Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kik azok az ősanyák? Vagyis...

Kik azok az ősanyák? Vagyis milyenek?

Figyelt kérdés

Sokszor hallom az ősanya kifejezést..

Azok milyenek? Mik a jellemzők?



2018. jan. 1. 21:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
25%
Azokra mondják, akik éjjel-nappal nem engedik el maguk mellől a gyereket, nem fegyelmezik, egy hisztis gyereket nevelnek. A gyerek egy lépést nem tesz az anyja nélkül.
2018. jan. 1. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
53%
"ŐSANYA, (ős-anya) ösz. fn. Széles ért. valamely családnak, vagy nemzetiségnek törzsanyja, kitől a családnak, illetőleg nemzetségnek minden tagjai leszármaztak. Szorosb ért. a nagyanyától fölfelé minden anya. Legszorosabb értelemben a nagyanyának anyja (proavia); ennek pedig anyja, ha t. i. egy ízzel fölebb megyünk: ősnagyanya; másképen: ük; még tovább: másodősanya. V. ö. ŐSNAGYANYA."
2018. jan. 1. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
32%

2. valaszolo, szuper😝

Most mar mindenki jegyezze fel maganak😀😀😀

2018. jan. 1. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
69%

Azok akik mindenből azt vallják amit ősanyáink 50+ éve és a modern gyereknevelést javarészben reflexből utasítják el. Képesek pl. évekig szoptatni ("hiszen az az egyetlen út a szép/okos/kiegyensúlyozott gyerekhez") vagy egészen ameddig bármit kibírnak csikarni az aranymellből és akár napokig bekuckózva mást sem csinálnak sőt gyakran évekig otthon vannak a gyerekkel aki nélkülük életképtelen de semmi gond hiszen nekik az anyaság az életcéljuk, gyermekeik pedig a fő életművük. Utóbbi miatt sok köztük az igénytelen ábrázatú nő mivel magukkal nem törődnek hiszen csak a gyerek számít.

Begyepesedett (bár jól bevált) elveket kötnek és sokan közülük azt gondolják csak az a jó amit és ahogy ők csinálnak és nem restek vehemensen kritizálni a modernebb felfogású anyukákat akik mondjuk nem szoptatnának évekig, császárral szülnek, nem úgy nevelnék / öltöztetnék a gyereket, nem adják fel értük az egész életüket és maradnak otthon klasszikus családanyának, szabadabban engedik a gyereket, esetleg nem magyarul tanítanák meg beszélni kicsi korában vagy netán nem hagyományos nevet adnának neki.


Félreértés ne essék, nem ítélem el a szoptatást és semmit amit fent említettem. Mindenkinek magánügye hogy neveli a saját gyerekét de én nagyrészt más elveket vallok mint a fentiek.

2018. jan. 1. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
80%
Mostanában én úgy tudom, hogy azokra az anyákra mondják, akik szerint csak a természetes szülés lehetséges és csak a szoptatást tudják elképzelni. Ezekkel amúgy semmi gond nincsen, de nem mindenkinek adatik meg, hogy hüvelyi úton szüljön, illetve esetleg nincsen teje, de ezeket nem figyelembe véve hangoztatják a véleményüket. Szerintük csak a gyerek létezik, szórakozni nem lehet elmenni, az együttalvás a legjobb dolog a világon és igen, sajnos sokszor igénytelenek.
2018. jan. 1. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
88%
Ne.mondjátok már, hogy komolyan van ilyen??? Haha, valahogy spirituálisan hangzik, ősanya. Erre kiderül,hogy csak egy hárpina... ✌
2018. jan. 2. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
#5-ös vagyok. Látom valakinek nem tetszenek a válaszok... ahelyett, hogy elgondolkoznának.
2018. jan. 2. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
96%

Furcsa volt olvasni a válaszokat...

Igény szerint szoptattam, hordoztam a gyerekemet, most is együtt alszunk, és még a lábamat is lusta vagyok télen borotválni... most komolyan, ettől ősanya lennék?


Császárral szültem, korán kezdtük a hozzátáplálást, és bizony imádok eljárni bulizni, iszogatni, ja és 2 évesen bölcsibe adtam, mert azt gondoltam, hogy jobb neki gyerektársaságban, mint otthon... hogy is van ez?

2018. jan. 2. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
90%
Te nem vagy ősanya:).
2018. jan. 2. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
92%

Az én képzeletemben az ősanya úgy jelenik meg, hogy:

- egy kicsit testesebb, vastag csontú, akinek lenőtt az anno kiszőkített haja, akár zsíros is, és lófarokban összefogott. Persze próbál sminkelni, hogy legyen valami látszatja annak, hogy megmaradt nőnek, de abban nincs köszönet.

- Öltözködése egyszerű, nem feltétlen kinyúlt mackónadrág, de nagy bő felső.

- Nincsenek nagy igényei (színház, masszőr, konditerem), és ezt mástól is elvárja, hogy rendelje alá magát a gyerekeinek és a férjének, de valahol mégis ő hordja otthon a nadrágot.

Szóval, ha valaki más kisgyerekes anyuka csinosabban öltözik, akkor már van véleménye, hogy okosabb dologra is költhetné, mint magára/színházra stb.

- Mivel 2+ gyereket nevel, ezért mindent jobban tud, és ha valaki nehezebben viseli a gyerekekkel kapcsolatos előforduló problémákat, mint ő (merthogy ő már mindent megélt és túlélt), akkor lenézi, kiosztja, megszégyeníti, beleköt.

Elfelejti, hogy a kezdet az első gyerekkel neki is nehéz volt, úgyhogy mindenki h-lye, aki a fáradstágtól összeesik és nem csinál patyolat rendet minden nap 4 fogásos kajával, mert hogy ő ezt még 2 gyerek mellett (+1 a hasában) is képes megcsinálni, sőt még építkezni is, ahol súlyos cementes zsákokat emel.

- Szerinte mindenki hisztizik, aki a gondjainak, bajainak, elvárásainak hangot ad. Pl. ha egy anyuka szeretné, hogy a férje besegítsen a babánál, akkor ő egyből lehordja az anyukát, hogy hát miért is nem képes egyedül megbírkózni egy babával, amikor ő 2+ gyerekkel megbírkózik. Ezzel is mindig saját magát emeli piedesztára.

- Ha tanácsot ad, nem azért, hogy segítsen, hanem hogy kegyet gyakoroljon, és hogy ő tűnjön a legtapasztaltabb, legjobb, legtöbbet megélt és túlélt anyának.

2018. jan. 2. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!