Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek ez normalis felfogas?

Szerintetek ez normalis felfogas?

Figyelt kérdés

Itt volt tegnap

es elmagyarazta nekem, hogy ne varjam el azt a paromtol, hogy fellegyen meg x ideig a gyerekkel, mikor o dolgozni volt. De mondon en is felvagyok hajnali 3.50 ota azota nem aludt a gyerek, fozni es takaritani is kellett meg ugye odafigyelni ra mert mar maszik. Az mas.. ahha..meg en mar anya vagyok, o ferfi. Ha o neha berug, megint mas mert o keresi rank a penzt. Megismeteltem,hogy en is dolgozok de az se szamitott, mert nem az en fizetesembol elnenk meg. Nekem mar nincs szorakozas, azt mondta, az a baj velem, hogy meg mindig vagyok a kikapcsolodasra.. regen nagyaink idejeben az asszony otthon volt. Es hogy halatlan vagyok.


Akkor ott felalltam, megmondtam neki, hogy nem eltartanak, nem magamnak szultem es nem szuntem meg embernek lenni. Jo, hogy neha ki akarok kapcsolodni, hiszen ez egy 0-24-es munka. Meg mindig kelek ejjel. Hiaba a ferjem dolgozni jar ugyanugy o is kiveszi a reszet mert nem vagyok se rabszolga, se robot es nem vagyok nagyanyam, ha mar az o idejukkel peldaloztal. Nem a labamat logatni vagyok itthon es "nem ez a dolgom", hanem ez a dolgunk. En is ledolgoztam x evet azert, hogy ne a semmire szuljek most ugyanugy dolgozom.


Ma is mar hajnali 5 ota fenn vagyunk.. utalom ezt az elgondolast szerintem jogos volt a taps. Nem a 19. szazadban elunk tudtommal kiharcoltuk azt a noi egyenjogusagot es, ha most hagynam, hogy en csinalok mindent, fel ev mulva mikor visszamegyel dolgozni is akkor minden a nyakamba szakadna? Szerintem az a jo, hogy kozos haztartas, kozos gyerekneveles az elejetol. Nem??


2018. febr. 1. 06:27
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Bocsi a helyesirasi hibakert mint irtam, koran keltunk :D
2018. febr. 1. 06:29
 2/17 A kérdező kommentje:

*baratnom

*mondom

*nagyanyaink

2018. febr. 1. 06:30
 3/17 anonim ***** válasza:
52%
És ezt ki mondta?
2018. febr. 1. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
65%

És kit érdekel? Minek idegesíted magad?

Egyik füleden be...

2018. febr. 1. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Hat mert mikor lovik neked.. akkor nem tudod azt tenni, hogy elengeded a fuled mogott..odairtam, hogy tegnap baratnom volt nalunk. En nem tudtam, hogy ilyen a felfogasa..
2018. febr. 1. 06:42
 6/17 anonim ***** válasza:
24%

Ha jól értem ez a beszélgetés nem a férjeddel volt.

Ez a kettőtök dolga, a férjeddel kell egyetértésben lenned és nem másokkal. Persze, jó ha megoszlik a ház körüli teendők meg a gyereknevelés-gondozás, de én úgy gondolom, hogy míg itthon vagyunk a gyerekkel,addig nekünk kell többet vállalni itthon. Senkit nem zavar, ha fáradt vagy és nem mosogatsz el, de a férjed a munkahelyén ha hibázik a fáradság miatt az súlyos következményekkel járhat. Persze nem azt mondom, hogy ne legyen olyan alkalom, hogy néha fent marad vele vagy korábban kel hozzá. A férjem a kezdetek óta fürdet, pelenkáz ha itthon van, etetné is, de a kicsi csak velem hajlandó enni, viszont én kelek mindig hozzá. Nagyon rossz alvó a kezdetek óta, most kezdett el normálisan aludni és így is este 18-19 órakor alszik el és hajnali 3kor +-5/10 perc mindig, hogy felkel. Délben max 1 órát alszik, de azt sem mindig. De ha játszik, nem igényli mindig a társaságom, tudok inni nyugodtan egy kávét vagy olvasok, illetve nyelvvizsgára is készülök. A háztartásban többnyire mindent én csinálok, néha ha megkérem porszívózik, viszont a kinti munka az övé. Nekünk így jó. Mindenki magának tudja, hogy mit bír és mi a jó megoldás, hogy mindkét fél elégedett legyen.

2018. febr. 1. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
0%

Megbeszéltézek. Javaslom a tettek mezejét. Állits fel napirendet, ugy hogy ő is kivegye a részét.konkrétumokat mondj. Pl amig megfürdeti, te tudsz enni, amig játszik vele, te fürdesz. Vagy ami neked kell segítség.


A szo elszáll tettek ill konkrétumok nélkül.

2018. febr. 1. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Azert idegesitem magam mert konkretan lenezett, hogy legyek halas amiert eltartanak mikor nem tartanak el..dolgoztam en eleget ahhoz, hogy ne tartson el senki. De mikor egy ilyet ki merek jelenteni, mint amit fentebb irtam, en vagyok a szar.
2018. febr. 1. 06:52
 9/17 anonim ***** válasza:
16%
Ha te is dolgozol, akkor nem várhatja el hogy mindent te csinálj. Ám ha te otthon vagy míg ő eltart, akkor igen is neked kéne csinálni a dolgok 80%-át.
2018. febr. 1. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Felreertitek. Pont, hogy kiveszi mindenbol a reszet es ez nem tetszik baratnomnek.
2018. febr. 1. 06:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!