Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 2 éves és ragad rám egész...

2 éves és ragad rám egész nap. Ti mit tettetek?

Figyelt kérdés
Nem tágít mellőlem egész nap. Korábban elvolt kicsit egyedül is, de kb. egy hónapja nem. Nem történt semmi különös. Jön utánam a lakásban, kapaszkodik a lábamba, ül a lábfejemen, felkéredzkedik a kezembe. Alig hajlandó sétálni mellettem az utcán. Egyrészt sajnálom, hogy nem játszik, másrészt kezdek megbolondulni, hogy folyton jön utánam, ragad, és egyszer-kétszer majdnem el is estem miatta. Ez senkinek nem jó. Ha mondom, hogy menjen játszani, azt mondja, nem akar. Ha elkezdek vele játszani jön, de ahogy elmennék, akár csak pisilni is, jön utánam, nem maradna el fél percig sem. Van egy nagyobb gyermekem is, ennyire sosem volt szorongós. Nem tudom, mit tegyek. Gondolom az idő megoldja majd, de minden jó tanácsot köszönök szépen!
2018. jan. 25. 10:07
 1/5 anonim ***** válasza:

A fiam 2,5 éves és ugyanez megy 2,5 év óta. Nagyon anyás, kell neki a társaság, nem elég neki az, ha játszik a szőnyegen és közben látja, hogy pl. mosogatok.

Ő szeptembertől bölcsis, így egy kicsit nyitottabb lett a világra és jobban feltalálja magát, de még mindig matrica.

Nincs rá gyógyszer, ahogy nő, majd egyre jobban le tudja magát foglalni.

2018. jan. 25. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
90%

Legyél vele minél többet, hamar felnő :)

Ebben a korban ez normális, nagy dolgok zajlanak a kis fejükben :)

2018. jan. 25. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
90%
Hagytam, hogy ragadjon. Ez a dolga. Kamaszként már nem fog.
2018. jan. 25. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ez a szeparáció második hulláma, pont időben van. Természetes, hogy tapad, a tesó más típus volt, ez a gyermeked pedig ilyen. Engedni kell! Én konkrétan minden szeparációs hullám idején elkezdtem újra hordozni az éppen szorongó gyerekemet. Nekünk egyébként is nagyon bejött a hordozás. Amíg pici babák voltak, nyilvánvaló volt, hogy a szeparáció idejére (kb. 2 hónapig tartott az első hullám a fiamnál) magamra tapasztottam, aztán gyönyörűen elengedett, amikor csillapodott a dolog. A második hullám idején már olyan másfél-két éves volt, a hordozást már nem igényelte, viszont otthon gyakran fölkéredzkedett, hogy kössem magamra egy kicsit. Magamra kötöttem, táncoltunk, főzőcskéztem, Ő szorosan hozzám simult, aztán lekéredzkedett. Végül ez is lecsengett.

Engedni kell, akármennyire is nehéznek tűnik.

2018. jan. 25. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez van, eddig még nem volt olyan hogy ne tapadna rám és most hogy már idősebb még inkább tapad rám, apjától mintha kissé eltávolodott volna az utóbbi időben, mindig hozzám akar jönni (de lehet azért is van ez mert mindig én vagyok vele meg én gondoskodom róla, apja csak néha játszik vele, én viszont mindenben ellátom nem csak játszok vele). Még csak 1 éves múlt. Szerintem ez egy ilyen időszak. Amikor alszik akkor tudok pl. gépezni, tehát nagyon kevés szabad időm van. Vagy pl. akkor van nyugtom ha bezárom az ajtót és ott hagyom apával, mivel kinyitni meg nem tudja de mindig veri az ajtót, jönne utánam.
2018. jan. 25. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!