Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 8 év körüli fiút mennyire...

8 év körüli fiút mennyire engedsz szabadjára?

Figyelt kérdés

Egészen konkrétan a következőkre lennék kíváncsi:


1. Kiengednéd-e az utcára/ház mögé felügyelet nélkül játszani, úgy, hogy rá látsz?

2. Kiengednéd-e a 15 percre lévő játszótérre idősebb fiúkkal, akiket ismersz?

3. Otthon hagynád-e 10 percre, amíg kiugrasz a kisboltba?

4. Elküldenéd-e ugyanebbe a kisboltba egyedül vásárolni?

5. Otthon hagynád-e egyedül hosszabb időre? (30-45 perc)

6. Engednéd-e, hogy rendszeresen vagy szükséghelyzetben egyedül jöjjön haza az iskolából?


Nálunk mostanában merültek fel ezek a kérdések, és egyszerűen nincs kivel megbeszélnem őket. A gyereknek amúgy nincs mobilja, és nekünk sincs vonalas telefonunk, ha ez számít.


2018. febr. 4. 18:25
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
69%

Le lehet pontozni.Nemetotszagban lakunk kükvaros. Bar szerintem gyerekfüggö is. Lanyomat nem engednem ennyi idösen 😊 Magyarorszagon biztos hogy nem engednem meg neki. 7 eves a fiam. Fejböl tudja a telef8nszamunkat bar beki nincs telefonja, de otthonink van.a nevet a lakcimet es minden f8ntos dolgot megtanitottunk neki.

1. Igen

2. Nem

3.igen

4.Igen

5. Nem bar egyszer volt ra pelda.

6. Igrn egyedük jar haz. 10 perc az iskloa gyalog.

2018. febr. 4. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
35%

Mindegyikre nem. Esztelenül lepontozók olvassanak tovább:


Jó környéken élünk, Budapest kertvaros, családias környék. Az elmúlt evben be akartak rángatni egy elsős kisfiút egy kocsiba (vadidegen!), a gyerek kiabalt, mire a szülők odaértek elhajtott. És ez gyerekbarát környék! A játszótér mellett történt.


Otthon meg amiatt nem hagynám mert nincs miért.. nem igazán van olyan 10-20 perces elintéznivalóm ahol zavarna.

2018. febr. 4. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Két éve volt ennyi idős a fiam.


1. Játszótérre lemehetett egyedül, de gyakran csekkoltam az ablakból. Mindig voltak lent szülők is, akiket ismertünk, szemmel tartották a többi gyereket is. De volt, hogy úgy ment le, hogy nem volt lent más gyerek, akkor csak kiült olvasni, azzal sem volt bajom.

2. 8 évesen nem.

3. Megtettem, de annál messzebbre nem mentem nélküle, a kisbolt a játszótér túloldalán volt, úton se kellett átmenni.

4. Már hétévesen is mehetett, ismerős volt a boltos, ablakból végig láttam az útját oda-vissza.

5. 8 évesen még nem.

6. Ugyanez.


10 éves, idén kezdett egyedül hazajárni, amióta újra dolgozom. Ennél fiatalabb korban nem engedtem volna, még akkor sem, ha nehezen lehetett volna megoldani a kísérgetését. És szintén idén ősztől van az, hogy hosszabb időt is tölt itthon egyedül, ha pl. bevásárolni megyünk, és neki nincs kedve jönni. Illetve tavaly már volt, hogy otthon maradt egy órát, amikor az öccsét orvoshoz vittem, de az a szomszéd lépcsőházban volt, oda bármikor utánam tudott volna jönni, ha gondja van.

Azóta már máshol lakunk, neki a suli kicsit messzebb van így, de nagyon szépen, felelősségteljesen közlekedik. Tavaly még nem mertem volna elengedni egyedül, otthonhagyni viszont már mertem közepesen hosszabb időre, ha úgy jött ki a lépés.

Idén már volt olyan, hogy neki nem volt suli, de én mentem dolgozni, és itthon volt egyedül. A férjemmel mindketten öt perc sétára dolgozunk, bármi van, bármelyikünk haza tud ugrani, vagy a gyerek be tud jönni utánunk.

Ja, és van saját mobilja, és itthon is van vezetékes telefon. Mobil nélkül nem engedném egyedül közlekedni, ha pedig még vezetékes telefon sem lenne itthon, akkor nem maradhatna felnőtt nélkül a lakásban.

Angliában viszont biztos nem hagynám egyedül ennyi idősen otthon, hiszen ott törvény van rá, hogy nem szabad, és elég komolyan is veszik, ismerek pár ilyen sztorit ismerősöktől.

2018. febr. 4. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

1. utcára nem, ház mögé igen

2. egyértelműen nem

3. igen

4. nem

5. igen

6. szükséghelyzetben igen (de ezt mindig egyeztetném a tanítónővel)


7éves elsősöm van. Az alapján válaszoltam, hogy egy másodikos gyereket feltételeztem a kérdés mögött (és kevésbé szertelent mint az enyém jelenleg :))

2018. febr. 5. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!