Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyivel másabb a második...

Mennyivel másabb a második gyerekkel az élet?

Figyelt kérdés

Máshogyan csinálsz dolgokat, lazábban veszed, be lehet osztani az időt úgy, hogy mindenkire jusson? Nem aggódsz annyit feleslegesen?

Több mint hét év lesz a korkülönbség a két gyerkőc között!


2017. jún. 12. 08:32
 1/4 anonim ***** válasza:

Nálunk 10 év lett a korkülönbség. Én sokkal aggódósabb lettem.... Beosztani az időt nehezebb de mégis könnyebb, mivel most nem egyedülálló anya lettem.

Úgy érzem kijöttem a gyakorlatból... nehezebb volt megszokni az éjszakázást is.


A helyzethez hozzá tartozik, hogy újszülött korban szivműtéte volt a babánknak... 2 hónapot volt kórházban :-(

Ez sok mindent átértékelt bennem....

2017. jún. 12. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nálunk nagyon más habitusúra sikerült a két gyerek és ezt volt nehéz "feldolgozni" (evés, alvás, fejlődés...). (Persze a kicsi volt a zizibb:)) Ami könnyebb volt, hogy már jobban bíztam magamban és minden apróbb nehézségről tudom, hogy csak egy korszak ez is és elmúlik, így érdemesebb a jót keresni benne. Nálunk 3 és fél év a korkülönbség, kb. másfél-két évesen kezdtek partnerei lenni egymásnak, a kicsi most 3 és mostanában tényleg nagyon jó testvérek, tehát látszik, hogy szeretik egymás társaságát, és ettől mindig elolvadok, na meg szintén könnyebbség ahhoz képest, amikor a nagy egyedül unatkozott :) De azért persze több munkával és kosszal és pláne hangzavarral jár a kettő, mint az egy.
2017. jún. 12. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 jafnrétti ***** válasza:
100%

9 év van a fiaim között. Van, amiben aggódósabb lettem, vagy inkább szabálykövetőbb, viszont sokkal rugalmasabban állok olyan dolgokhoz, amiknél a nagynál még stresszeltem (ilyenek, hogy "jaj, hol fogok pelust cserélni, hol etetem meg, ha kimozdulunk, mit adjak rá, hideg van, meleg van, fúj a szél, stb., ezekkel már nem idegesítem magam), egyrészt már tudom, hogy mire lehet számítani ha valamit csinálunk, és tudom, hogy lehet megoldani a problémákat, másrészt már nem izgat, ha valami nem tökéletesen megy.


Ami nekem nagy különség: amikor a naggyal voltam itthon, miénk volt az egész nap, nem kellett időre menni sehová, akármikor elmehettünk sétálni, mindegy volt, mikor van az alvásidő, stb. Most, hogy a kicsivel vagyok itthon, mindig bele kell kalkulálni, hogy a nagyért mikorra kell mennünk a suliba. Tehát ehhez kell igazítani az ebédet, az alvást, az indulást, van a napnak egy fix ideje, amikor útrakésznek kell lennünk.

Na és igen, az időt úgy kell beosztani, hogy jusson mindenkire. Mivel a nagy suliban van 3-ig, 4-ig, ezért vele javarészt csak délután tudok foglalkozni pár órát lefekvésig. Csapatmunka, a férjemmel ketten megoldjuk, éd hát nekem még könnyebb a dolgom azért, de neki a két gyerekre van összesen az a pár órája, amit lefekvésig itthon van, plusz ő viszi reggel a nagyot suliba, odaúton mindig jókat beszélgetnek.


Annyiban viszont tök jó a nagy korkülönbség, hogy a nagy már nem annyira a fizikai kontaktust igényli (persze azért azt is valamelyest), hanem a beszélgetést, odafigyelést, úgyhogy amikor az öccsét szoptattam, a nagy simán odaült mellénk, és beszélgettünk, volt, hogy kártyáztunk, társasoztunk is közben.

A legnagyobb nehézséget nekem az okozta, hogy a nagy elég hangos, hajlamos ordítva beszélni néha (nem hibáztatom, én is ilyen vagyok), és úgy közlekedik, mint egy tank (szintén nem csak ő), na ez sokszor problémás, amikor a kicsit altatom, bár most már azért egyre kevesebbszer fordul elő.

2017. jún. 12. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
7 év van a fiam és a lányom között. A lányom 10 hónapos, sokkal lazábban veszem a dolgokat vele. Az időbeosztás annyiban más, hogy most kötöttebb, lévén hogy elsős a tesó, így reggel vinni, délben menni érte, ráadásul heti 2szer edzése van, oda is vinni-hozni, több szervezést igényel. Anno mikor csak 1 gyerkőc volt, nem kellett rohanni állandóan, reggel suliból bolt, haza, gyorsan megfőzni, hogy délben tudjunk menni megint a suliba... Akkor az időbeosztás lazább volt.
2017. jún. 12. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!