Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák! Ti elhanyagoltátok...

Anyukák! Ti elhanyagoltátok magatokat gyerek után?

Figyelt kérdés

Egy gyerekem van. Már a terhesség alatt elhagyott az "apa", nagyon összetörtem lelkileg, élni sem volt kedvem, nemhogy foglalkozni magammal.


Nagyon megbántam azt a viselkedésemet, mert most itt vagyok másfél évvel később, és mintha egy teljesen már ember lennék.

Csúnya vagyok és kövér. Az alakomat már elkezdtem rendbe tenni, de a fejem... és a ruháim.. kb van mit felvennem, ha elmegyek valahova, de nagyon "le vagyok pusztulva". Sajnos egyelőre az anyaiak sem olyanok, hogy simán lecserélem a ruhatáram (ami nincs), tehát szépen lassan tervezem, de először a fogyás..


Ti? Hagytátok magatokat eddig fajulni? Ha igen, hol volt a pont, ahol eldöntöttétek, változás kell? Most jól érzitek magatokat?



2018. jan. 24. 18:45
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
75%

Az első hónapokban nagyon nem foglalkoztam azzal, hogy mi van rajtam. Na meg hogy sminkelni kellene-e? De aztán ahogy egyre többször kimozdultunk a fiammal, rájöttem, hogy nő is vagyok, nem csak anya.


Én azt tanácsolom, hogy keress programokat. Nem kell mindenáron, de ha találsz egy publikus gyerek programot vagy beülsz (vagy beültök a gyerekeddel) egy kávézóba, cukrászdába, már motiválhat arra, hogy adj magadra. Szerintem neked a közösség kell. Legyen az gyerekes csoport vagy régi/új barátok, kollégák, bármi.

Tessék kimozdulni! Mi az amit régebben szerettél csinálni? Hát akkor hajrá most!


Mikor mész vissza dolgozni? Esetleg még az lehet egy választó pont. A munkai környezet is helyre szokta állítani az ilyet.

2018. jan. 24. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:

Épp ez az, hogy ha elmegyünk, akkor is nagyon ritkán sminkelek, a hajamat is felfogom, tök gáz a fejem, és úgy megyek. Aztán meg nyávogok, hogy milyen csúnya vagyok, pedig tudom, hogy amúgy nem, de foglalkozni is kéne magammal..


Igen, nemsoká megyek vissza dolgozni, szerintem ott lesz változás, köszi a választ. :(

2018. jan. 24. 18:56
 3/28 anonim ***** válasza:
62%

Én nem hinném hogy elhagytam volna magam. Szülés előtt rendszeresen sportoltam, hetente négyszer jártam edzőterembe. A szülés után három hónappal tértem vissza, heti egy alkalommal, ehhez jött heti két otthoni edzés.

Kozmetikushoz régen is és most is kéthavonta járok(arctisztítás, szemöldök igazítás és festés)

körmöshöz havonta(az eredeti körmöm gyenge, állandóan beszakadt).


Ruhákban inkább a kényelmeset részesítem előnybe, nem márkásak, de csinosak és vállalhatóak(leginkább farmer leggings hosszított pólóval, inggel vagy pulóverrel).


Az már pozitív, ha felismerted hogy neked ez nem jó és változtatni kezdesz. Nézz szét kilós turikban, ott is nagyon jó darabokat lehet kifogni elég olcsón.

2018. jan. 24. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
76%

Nagyon nem, de én mondhatni a másik véglet vagyok: sminkmániás vagyok, parfümimádó és nagyon szeretek adni magamra. Na persze a szülés utáni 1-2 hétben amíg felépültem, nem hódoltam eme szenvedélyeimnek, de ami t kimentünk, azonnal.

A hajam hosszú, szőke ombre, a körmeimet rendszeresen festem (kislányom reggeli ébredése előtt), bárhova megyünk, sminkelek (persze a sarki kisbolt kivétel). Van kb. 3-4 parfümöm minden évszakra, ezeket váltogatom attól függően hogy milyen a hangulatom.


