Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Jobb ha levágatom a hajam? Ti...

Jobb ha levágatom a hajam? Ti levágattátok?

Figyelt kérdés

Derékig érő hajam van, és imádom, de sokáig tart a mosás, szárítás, és otthon mindig feltűzöm, hogy ne zavarjon a házimunkában.

Viszont felmerült, hogy ha megjön a picúr, talán jobb, ha levágatom.

A szívem szakadna meg érte, de nem biztos, hogy lenne ennyi időm a mosásra, szárításra, ugye, elvileg rendesen hullani is fog...

Mit gondoltok?


2018. jan. 29. 13:55
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
74%
Ha szeretném, nem vágatnám le. Muszáj megszárítanod teljesen? Én elsőnél nyáron kint szárítottam nappal, másodiknál télen csak fej előre, nagyjából szárítottam meg.
2018. jan. 29. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
96%
Dehogy vágatnám le. Nekem fenékig érő, dús göndör hajam van. 2szer szültem, egyszer sem vágatnám le.A 2 alkalomból a 2. Szülés után hullott, de csak pár hónapot.. Szóval erre ne alapozz, hogy biztosan hullani fog.
2018. jan. 29. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
93%

Nekem hátközpékig érő hajam van, ne legyél az az anyuka aki megszül aztán nincs időm felöltözni,nincs időm hajat mosni..

Nem kell levágatnod, nekem sose volt gond baba/gyerek mellett, míg alszik hajat mosok/megszárítom, mikor alszik akkor szoktam elkészülődni/sminkelni, meg kell maradj nőnek attól hogy anyuka leszel, férjed is igényelni fogja.

És ez nem a hajhosszon múlik természetesen, csak nem kell semmiből lejjebb adni mert szülsz egy gyereket.

2018. jan. 29. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Ha levágatod, akkor nem fogod tudni összefogni. Amikor hullik, ebből gond lehet. Nem is olyan egyszerű kezelni, hogy összetekerem, aztán kész. Ha meg elég hosszú lesz, hogy összefogd, akkor ugyanott vagy: mosás, szárítás.

Egyrészt remekül megszárad a levegőn magától, a pici miatt melegnek kell lennie, hogy ne fázz meg. Másrészt van apuka is, aki legalább annyi ideig nyugodtan elviheti sétálni, amíg te hajat mosol és beszárítod. Ennyi énidő újszülött mellett is kell.

2018. jan. 29. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
75%

Jaj ne már...szőke hátközépig érő hajam van, egyik gyereknél sem volt eszemben se mami-frizut vágatni (vállig vagy állig érő, amit a fodrász akkor belő de utána kb. 10 évvel öregíti az anyukát).

Egy rövid hajat minden nap állítgatni kell, elalszod, stb. Borzalom.


Hosszút megmosom mialatt pici alszik és kész, ha zavar, fonás, konty, copf, stb. Ha megyek vhova kiengedem, besütöm vagy kivasalom, nagyon szép és szexi.

2018. jan. 29. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Köszi :) Ment mindenkinek a zöld kéz :)
2018. jan. 29. 14:30
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Én levágattam a derékig érő hajamat a lányom 5 hónapos korában, de nem feltétlenül miatta. Egyszerűen világéletemben hosszú hajam volt, iszonyat macera volt minden hajmosás, szárítás, fésülködés, úgyhogy egyszer besokalltam. Kb vállig vágattam, annyi volt a feltételem, hogy mindenképp tudjam összefogni. Ennek már 4 éve, azóta is ugyanilyen hosszra vágatom mindig.
2018. jan. 29. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudhatod előre, mi fog történni. Ha sajnálnád a hajad, akkor ne vágasd le! Sokáig fog tartani, amíg visszanő.

Viszont ha idegesítő, vagy kezelhetetlen, az menet közben fog kiderülni, és el tudsz menni fodrászhoz akkor.

Szoptatás alatt szedj vasat és vitamint, akkor kevésbé hullik, de egy-két hónap alatt az is el fog múlni. Reggel kikeféled, befonod, és nem lesz benne mindenben.

2018. jan. 29. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Hátközépig érő hajam van és nagyon ritkán szárítom meg hajszárítóval mosás után. Általában alaposan megtörlöm és kifésülöm aztán hagyom száradni. Ha sietek akkor a fejtetőn szárítom kicsit és aztán hagyom.

Nyáron jól esik hogy hűt ameddig nedves, télen meg a fűtés miatt gyorsan szárad.

Szerintem nem kell levágatnod a gyerek miatt.

2018. jan. 29. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

HAcsak nem hullana brutálisan nem vágatnám le.


Tudod, NŐNEK is kell lenni, kisfiú frizurával ez nehéz.


Mellesleg SOKKAL egyszerűbb összefogni két másodperc alatt, mint kismillió csattal tűzni, hogy ne tépje a gyerek.

2018. jan. 29. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!