Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti mikor mennétek vissza...

Ti mikor mennétek vissza dolgozni vagy keresnétek munkát?

Figyelt kérdés
6 hónapos korában már el lehet kezdeni dolgozni vagy munkát keresni. Én ezt korainak tartom. 9 hónapos most, elkezdtem munka után nézni ugye az is idő. Kb egy éves korára hiszem, hogy találok jó állást. Bosch és társai felejtősek.
2018. jan. 25. 16:25
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
2 éves korában tervezek visszamenni dolgozni.
2018. jan. 25. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
53%
Van munkám, nem kell keresni. Megtakarításom, megtakarításunk is van, tervezett gyerek, megfelelő alapra vállaltuk, így csak 3 éves korában megyek vissza.
2018. jan. 25. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Nem kérünk provokatív választ második..
2018. jan. 25. 16:43
 4/17 anonim ***** válasza:
48%
Nagy provokáció az, hogy minél többet akar a gyerekével lenni. Én is 3 évesen megyek vissza, mert kissé fontosabb a gyerekemet nevelni, mint rohanni vissza dolgozni és bedobni bölcsibe.
2018. jan. 25. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
78%
Három éves lesz mikor visszamegyek, akkor kezdi az ovit. Szerencsére nem vagyunk rászorulva hogy siessek vissza, de ha így lenne, másfél éves koráig legalább otthon lennék vele, még akkor is nagyon kicsi a közösségbe kerüléshez de jobb mint az egy év. Viszont munkáltatói igazolás nélkül nem veszik be bölcsibe legalábbis nálunk.
2018. jan. 25. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
70%
Pszichológusok szerint 3 éves korig a gyereknek az anyával a legjobb, ugyanakkor azt is szokták hangoztatni, hogy nem egyedüli társaságként, hanem több élménnyel, kortársakkal, olykor bizony nagymamára, unokatesókra, stb. is bízva..., mit hogy bírnak az érdekelt szereplők. Ismerősi körökben általában vagy 2 év körül mentek bölcsibe a gyerekek, vagy megvárták a 3 év+szeptembert az ovival. Nálunk is 2 évesen lettek bölcsisek, és én úgy látom, az az anyának is biztonságot ad a gyerek bátorításához, ha látja, hogy az már igényli a társaságot, valamelyest el tudja mondani, mi történt vele napközben, és tudod, hogy jelezni tudja persze a gondozónők felé is az igényeit. Ha kell a pénz, akkor viszont persze hamarabb kell megoldani és az sem gáz, hiszen nyugaton is jóval kevesebbet maradnak otthon az anyák és anno a mi dolgozó anyáink is egy éves kor körül adták bölcsibe a gyerekeiket. Ez esetben a legjobb megoldás, ha 4-6 órás vagy rugalmas munkát tudsz találni, mert valami - betegség, szünet, ünnepség - mindig lesz, plusz marad időtök délután a minőségi időre is, nem csak a bevásárlásra. De végül úgyis az marad, ami az adott szituációban a legjobb, vagy jobb híjján a kevésbé rossz.
2018. jan. 25. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Tervezett gyerek volt, megfelelő alapra vállaltuk.. ezt éreztem provokációnak. Mi is megfelelő alapra vállaltunk, van tartalékunk sajnos a cég megszűnt és nehéz manapság jó munkát találni.
2018. jan. 25. 17:02
 8/17 anonim ***** válasza:
56%

Semmi provokatív nincs benne. A tervezettség pont azt jelenti, hogy ilyen esetben se kellene hamarabb visszaszaladni.

Nekem például pont megszűnt Gyed alatt a munkahelyem, mégse rohanok. Ovihoz nem kell munkáltatói, előbb beszoktatom, utána keresek állást. Bízol benne, hogy menni fog, eddig sose voltam 1 hónapnál tovább munka nélkül, jó a végzettségem, keresett a szakmám.

2018. jan. 25. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Mi a szakmád?
2018. jan. 25. 18:10
 10/17 anonim ***** válasza:
75%
Megvárom amíg a gyerkőc betölti a 3-at. Utána megyek vissza dolgozni.
2018. jan. 25. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!