Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerinted hány éves korban a...

Szerinted hány éves korban a legjobb gyermeket vállalni?

Figyelt kérdés

Gyermekkori szerelmemmel már lassacskán 12éve együtt vagyunk. Tavaly októberben

végre összeházasodtunk szűk családi körben. Idén fogom a második diplomámat megszerezni. Már az egyetem kezdetekor úgy voltam vele, hogy diploma utàn jöhet a gyerek, hiszen nagyon szeretjük egymást és a férjem is szeretett volna már akkor is. Aztàn anyósék rábeszéltek a második szakra is, mondván hogy most kell tanulnom, később munka és gyerek mellett màr úgyse fogok/tudok. Belementem, mert szerettem volna bizonyítani nekik. (A férjem dolgozik, ő nemet tudott mondani a második diplomára mondván hogy nem látja értelmét, gyakorlatot akar szerezni. /hatalmas veszeledések árán vègül felfogták a szülők./)

Most pedig itt állok 27évesen, 3nyelvvizsgàval és lassan 2diplomával a kezemben, de nincs lakásunk sem, meg úgy semmink. Gyakorlatilag az egyetemről dolgozni mentem, munkàból pedig előadásra az elmúlt 7 évben. Ez mégsem jelent releváns munkatapasztalatot, hiába a szakmámban dolgoztam, ha diákmunka volt.

Ennyi körítès után írom a lényeget:

Ti mit tennètek ebben a helyzetben? Dolgoznátok még x évet, kièpítenétek az egzisztenciát illetve 30felett vállalnàtok gyereket, vagy belevàgnàtok most albérletbe egy fizetéssel?

Főleg olyan fiatalok vélemènyét vàrom, aki hasonló cipôben jár/t.


Hozzáteszem: sosem voltam karrierista, mindig is inkább családot szerettem volna


Mocskoskodó kommentektôl kíméljetek, köszi!


2018. jan. 17. 14:50
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
75%
Legyen meg hozzá a megfelelő egzisztencia. Ez mindenkinek máskor lesz meg. 40 éves korodig bármikor jöhet. Gondolom, hogy nem fogtok ennyit várni, de addig bármikor szülhetsz, többször is. :)
2018. jan. 17. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
22%
De, igaza van a 9-esnek. Nem hiába kell több vizsgálaton részt venniük a 30 év felettieknek a várandósságuk során. Kromoszóma rendellenesség az idősebb petesejtek miatt, nyitott gerinc, mert az idősebb szervezet nem olyan hatékonyan tudja feldolgozni a folsavat, stb... Sajnos a mai leendő anyukák többsége a baba egészségét tartják az utolsó vizsgált szempontnak abban a kérdésben, hogy mikor is vállaljanak gyermeket.
2018. jan. 17. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

Nagyon szèpen köszönöm a konstruktív válaszokat!

Kedves Carragher! Külön èlünk, ès nincs ragozási hiba a leírásban, hiszen nem albérletben szülnék , hanem albérletbe.

Hiába ez egy anionim oldal, azért mindent én sem szeretnék elàrulni magamról, ezért a kérdéseid nagy részére nem fogok válaszolni. Ahogy a leírásban is szerepelt, nem azért csinàltam kèt diplomàt mert karrierista vagyok... Vannak szakmai cèljaim, de a család (lesz) az első. Sosem gondolkodtam másképp.

2018. jan. 17. 17:45
 14/20 anonim ***** válasza:
82%
Nincs tökéletes idő rá, és az idő mégis mindig tökéletes rá... ha érted mire célzok... Maga a terhesség ténye és a babavárás az időt tökéletessé teszi!
2018. jan. 17. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Nekem is karrier volt az első! 32 éves koromban értem el szakmailag amit akartam! Akkor úgy döntöttünk jöjjenek a bakák! 39 vagyok 3 kisgyerekünk van. Itthonról vezetem az üzletem mert megengedhetem magamnak.. Ha karriert sikert akarsz hajrá! Megoldható gyerekek mellet a munka, és a munka mellett a gyerek. Ja és mindhárom terhességgel az elsőre teherbe estem tehát nálam még es sem volt gond hogy idősebb vagyok...
2018. jan. 17. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 Carragher_x ***** válasza:
33%

"ès nincs ragozási hiba a leírásban, hiszen nem albérletben szülnék"

Azért magyar tanárként ne dolgozz:) Szóval külön éltek.

