Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egyedülálló anyaként hogy...

Egyedülálló anyaként hogy éljek meg?

Figyelt kérdés
Az a problámám hogy egyedül nevelem a mostmár egy éves kislányom. Szüleimmel lakunk. Sajnos egyre kevésbé segítenek, mind anyagilag, mind a lányom nevelését illetően. 38-39.000 forint összesen a családim és a gyes-em. Gondolom mondanom sem kell hogy ebből jóformán semmit sem tudok megvenni... Tudnátok segíteni hogy milyen lehetőségeim vannak pénz keresni? Gondolkoztam bébiszitteren aki pl 7 napból, 5ön, napi 4-6 órában nálunk vigyáz a picire és én addig tudnék valamit dolgozni (de annak nem látom értelmét hogy a keresetem több mint felét elvigye a bébiszitter). Vagy állami támogatások vannak-e amik segítenének rajtam?! Ki volt már ilyen helyzetben? Milyen megoldási lehetőségeim vannak? Kinek mi vált be?
2018. jan. 30. 13:02
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
100%

1, Gyerektartás a gyerkőc apjától.

2, Nem te bízod másra a gyereket, hanem te vigyázol más gyerekére.

2018. jan. 30. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
100%
Add be bölcsibe olcsóbb mint a bébiszitter,mellette eltudnál menni 8 órát dolgozni.
2018. jan. 30. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
100%
A gyerek apja nem segít??
2018. jan. 30. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
100%

Leges legfontosabb a gyerektartási pénz. Még ha ezért pereskedni is kell, a gyerek érdekében teszed. ne légy lusta.


Ha a szüleiddel élsz akkor egy rakat munka lehetöség van akkor is a szüleid dolgoznak még. Elmehetsz késö esti takarításba, pl üzleteket, irodákat mind késö este takarítják...

Ès a hétvégi munka, szombat-vasárnap egésznap dologozhtasz.

Másik megoldás ha bölcsibe adod a gyereket...

2018. jan. 30. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 A kérdező kommentje:
Sajnos az nem opció, ugyanis hivatalosan (papíron) nincs apukája. Nem volt hajlandó belemenni az apasági nyilatkozatba, csak apasági teszttel. Mostmár én nem akarom, azért ne fizessen nekem semmit hogy utána beleszóljon/szabályozza az életünket! Mást kell kitalálnom.
2018. jan. 30. 13:08
 6/39 A kérdező kommentje:

A bölcsi az max szeptember, ami nekem késő.

Hiába vannak itt a szüleim, írtam hogy nem segítenek sajnos.

2018. jan. 30. 13:10
 7/39 anonim ***** válasza:
76%
Keress bölcsit, akár magánt is, havi 40-50 ezerért már vannak. Iratkozz fel várólistára az államiban. A gyest kapod munka mellett is, egy tízest kell hozzátenned, a fizetésed többi része megmarad. Még minimálbéren is jobban jársz, mint most, jár a családi adókedvezmény is, az pont egy tízes havonta. Egyébként óvodával se árt akár már most intézkedni.
2018. jan. 30. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
100%

Miért szitter? A bölcsi ingyen van, a te helyzetedben esélyesen fel is veszik a gyereket, és mehetsz teljes munkaidőben dolgozni.

Egyébként apuka, gyerektartás?

2018. jan. 30. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
100%
Ja, látom, apa nincs képben. Bölcsibe viszont nem csak szeptemberben veszek be gyereket, ha jól tudom.
2018. jan. 30. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 A kérdező kommentje:

Azért mert bölcsi az max szeptember, ami több mint fél év. nekem mostani megoldás kéne...

Az előbb írtam hogy apuka nincs, és nem is akarom berakni a képbe.

2018. jan. 30. 13:16
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!