Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti mennyit költöttetek babakel...

Ti mennyit költöttetek babakelengyére?

Figyelt kérdés

Nekünk kb. egy milliónál fog megállni a történet, ebben benne van minden: az orvosi látogatások, szülés, babakocsi, bútorok, ruha, egyéb vackok, gyerekszoba.

Néha dobnék egy hátast legszívesebben mert ez így azért nagy összeg (tudom hogy lehetne dupla ennyi is meg fele ennyi is). A párom és a család szerint is kicsit elszálltunk és van hogy veszekszünk is emiatt de egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy ne a lehetőségeinkhez képest legjobbat vegyük a gyereknek vagy olyat ami marhára nem tetszik.

Ajándékba/kölcsönbe egy db kismama nadrágon kívül semmit sem kaptunk mert nincs a közelünkben kisbabája senkinek.

Problémamentes álomterhességem van egyébként és természetes úton fogant így a fentieken felül nincs kiadás (lekopokom).


Ti mennyit költöttetek ha nem illetlenség megkérdezni és nálatok voltak belőle konfliktusok?



2018. febr. 2. 15:36
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
91%

Soha nem számoltam össze.

Azt pedig nem értem a családnak mi köze van hozzá hogy mire mennyit költötök...

2018. febr. 2. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
79%
4-500 ezer körül, mi is újat vettünk mindenből. 😊
2018. febr. 2. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
76%
A szülés+magánrendelés+kórházi szoba úgy 110 volt, szoba festése kb 15, és mivel mindent kaptunk, így mi nagyonmax 20ezret költöttünk ezeken kìvül ami kelengyének mondható
2018. febr. 2. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
62%

Nálunk is kb ennyinél fog megállni. Csak a magánrendelés 200 plusz ennyi a szülés plusz a genetikai 40 ezer a szülésznő 60 ezer. Ez eddig 500ezer és nem voltunk babamozin és nem vettünk semmit.

Szóval tényleg 1 millió körül lesz nekünk.

2018. febr. 2. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
57%
Nekünk is alsóhangon 1 milla volt 7 éve.
2018. febr. 2. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
56%
Nekünk is olyan 7-800.000 már maga az orvos, a szülés és a panoráma teszt volt fél millió összesen.
2018. febr. 2. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
79%
2 éve szültem. Kb 500 ezerben volt benne. Mi sokmindent kaptunk. Pl én ruhát alig vettem. A 2 nagyi imádott vásárolgatni ilyeneket.
2018. febr. 2. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Kezdek megnyugodni hogy nem vagyunk annyira kirívó esetek, köszönöm az eddigi válaszokat. :)


1: nyilván nem toltam eléjük egy elszámolást de megkaptam hogy miért nem járunk SZTK-ba a magán helyett és miért vettünk "drága" babakocsit mert rákerestek a modellre...

2018. febr. 2. 17:51
 9/15 anonim ***** válasza:
63%

Nekünk kis ágy 3e használtan, pelenkázó szekrény 18, magán orvos alkalmanként 11-15, szülés 90. Ruhákat vettünk sokat használtan, néhány új is van, kaptunk újat és használtat is, fogalmam sincs. Szerintem itt lehet a legjobban elszállni vagy leginkább spórolni.

Használt ruha amúgy jobb, mert már kimostak belőle a sok vegyszert.


Szerintem nincs sok vagy kevés. Költs amennyi nektek belefér.


Babakocsit is használtan vettük 10e körül. Jó nagy kerekű, futó babakocsi, szeretjük.

2018. febr. 2. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok. Ezt a miért nem sztk dolgot mi is megkaptuk. És amúgy azért nem mert ott kezdtünk és nem véletlenül váltottunk. Mi lehet kicsit furcsák vagyunk, hogy magán orvosra jóval többet költünk, mint babakocsira...
2018. febr. 2. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!