Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyivel költségesebb az...

Mennyivel költségesebb az élet két gyerekkel, mint egy gyerekkel?

Figyelt kérdés

Jelenleg 300 Ft-ból élünk hárman. A kiadásaink viszonylag kevés pénzt emésztenek fel (tokkal-vonóval 60ezres rezsi), hitelünk nincs. Van saját lakás, illetve saját autó, mindkettő tehermentes.


Gondolkodunk a testvéren.


2017. okt. 13. 18:51
 1/8 anonim ***** válasza:
74%
Nagy életművészek vagytok, hogy hárman megéltek 300 Ft-ból. Új rekord született a 47.000 Ft után.
2017. okt. 13. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
85%
1. gyereknél ugye sokmindenre szükség van. 2.nál ha lehet pl ruhákon, játékokon , babakocsi lehet spórolni mert a kistesó meg örökölheti. De a pelus és társait később az ételt ugyanúgy a kicsinek is meg kell venni.
2017. okt. 13. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Bocsi, most jót nevettem. Természetesen nem 300, hanem 300000 Ft a havi bevételünk.
2017. okt. 13. 18:59
 4/8 anonim ***** válasza:
45%

1.gyerek egy gond

2.gyerek két gond

3.gyerek három gond

És így tovább.

De nagyon, nagyon, nagyon jóó ha van legalább egy testvér.

2017. okt. 13. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
48%

Kb. másfélszer annyit kell számolni két gyerekre. Sok mindent a másodiknak már nem kell megvenni. Családi pótlék, adókedvezmény jár utána is.

Két szemüveg, két osztálykirándulás persze dupla költség, nem is szólva a továbbtanulásról.

2017. okt. 13. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
53%

Sokmindentől függ. Egyrészt a kistestvérnek sokmindent valóban nem kell megvenni. Mondjuk nem írtad mennyi lenne kb. A korkülönbség, megvannak-e még a nagy cuccai, mennyire használhatóak.

Ha tudsz szoptani majd, az megint könnyebbség.

Másrészt, ha egyneműek, akkor a ruhák nagy részét megörökölheti a kicsi.

Nekem két lányom van, a kicsi egy az egyben hordhatja majd a nagy ruháit, illetve mostanában több minőségibb ruhát veszek a nagynak is mint korábban, amikről tudom, hogy bírják majd a strapát és a kicsi is hordhatja majd. A kinőtt ruhákat egyébként azonnal elvaterázom és a befolyt pénzből veszek újakat.

Na a cipő, az más tészta. Nyár elején kb. 30.000 ft-ért vettem szandálokat, papucsokat, szeptemberben két pár bőrcipő, megint kb. 25.000 ft volt, már várom a decembert.

2017. okt. 13. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
17%
Nalunk a kicsi is lany,igy az osszes ruhat orokli,gond csak akkor van,amikor gyorsabban no mint a nagy es lehet h nyarra pont csak hosszu,meleg cuccaink vannak,de alapvetoen ruhara alig koltunk neki. Minden mas viszont kulon megy es ez ahogy nonek,egyre dragabb lesz. Osztalykirandulas,edzes,tovabbtanulas,minden 2x koltseg, viszont en azt vallom h majd ha odaerunk a hidhoz,majd akkor megyunk at rajta,teljesen folosleges 20evre elore tervezni,meg felrerakni (20evre elore), barmi tortenhet addig,a gyerekeim a legjobb baratnoi egymasnak,eletem legjobb dontese volt h ketten vannak.
2017. okt. 14. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, ment mindenkinek a zöld.
2017. okt. 15. 16:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!