Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért nem fogják tudni kimonda...

Miért nem fogják tudni kimondani a nevet?

Figyelt kérdés

Az egyik kérdés ihlette a kérdésem. Vagyis inkább a válasz.

Azt írta valaki, hogy nem fogják tudni kimondani\leírni a külföldi jellegű nevet (Melody volt a kérdésben).

Miért gondolják többen is ezt, amikor a most szülő korosztály illetve annak szüleik (jó esetben) már tudnak valamennyire idegen nyelven. Tehát a sulikban, hivatalos helyeken miért okozna gondot?

Tudom magyarok vagyunk legyen magyar neve mindenkinek, nem a nevétől lesz különleges stb.

De kíváncsi vagyok miért olyan nagy gond a külföldies név, amikor sok munkahely is már külföldi vonatkozású és nem feltétlenül hátrányos ha ott is le tudják írni vagy ki tudják mondani.



2018. jan. 13. 22:31
1 2 3
 21/22 A kérdező kommentje:

Ez a kisebbségizés már annyira unalmas.

Ismerek Gyula és Ildikó nevű kisebbségit is.

Ilyenkor amikor valaki ezt Írja nem tudom eldönteni, hogy szimplán rasszista vagy már a cig*nyok előrébb tartanak és nyitottabbak a világra.

2018. jan. 14. 14:07
 22/22 anonim ***** válasza:
100%
Én egyezek a magyar átírással, nekem van pár különlegesebb név a kedvenceim között, de soha nem adnám angolos vagy már amilyen írással vagy kiejtéssel. Természetesnek veszem hogy magyar nyelven a Klára nem Clara vagy Klara, a Szabina nem Sabina, stb. Szerintem szánalmassá kezd válni, hogy mindenben a külföldieknek akarunk megfelelni, még a névadásban is. Egy külföldi vállalkozó ugyanúgy le tudja írni az Erzsébetet is mint ahogy le tudja írni az arab, kínai neveket.
2018. jan. 16. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!