Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi az amiből soha nem engedsz...

Mi az amiből soha nem engedsz a gyerekeddel kapcsolatban? Laza vagy inkább mindent túlaggódó anyának tartod magad?

Figyelt kérdés
2012. jan. 27. 16:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Amiből nem engedek azok a veszélyes dolgok vagy amire valamiért azt mondtam nem az akkor nem. Egyébként nem vagyok túlaggódós csak, ha indokolt.
2012. jan. 27. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Veszélyes dolgokat nem engedek meg, de amúgy hagyom hogy tegye a dolgát, hadd önállósodjon.
2012. jan. 27. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Nem aggódok túl semmit, racionális vagyok. Vannak (reális) nevelési elveim, azokból nem engedek, én a következetességre esküszöm, 4 gyereken teszteltem és nagyon bevált.


De mindenkinek a tanácsát szívesen meghallgatom, átgondolom, de az utolsó szó enyém és a páromé.

2012. jan. 27. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

A veszélyes dolgok evindensek.

Amiből nem szoktam engedni, az a táplálás. Anyósom és apukám már etetnék mindenféle dologgal a gyerkőcöt, de én akkor sem engedem, hogy tejjel, pörkölttel, mézzel, nem neki való dolgokkal itassák, etessék, bőven ráér még.

Amit még szeretek betartani, az az alvása. Én tudom, hogy mikor fáradt, mikor kell aludnia, ebből nem engedek, a gyerek érdekében. (Persze, nem fél óra csúszásról beszélek).

Egyébként laza anyukának tartom magam, de vannak szabályok, amiket be kell tartani a gyerek testi és lelki egészsége érdekében és ezt nálunk mindenkinek tudomásul kell venni. (pl. nem hagyunk szanaszét cipőt, mert a gyereknek az az első dolga, hogy megrágja...)

2012. jan. 27. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

A veszélyes dolgok kitétel is elég megfoghatatlan, mert valakinek csak a kés a veszélyes, de valakinek az is, ha hat hónapos kor előtt almát kap a gyerek.....


Nálam fura a dolog, de én pont abban vagyok "túlaggódós" (ilyen szerintem amúgy egy anyánál nincs), hogy kivel hagyom ott a gyereket. Nálam alapszabály, hogy csak olyannal hagyom ott, akivel folyamatos kapcsolatuk van, és kölcsönösen ismerik egymást. Engem sokat támadnak rokonok azzal, hogy miért nem hagyom anyóséknál, hiszen hát nagyszülők ők is, na meg hát felneveltek már gyereket ők is. Ám én úgy gondolom, hogy mivel havonta találkoznak egyszer két órát, a gyerek nem ismeri őket eléggé, és ők sem a gyereket. Nekem ez dönt, nem a vérségi szint.


Kajákban nem vagyok egy tankönyv-anyuka, azaz nem tartottam a hat hónapig csak anyatej dolgot, de azért persze csirkecombbal sem tömtem féléves korában. Játszótéren viszont a sarkában vagyok mindig, ezért is "kikaptam" már más anyukától, hogy ne féltsem má' azt a gyereket annyira.


Amiben még úgymond aggódósabb vagyok, hogy pl, ha elesik, én odamegyek megnézem, nincs-e baj, de volt már rokon, aki konkrétan rámszólt, mikor odamentem a saját fiamhoz ha elesett, hogy: "ne, hagyjad!"


Nem szeretem azt, ami napjainkban megy, hogy minden anyuka leszól mást, amiért az "túlaggódós", meg "parás", stb., ugyanis emiatt az anyukák állandóan túl akarják licitálni egymást hogy jaj de milyen vagány meg laza anyucik meg kismamák.


Én bevallom: aggódós kismama voltam és aggódós anyuka vagyok. Nem fogok senkivel versengeni sem a laza-kismama, sem a vagány-anya címért :) Akkor sem, ha követ vetnek rám.

2012. jan. 27. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ja, és a válaszok gondolom 99%-ban olyanok lesznek, amiből kiderül, hogy természetesen senki nem túlaggódós, meg mindenki laza. És sajnos ez is azért van, mert mielőtt valaki le merné írni, hogy igenis sokszor aggódik, nem meri, mert fél, hogy mások majd leszólják. Engem ez például nem érdekelt soha. Terhesen sem, és most sem.
2012. jan. 27. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


Én sem tartom magam egy aggodalmas anyának,sőt néha átesem a ló túloldalára! A férjem sokkal jobban "félti" a 22hónapos lányunkat mint én.

Sokszor rá kell szóljak hagyja már azt a szegény gyereket kibontakozni. Ha felmászik az ágyra,vagy ugrál rögtön az a baja hogy le fog esni,és kitudja milyen baja lesz. A játszótéren állandóan a sarkában van,én tisztes távolból figyelem.

Az ételek terén sem vagyok "merev",3és fél hónaposan kóstoltattam először,nem ragaszkodom egy táblázathoz sem. Tejet iszik 1éves korától,10hónaposan már azt ette nagyrészt amit mi. Az igazsághoz hozzátartozik,hogy nem is soká főztem neki külön,egyszerűen nem ette meg. A bébiételt rám köpte! Adtam már neki pár olyan ételt amiről csak utólag tudtam meg hogy akkor nem is lehetett volna. Pld:alig 2hónaposan mézet,és semmi baja nem lett,most is imádja!


Amiből viszont nem engedek,az ha valamire azt mondom hogy nem az NEM! És mindegy hogy felnőttnek vagy a gyerekemnek.

2012. jan. 27. 17:16
 8/12 A kérdező kommentje:

Nem tudom milyen válaszok jönnek meg,de számomra az is túlaggódás ha valaki pld még 2évesen sem mer tejet adni a gyerekének!

Ez nem azt jelenti hogy elítélem,csak egy példa! Tiszteletben tartom mások véleményét!

2012. jan. 27. 17:20
 9/12 anonim ***** válasza:
Hát ez az, hogy mindenki szerint más a túlaggódás, és más az arany középút. Ezért születik ebből mindig oly sok parttalan vita, mert minden egyes anya saját magát tartja a középútnak, persze a másiknak meg nem az.
2012. jan. 27. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Kajában nagyon engedékeny vagyok, vagyis megengedem, hogy válogasson. Minden másban igyekszem következetes maradni. És nagyon aggódós vagyok, amikor görkorizni tanult betegre izgultam magam pl., ezért ma már inkább oda se nézek, ha sportol. Ha elmegy táborba, belebetegszem, de előtte próbálok laza maradni, persze már átlát rajtam.:)

Amiből nem engedek, az, hogy előbb a feladat, aztán a játék. Valamint a "normális" viselkedés, veszélyhelyzetek elkerülése.

2012. jan. 27. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!