mondom, hogy fogsz kapni itt okosságokat a ne egyél semmi szénhidrátot (igyál/egyél ezt-azt), sportolj így-úgy, de ha megfogadod, a szoptatásnak annyi.

Tej a szénhidráttól van. A sok szénhidráttól. Esetenként a sok gyors felszívódású szénhidráttól.

Ráadásul a szoptatás miatt egy csomó mindent eleve nem is ehetsz (gondolom), semmi puffasztót.

Az itt kommentelők többségének (természetesen tisztlelet a kevés kivételnek) az egészséges táplálkozásról sincs fogalma, nem hogy a szoptatásról. Ha mindenképpen most akarsz valamit is változtatni, akkor legalább szánj rá időt és szükség esetén pénzt, és fordulj dietetikushoz, aki érdemben tud segíteni.

2017. márc. 6. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
37%
Egyel kevesebbet. Egyszeru.
2017. márc. 6. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
82%
2-es. Ha újszülöttje van, akkor neked van igazad, de egy 8-10 hónapos baba már eszik annyi egyéb táplálékot, hogy egy kis tejcsökkenést be lehessen vállalni. Ha nem csinál drasztikus dolgokat, akkor a tejcsökkenés se lesz drasztikus és lehet kísérletezgetni. Én mindkettőben benne vagyok, éppen most is szoptatok és diétáznom is kell az inzulinrezisztenciám miatt. Ezért mertem tanácsot adni. 30 kg nagyon sok, az már nem csak a házasságát, de az egészségét is veszélyezteti. Szerintem érdemes finoman próbálkozni, csökkenteni ezt azt, növelni mást, mozogni, kevesebbet nasizni. Semmi durva, de kialvatlan anyaként néha felveszünk olyan szokásokat, ami rosszat tesz és még csak nem is élvezzük annyira. Én pl nem szeretem a rossz péksüteményeket, mégis hajlamos vagyok megenni, ha az orrom előtt van és fáradt vagyok. Vagy pl sokkal jobban szeretem a tengeri halat salátaágyon néha mégis grízestészta van, mert az olyan gyors. Ezeken kis tudatossággal lehet változtatni, nem is fáj annyira és simán lemehet a túlsúly egy része ilyen apróságoktól. 30 kg felesleg nem az utolsó 3 kg, itt még könnyen mozog a mérleg kis életmódbeli változásoktól is. Ha lassan, hát lassan. A lényeg, hogy inkább lefele, mint felfele változzon.
2017. márc. 6. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!