A többi kérdésemet nem is elsősorban a nyilvánosságnak kell megválaszolnod, hanem magadnak, mivel az azokra adott válaszok az elsődleges szempontok a te ismertetett helyzetedben a gyerekvállalásnál.


"Nem hiába kell több vizsgálaton részt venniük a 30 év felettieknek"

Nem 30 éves kortól kell több vizsgálaton részt venni. Amire te gondolsz, az 35 felett van. Mellesleg még a 35 feletti kockázatok sem általános érvényűek, lévén bár pl genetikai rendellenességre és vetélésre az idő előrehaladtával nagyobb az esély, ezek a félelmek azért erősen el vannak túlozva a közbeszédben, ráadásul még a kockázati faktort is számos egyéb dolog befolyásolja (pl hogy első szülés-e vagy sem). Sőt, csak hogy meg is lepjelek, vannak olyan kockázati faktorok amik CSÖKKENNEK vagy csökkenhetnek a kor előrehaladtával. Pl a testi rendellenességek vagy épp egy megalapozottabb egzisztenciánál a stresszfaktor is teljesen más.

2018. jan. 17. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Köszönjük, már mindenki láthatja, hogy te Carragher mindenkinél jobban tudsz mindent. Kérlek innentől okoskodj más kérdés alatt. Köszönöm!
2018. jan. 17. 20:56
 18/20 anonim ***** válasza:
46%
Ha kettőnél több gyereket akarsz nagy korkülönbséggel, akkor már meg kéne legyen az első. Ha viszont kis korkülönbség párti vagy, akkor elég 30 körül elkezdeni :)
2018. jan. 17. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
49%

Kedves 16-os!

1.Ahol én szültem ott emlékszem, hogy 30 éves kortól volt nagyon ajánlott pl az AFP teszt és szintén ennyi idős kortól kellett többször vércukorterhelésre menni (többször, mint annak, aki még nem volt 30, mielőtt belekötsz). Lehet kórháza válogatja, vagy azóta kitolták..

2.Hol írtam én azt, hogy minden 30 év felett szülő anyukának beteg gyereke lesz? Isten ments!

3. Akkor lepnél meg, ha tudnál olyan testi rendellenességet, aminek nagyobb az esélye 30 év alatti terhességnél.

4. Ezt a streszt meg hagyjuk már! Minden nőnek, minden korban lehet miért stresszelnie. Hidd el hogy a hoszonéves anyukák kb egyharmada idegeskedik már várandósan az egzisztencia miatt! Az egyik harmad azért nem, mert már megvan, a másik azért mert elfogadja, legalábbis átmenetileg, azt ahol éppen tart.

Szóval, egyezzünk már ki, hogy a kor előrehaladtával, több kockázat lehet!


Kedves Kérdező!

Én belevágnék a helyedben! És nem csak a fent leírtak miatt. Mi ugyan ebben a cipőben jártunk a te korodban, sőt, a baba születése után diplomáztam. Nem bántam meg, sőt, így már nem a felépített karriert kellett "szüneteltetnem" úgymond a pici, picik miatt.

2018. jan. 17. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 Carragher_x ***** válasza:
26%

1) Ez elképzelhető, a tudomány fejlődik.

2) Sehol és nem is állítottam ilyet:)

3) Pl veserendellenesség.

4) Sztem meg abban egyezzünk ki, hogy a 30 fölötti emberek általánosan felkészültebbek egzisztenciálisan a családalapításra, mint pl a 24 évesek.


Kérdező!

Áruld már el, min sértődtél meg? Megkérdezted, hogy ki hogyan döntene. Én feltettem azokat a kérdéseket, amik mentén döntenék, illetve egy félreérthető, rosszul megfogalmazott mondatodat tisztázni akartam. Erre itt hepciáskodsz:) Szigorúan abból, amit eddig mutatsz magadból, nagyon gyerek vagy még te bármiféle családalapításhoz. Teszem hozzá, akár még ez is kiküszöbölhető menet közben is, csak ahhoz nagyon kelleni fognak a nagyszülők s a mai társadalom nemigazán a többgenerációs együttélésre van berendezkedve semmilyen szinten.

2018. jan. 17. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!