Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ki hogy alkuszik meg a gondola...

Ki hogy alkuszik meg a gondolattal, hogy a babája beteg lesz?

Figyelt kérdés
Sokszor van az, hogy a gyerek akkor beteg amikor épp nem kéne lennie. A bölcsibe is sok anyuka beviszi betegen, de nem lázasan a gyerekét mert a munkáltató nem tolerálná. Minap én voltam két hétig beteg, és utána a lányom szeme begyulladt genyezet. Eredetileg azt mondták igy nem szabad közösségbe vinni mert fertőz. Ám én még csak eldönteni sem tudtam, hogy valójában most baj van vagy nincs baj. A tünetei ugyanis mesébe illők, hol volt hol nem volt. Végül hétvégi ügyeletre elvittem mert oltári lett a baj. Illetve nem oltári de rendesen látványos volt, hogy baj van. A doki viszont meg azt mondta, hogy nem fertőz a szemgyulladása mehet közösségbe. Sokszor veszem észre magamon, hogy nem vagyok képes felfogni, hogy baj van , mert nem akarom, hogy beteg legyen a lány. Bevallva én is így járok dokihoz ahogy a lányomat viszem. Mindig csak akkor amikor nagy a baj. Egyszerűen képtelen vagyok felfogni, hogy baj van veszélyes a dolog. Más is van még így? Emlékszem gyerekkoromba, hogy voltak olyan betegségeim amit anyámék nem hittek el, hogy létezik ezért nem is foglalkoztak az olyan tünetekkel. Egyedül a megfázás és láz volt amit komolyan kezeltek. Ugyan így vagyok én is.
2010. jún. 5. 18:42
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia !


Te csak védekezel pszichésen, hogy "nehogy már minden aprósággal dokihoz kelljen menni". Ez egy ellenpólusa annak, hogy mindenért rohangálnak a szülők, még egy szúnyogcsípéssel is. Valahol az arany középutat kellene megtalálni. Ha látod hogy fáj neki, vagy gond lehet belőle (végigvéve a lehetőségeket) irány akár az ügyelet is!

2010. jún. 5. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
34%
Egy odafigyelő anya, aki ismeri gyermekének minden rezdülését kitudja szűrni a nagy bajt a kis bajtól. Én ilyen vagyok a mai napig is.
2010. jún. 5. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én is olyan vagyok mint te. Bemagyarázom magamnak, hogy jajj most nem azért folyik az orra, mert beteg, csak biztos sok itt a por, meg egyéb ilyen dolgok, mert hát ugye aki dolgozik, annak sosem jön jókor egy betegség, és igyekezzük elkerülni. Más kérdés, hogy ezzel nem lehet elkerülni. De amúgy tényleg ez annak a fordítottja, amikor valaki minden tüsszentés után elviszi a gyereket, hogy nehogy beteg legyen. A mi esetünk meg pont a másik véglet, nehogy beteg legyen, ezért ez vagy az biztos nem is egy betegség tünete, csak véletlen.
2010. jún. 5. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!