Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért nem fogják tudni kimonda...

Miért nem fogják tudni kimondani a nevet?

Figyelt kérdés

Az egyik kérdés ihlette a kérdésem. Vagyis inkább a válasz.

Azt írta valaki, hogy nem fogják tudni kimondani\leírni a külföldi jellegű nevet (Melody volt a kérdésben).

Miért gondolják többen is ezt, amikor a most szülő korosztály illetve annak szüleik (jó esetben) már tudnak valamennyire idegen nyelven. Tehát a sulikban, hivatalos helyeken miért okozna gondot?

Tudom magyarok vagyunk legyen magyar neve mindenkinek, nem a nevétől lesz különleges stb.

De kíváncsi vagyok miért olyan nagy gond a külföldies név, amikor sok munkahely is már külföldi vonatkozású és nem feltétlenül hátrányos ha ott is le tudják írni vagy ki tudják mondani.



2018. jan. 13. 22:31
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
87%
Kimondani ki lehet, csak nem épp gyereknek való név. Kutyának vagy Lónak inkább.
2018. jan. 13. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
82%

Nem az első vagyok. Miért jó neked, hogy céltáblát csinálsz a leendő gyerekedből? Van bármi fogalmad arról, mennyire sz*r egy hülye névvel felnőni, mert anyuci-apuci kreatív kedvében volt?

Ja és nem mellesleg rengetegen nem beszélnek még ma sem angolul itthon, aki meg beszél, a fejét fogja fogni, hogy szerencsétlen gyerek neve az lett, hogy melódia. Ez messze nem a kimondásról és leírásról szól.

2018. jan. 13. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
91%

Arról nem beszélve, hogy itthon csak a Melodi írásmóddal használhatja, mert a magyar helyesírási szabályoknak kell megfelelni.

Így meg hülyén is néz ki...

2018. jan. 13. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
94%
Micsoda szerencse, hogy régen nem volt ez divatban. Mindenki tanult oroszul, de mégse rohangál egy csomó Szergej meg Tatjána az országban.
2018. jan. 13. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Most nem feltétlenül a Melody névre gondoltam. De amúgy a melódia semmivel sem rosszabb, mint az Ibolya, Rózsa, Virág, Hajnal és egyéb jelentésű nevek amik régebb óta vannak köztudatban.

De pl. A Krisztina is kiejtés szerint magyarosított név és biztos van még bőven. Szóval ezért sem értem.

2018. jan. 14. 00:02
 6/22 anonim ***** válasza:
90%
Minek mindent átvenni máshonnan? Ünnepeket, szokásokat, neveket? Miért kell az hogy csak azt az egy gyereket hívják úgy? Mitől lesz jobb neki ha Melody és nem Anna? Lehet választani olyan nevet is ami nem olyan gyakori de mégsem furcsa. A gyerek orvosnál történt hogy kijött az aszisztens és nem tudta felolvasni a következő gyerek nevét, majd hangosan megjegyezte hogy milyen idióta neveket adnak manapság. A kórházban gyerek osztályon volt egy Marcsello nevű kisfiú és egyik nővér sem szólította soha a nevén mert nem tudták megjegyezni. Nem lesz rosszabb ember attól hogy Melody de sokan máshogy kezelhetik. Abban a kérdésben az apuka Orsolyát akart az anyuka Melodyt. Felénk az Orsolya ritka név, egy lány ismerek, ő húsz éves. Nem gyakori de nem is ismeretlen.
2018. jan. 14. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
82%
El lehet nevezni külöblegesen a gyereket de majd a szülőknek kell kibírniuk ha a gyerek őket hubáztatja miatta
2018. jan. 14. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem ki tudják mondani, csak megjegyezni nem.
2018. jan. 14. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
90%

Kitudja mindenki mondani de angol irás modal nem adhato név magyarul meg nem nézki jol és mikor szolnak a kislánynak az kicsit vices gyere ide melodia .

Kezdem nem érteni a mai kisgyerekes anyukákat miért akarnak borzasztobnál borzasztobb nevet adni gyereknek.vagy vicceset ha különlegeset szeretnének miért nem választanak ritka régebbi nevet .

2018. jan. 14. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
88%

Ma már egy Margit vagy egy Erzsébet is különleges névnek számít, ha csak ez a gond. Milyen jó, hogy régen több eszük volt az embereknek, és ma nem rohangál sok ezer 40 körüli Izaura, vagy pl. Szergej, ahogy előttem írták.

Egyébként meg itt a keleti nyitás. Lassan már a Tamüdzsin és a Long lesz a menő.

2018. jan. 14. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!