Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek korai még a baba?

Szerintetek korai még a baba?

Figyelt kérdés

Tervezett baba volt, de tegnap hallottam, hogy egyes ismerősök szerint nagyon korai, a semmire szülök...


24 éves vagyok, főiskolás, az utolsó félévem van vissza, 1 tantárgy, a szakdoga és az államvizsga. Januárban végzek. Van másfél év munkaviszonyom, viszont most a terhesség miatt táppénzre jöttem, mert nagyon rosszul voltam. Nem is tervezek visszamenni szülésig dolgozni, épp elég a tanulás és a háztartás vezetése.


Férjem 110 ezret keres nettóban havonta, én most táppénzként 50 ezret kapok. Anya házában élünk, ő az új párjához költözött 3 éve, nem tervezi, hogy visszajön. Nem kér pénzt az itt lakásért, de a rezsit természetesen mi fizetjük. Van egy saját, tehermentes, de nem drága autónk és kb 1 millió forint megtakarításunk. Márciusban érkezik a baba. Tényleg korai?


2015. okt. 12. 11:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
28%

én nem szültem volna fősuli alatt

férjed keveset keres nagyon

nem szülnék anyám nyakára

megtakarításotok se sok


de vmiért bevállaltátok. miért is?

2015. okt. 12. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
16%
Teljesen mindegy, hogy mi mit mondunk, de én sem szülnék ilyen körülmények között.
2015. okt. 12. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
3%

teljes mértékben egyetértek az elso két válaszoloval.


én sem vállaltam volna gyereket igy.

2015. okt. 12. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
67%

Én vállaltam volna és boldog babavárást kívánok.

Nem rosszak a körülmények, nem a legideálisabb de nem rossz. Ne foglalkozz avval mit mondanak mások, nem az ő dolguk, ennyi. Minden más szépen kialakul.

2015. okt. 12. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
60%

Mire megszületik a baba, végez a fősulival, és nem az anyja nyakára szül, mert az anyja nem lakik ott.

Csak a szövegértési nehézségekkel küzdőknek.


Én vállaltam volna így babát. Boldog babavárást kedves Kérdező!!

2015. okt. 12. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
24%

teljesen jó így.picit kevés a pènz ,de meg lehet oldani!ne foglalkozz a rosszindulatú emberekkel.

sok boldogságot nektek!

2015. okt. 12. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
49%

A két felelőtlenkének:


Az anya elköltözött, de a párkapcsolata holnap megromolhat, ő akkor oda fog visszamenni, mert ő ott lakik, az az ő háza. A kérdező pasija nagyon keveset keres, a kérdező táppénze is véges, nem tudom, h mennyit és mit fog kapni a baba után, de az biztos, ha 3. évben már csak gyes és csp jár, 40E ft. Nem tudjuk mit tanult, de azt tudju, ha szakmájában nem dolgozott még, csak diákmunkázott, szóval sanszos, h nincs hová visszamennie dolgozni a baba után. Kisgyerekes, pályakezdő nő lesz, szuper párosítás, a munkaadók álma. Azt mondják, a baba előtt jó, ha fél évre elegendő megtakarítása van a párnak. 1 M akkor se elég fél évre, ha szűkre veszik a kiadásokat. Jah, amúgy ebből vonjátok le a terhesgondozást, a babának való cuccokat, a szülést, fogászatot, vitaminokat, terhesruhákat stb. és ott vagyunk, h van 200E ft megtakarításuk.



Igen, korai volt, de már mindegy, így jártatok.

2015. okt. 12. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
78%

Még valami:


Sokan hajlamosak a gyerekvállalás költségeire legyinteni, hogy majd hoz a rokon egy táska babaruhát, meg majd veszek a turkálóban 5E-ért egy táskával. De a rokon nem hoz mindig és a turkálóban sem találsz mindig jó állapotú, minőségű méretű cuccokat, szóval rengeteg mindent kell majd megvenni újonnan. A kínaiban egy öklömnyi kissapka (tél) 1500 ft. A babámnak fájt a hasa, 4000 ft volt a Biogaia csepp, már 3-at vettünk belőle. Megfázott, 3000 volt a Sterimar orrbefúvó az orrszíváshoz. Nincs elég tej, tápszert kap, 2300 ft receptre egy doboz (Milumil Ha Start) 5 doboz kell egy hónapban, 4-re van támogatás, az 5. már 3200 ft-ba kerül. Lehet, h meg kell venned 3 félét is, mire egy jó lesz, akkor amit megvettél, már csak féláron tudod eladni.


Szép elgondolás, h majd jó lesz neki a legolcsóbb bálás pelenka, de ha nem bírja a baba bőre, kénytelen leszel megvenni neki a drágát és még hozd helyre a bőrét is.


Ezeket előre nem lehet tudni, erre kell a megtakarítás.

2015. okt. 12. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
41%
24 vagyok, lényegesen többet keresünk, de biztos nem vállaltam volna még így sem. De a ti döntésetek, most már mindegy.
2015. okt. 12. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
54%

Havi nettó száztíz mióta számít "nagyon kevésnek"? Én diplomásként nem keresek ennyit. Meg az egymilliós megtakarítás kevés? Te jó ég, melyik univerzumban kevés? De örülnék, ha egyszer össze tudnánk ennyit rakni.

Az én férjem húszezerrel keres többet, mint a kérdezőé. És lakbért is fizetünk. És félmilliós megtakarításunk van "csak". És most várjuk a második babánkat, akit nagyon nagyon vártunk már. Nem érzem magam felelőtlennek, két dolgozó ember vagyunk, tisztességesen élünk, senki nem szenved hiányt semmiben, és nem is éreztük úgy sosem, hogy rosszul élnénk. Ha valami nagyobb dolgot akarunk venni, arra spórolni kell, de nekem ez egy tök természetes dolog, mint ahogy az is, hogy beosztjuk a pénzünket. Ezt nem érzem nyomornak.


A kérdező sem pályakezdő lesz, ha visszamegy dolgozni, hiszen írja, hogy másfél éve dolgozik, csak most táppénzen van. Ez szerintem eleve nem számít fősuli alatti gyerekvállalásnak, mert ahogy látom, főállásban melózik, és mellette csinálja a sulit, legalább is azt az egy tárgyat, ami vissza van belőle. Mi ezzel a gond?

2015. okt. 12. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!