Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szoptatás mellett diéta...

Szoptatás mellett diéta helyett étvágycsökkentő praktika?

Figyelt kérdés
10 hónapos a kislányom, még szopizik, ezért semmiképpen sem szeretnek diétázni. Viszont 6-7 kiló felesleg van még rajtam, amitől szeretnek megszabadulni. Kérdésem az, tudtok-e olyan praktikát, amivel kicsit csökkenteni tudom az étvágyam? Igyekszem sok folyadékot inni, almát enni.
2016. dec. 9. 18:58
 1/6 anonim ***** válasza:

Mindenkinek más válhat be, de akkor te egyszerűen kevesebbet akarsz enni? Az nem tuti, hogy egészséges, ellenben egy jó diéta mellett ugyanannyival kevesebbet enni (ha ez nem jelent sokkal kevesebbet evést, persze, csak egy szolid kis deficitet) az...

De ha tévedek, akkor csak annyi van, hogy így se, úgy se jó deficitben enni szoptatáskor (bár egy elég pici deficittel akkor se lehet baj szerintem).

Az semmiképp nem értelmes, hogy a diéta rossz, étvágytalanul kevesebbet enni nem.

2016. dec. 9. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Leírok azért pár dolgot, ami egyeseknek beválik a kevesebbet evéskor (nem feltétlenül van köze az étvágyhoz, de amúgyis a kevesebb evés a cél, gondolom).

Több rost, több zöldség, a sok folyadékot már írtad, kinek kevesebb, kinek több étkezés okozza ezt, kinek több (általában valami jófajta lassú) szénhidrát, kinek a szénhidrátcsökkentés és a zsír/fehérje emelése (a fehérje jobban laktat, de nem jó túl sokat enni belőle). Van, akinek jó a sok gyümölcs, van, akinek pont nem. Ki kell tapasztalni, ez van, de az említettek azért gyakran beválnak.

2016. dec. 9. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem azért vagy éhes, mert szoptatsz. Ha csökkented az étvágyadat, kevesebbet fogsz enni, és - logikusan - kevesebb lesz a tejed.

Szerintem most már várd ki a szoptatás végét.

2016. dec. 9. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Jó kérdés.

Miket eszel amúgy napközben?

Mert ha sok szénhidrátot (főleg kenyér, tészta, krumpli, csoki, keksz ilyenek) az egy idő után generálja magától az étvágyat.

Diétázás szerintem is kizárva, ha azt érted alatta, hogy kalóriamegvonás.

Az összetételén kell változtatni az étkezésednek.

Épp ma vettem meg a Nők Lapja eheti számát, ahol van egy jó cikk a cukorról, fehér lisztről, no meg arról, hogy melyik napszakban milyen típusú ételt célszerű fogyasztani.

Pl. reggelire lassan felszívódó szénhidrátokat: zab vagy gabonapehely, tojás friss zöldséggel.


A lényeg, hogy pl. a reggelit se fehér kiflivel vajjal, vagy péksütivel indítsd. Egy jól megválasztott reggeli megalapozza a napot és nem fog már 10-kor nasihoz kapkodni, meg 12-kor ebédelni.


Szerintem a minőségen változtass!

2016. dec. 9. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a tanácsokat! Mindegyikben ott az igazság. :) A diéta szót lehet, rosszul használtam. Semmiképp nem szeretnék fogyózni, mert a kicsi még nagyon szeret szopizni, egyelőre hagyom is, mert fontos neki.

Abban tuti lehet valami, hogy ilyenkor nem mennek le a plusz kilók, mert egyébként szerencsére nem vagyok hízós alkat. Érdekes, van, akiről a kicsi "leeszi" a mamahájat, hát én nem ilyen típus vagyok. :)

Igyekszem az édességet mellőzni, de ez is meglepő, mióta szoptatok, kamionnyi mennyiségű csokit meg tudnék enni...

Pár hete rozskenyeret,teljes kiőrlésű kenyeret eszem a fehér helyett, de azt észrevettem, ha egy nap nem eszem kenyeret, kevesebb a tejcsi. Úgyhogy ezt nem csinálom. Jövő héttől megszerveztem, hogy hetente két alkalommal el tudjak menni tornázni.

Szóval, igyekszem az összes tanácsot megfogadni.

Azt külön köszönöm, hogy kedves, segítőkész válaszokat kaptam! :)

2016. dec. 10. 06:58
 6/6 anonim válasza:
Nekem se ment le egy deka sem. Viszont, ami nekem bevált, elkezdtem futni. Csak szép apránként, ahogy jólesik. Kell egy jó sportmelltartó, ami tényleg tart. Nagyon hamar elkezdtem fogyni, formálódni. A tejem nem csökkent, nagyon sokáig szoptattam még.
2017. jan. 1. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!