Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért nem fogják tudni kimonda...

Miért nem fogják tudni kimondani a nevet?

Figyelt kérdés

Az egyik kérdés ihlette a kérdésem. Vagyis inkább a válasz.

Azt írta valaki, hogy nem fogják tudni kimondani\leírni a külföldi jellegű nevet (Melody volt a kérdésben).

Miért gondolják többen is ezt, amikor a most szülő korosztály illetve annak szüleik (jó esetben) már tudnak valamennyire idegen nyelven. Tehát a sulikban, hivatalos helyeken miért okozna gondot?

Tudom magyarok vagyunk legyen magyar neve mindenkinek, nem a nevétől lesz különleges stb.

De kíváncsi vagyok miért olyan nagy gond a külföldies név, amikor sok munkahely is már külföldi vonatkozású és nem feltétlenül hátrányos ha ott is le tudják írni vagy ki tudják mondani.



2018. jan. 13. 22:31
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
96%

A Melodyt kimondani szerintem a többség ki tudja, de leírni még én sem tudnám, pedig azért van némi angol tudásom. Ami miatt mégsem tudnám leírni az az, hogy fogalmam sincs róla hogy az adott személy szülei magyarok-e vagy sem. Amennyiben magyarok, akkor csak magyar írásmóddal engedélyezett, ha nem akkor lehet y-nal is. De nagyon sok szituációban nem derül ez ki.

Munkahelyemen nagyon sok névvel találkozom és higgyétek el, hogy a legkacifántosabb neveket is a legnagyobb természetességgel hadarják el, én meg kérdezhetek vissza 3-4× is, hogy most akkor a vezetéknévben van-e cz/w/y/x. Nem egyszer szenvedtem hogy nem tálalok valamit mire kiderült hogy az illető Fanny és nem Fanni, de neki eszébe nem jutott volna szólni mert neki evidens...

Viszonylag megkönnyíti tehát a helyzetet a magyar írásmódra kötelezés de az ejtés sem mindig egyértelmű. Vegyük példának a Cintiát. Szinte mindenki Szintiának ejti, holott külön adható a Szintia alak is, ebből következik hogy a Cintiát C-vel kellene ejteni.

És csak azért mert amúgy sok ismerősöd beszél angolul azért a többség hidd el hogy nem.

2018. jan. 14. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
90%
A Melodi pontos i vel irva nagyon vicces. Én nem szivatnám a saját gyerekem vele
2018. jan. 14. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
89%

Nem vagyok az ilyen nevek hive, bár sose tudhatod,hogy az a gyerek merre kerül majd..


A férjemnek hétköznapi neve van Gergely mégis megszívta mert olyan közegben dolgozik,ahol majdnem csak külfödi kollega van, 10 éve nem hallja rendesen a nevét normálisan, napközben...



Szerintem ilyen szempontbol mindegy, az életünk nagyobb része, felnöttként zajlik,kitudja hol majd.

2018. jan. 14. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
79%

Nem az a gond, hogy nem tudják kimondani, hanem hogy nem akarják. Magyarországon a nagy többség két csoportba sorolható: az egyik megorul a minél különlegesebb nevekert, a mik pedig épp ezektől őrül meg. Nevadaskor egy dolgot kell figyelembe venni -nyilván azon kívül, hogy adható e maga a név -azt, hogy neked tetszik e. Ha szerinted az Oralia a legszebb női név a világon, akkor nevezd úgy a gyereket. Ha a Dzsennifer a listavezeto, legyen az a gyerek neve, ha Katalin, akkor válaszd azt.

Az én gyerekem Anna Míra. Kb 6 évesen eldontottem, hogy ez lesz majd a gyerekem neve. Abban az évben, amikor született, az Anna volt a leggyakrabban adott női név - én viszont rajta kívül egyetlen embert ismertem ezzel a névvel, ő is 40 feletti volt, és azóta se találkoztam senkivel, akit így hivtak volna. Kaptam én is a kritikát, hogy minek ilyen név - az Anna túl gyakori, a Míra meg kutyanev és a többség szerint ugyanaz, mint a Mira. Nem érdekelt

2018. jan. 14. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
34%
Múltkor a Tonuzóbára írták, hogy nem tudják majd kimondani. Nekem a háziorvosomat így hívták, érdemes módon egy falusi néninek se jelentett problémát a kiejtése...
2018. jan. 14. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
59%
Nem a kiejtés, hanem a röhögés miatt nem fogják tudni kimondani. Miért kell kiszúrni szerencsétlen gyerekkel? Annyi normális név van.
2018. jan. 14. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
49%

Érdekesek a hozzászólásom.

Nekünk a vezetéknevünk Niederkirchner. Felnőttként is mindenhol (hivatalos helyen főleg) oda kell adni a személyit, vagy betűzni kell, hogy le tudják írni.

Bemutatkozásnál, meg legalább 3x visszakérdeznek, hogy micsoda?


A másik. Szerintem a Hanga és Zselyke szörnyűbb név, mint a Melódia\Melodi. Mégis sokan adják. Nem a név miatt csúfolnak egy gyereket. Hívhatják Balázsnak, akkor is csúfolni fogják, ha olyan lesz.

Minden szülő olyan nevet adjon a gyerekének, ami neki tettszik. A környezet meg majd alkalmazkodik.

2018. jan. 14. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
67%
Utolsó, csakhogy elsősorban olyan nevet kéne adni a gyereknek ami miatt nem kell majd szégyenkeznie, nem nézik kisebbséginek, és nem olyat ami a szülőnek tetszik. Ha ez a név kell a szülőnek, kereszteltesse át magát.
2018. jan. 14. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásokat. Érdekes volt olvasni.

Szerintem annak nem jegyzik meg a nevét akinek nem akarják. Lehet a 20. Zselyke a társaságban, ha olyan elfelejtik a nevét.

Amúgy ha a Melodi vagy az Orsolya név között kéne választani, az én fülemnek a Melodi sokkal dallamosabb és lágyabb hangzású név. És eszembe se jutna megbotránkozni és nevetségesnek sem tartom.

Pumba vagy Maugli stb. név hallatán biztos én is elmosolyodnék, de szerintem a névadás nem lehet fekete vagy fehér.

2018. jan. 14. 13:52
 20/22 anonim ***** válasza:
45%
A Melodi és a Pumba között nincs semmi különbség:-D Jaa de..a Pumba nem kisebbségi
2018. jan. 14. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!