Van egy nagyobb fiam is (7 éves), az ő babakorában sem hagytam el magam, terhesség és szoptatás után lefogytam hamar (ugyanis szopi alatt csak híztam és híztam), edzettem heti 3 alkalommal és figyeltem mit eszem. A lányom még csak 5 hónapos, szopizik, így nem diétázom hogy neki legyen bőven tejecske, majd ha már nem szopizik irány ismét a terem!

2018. jan. 24. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%

Én el. Bár félévente eljártam hajat festetni és vágatni, de akkor már gyalázatos volt a hajam. Legalább negyedévente kellene mennem. A kicsim 1 éves múlt, most határoztam el, hogy fogyni fogok, elkezdtem vásárolni is,egyenlőre 1-2 normális cipőt, a lábméretem úgysem változik. Mondjuk nekem elég sok jó ruhám lenne, ha beleférnék, mert a baba előtt a vásárlásban éltem ki magam... xxxxxxl méretűekből nem akarok betárazni... Egy rendes gatyám van, és egy szoknyám, 5 tűrhető felsővel (alkalomra nem felelne meg). A többi, szégyen vagy nem, melegítő... Egy alapzóm sincs már, hogy sminkelhessek (kidobtam a régi cuccokat, évente ki szoktam). Azért jött el most az idő, mert már nem vagyok totálisan kikészülve az éjszakai 25 keléstől és a többitől.


Ahogy ezt írom, most is chipset zabálok, vigaszként. :-D Szóval még nem érzem olyan jól magam. :-D

2018. jan. 24. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:

Utolsó, jó tudni, hogy nem vagyok ezzel egyedül. :)


Én a chipsről lemondtam, meg a nasikról, most saláta csirke és mindenféle egészséges dolog van nálunk, ami egyébként meglepően bejön nekem :D

2018. jan. 24. 19:49
 7/28 anonim ***** válasza:
39%

Én inkább fordultam 180-at. Gyerek előtt smink, fesfett haj, feltunobb ékszerek, rendszertelenul hidegélelem, szines, világos cuccok, stb


Gyerek után, abszolut nincs festve a hajam megis csillogo bársonyos mint a reklámokban :D, hosszu, igy szinte csak fésülni kell, smink max a pillákra, ruházat környezetbe olvado mint egy kameleon :) ősszel barna mostanság melyzöld, fekete stb, ékszer csak alkalmakra, körömfestés is ha csak ünnepelek magamban valamit es mint a nagykony gyerekkel én is áttértem a főtt ételre, reggelizem is, gyümölcsöt is eszek meg vitamint is



Kb egy "arisztokrata" vagy plázanőből egy Izaura lettem :D elfogadom önmagam terméstetesnek ill szépnek látom igy is magam es kicsit tekintelyt is sugall lasd pl már hatalmas különbség van egy szimpla fekete magassarku- vagy egy himzett barna bőr csizma között is statusszimbolumban pedig egy az ár


En kb nem találom eleve önmagam stilusát. A régi nekem hebrencs, a mostani meg tul komoly, szolidan elegans ill az az elérhetetlen "nagybetus nő" styl.


En itt akadtam el gyerek után. Hogy nem tudom önmagam kifejezni.nem erzem jol ilyen olyan amolyan hajjal sem magam, egyik sem az igazi, a ruháim is inkabb a munkahelyi statuszom szimbolizaljak es nem engem abszolut.

2018. jan. 24. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
Én ugyanúgy csinàltam a dolgaimat,mint előtte.6-8 hetente fodràsz,kozmetikus,ha van kedvem körmös is.Sosem öltöztem nagyon csinosan,de adok magamra.Ha valaki elhagyja magàt,az a kedvének sem tesz jót szerintem.
2018. jan. 24. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
Szoval en ugy érzem nem elhagytam magam azzal hogy pl nem szedek szemöldököt es nem vágatok/festetek hajat, hanem kb visszamentem természetesbe kb kamaszkorom előttre :D
2018. jan. 24. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
41%
Nem akarok bàntó lenni,de ha nincs rendben a szemöldököd,a hajad akkor az elhanyagolàs bizony.És nem is kicsi,mert ez az alap egy nőnél.Akàr Anya,akàr nem.
2018. jan. 24. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!