Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 7 éves lányom barátnője...

7 éves lányom barátnője kérdezés nélkül elvitt dolgokat a lányom szobájából. Kivel beszéljek? Vele vagy a szülővel?

Figyelt kérdés
Mikor átvolt játszani elvitt egy két játékot, majd másnap az iskolában mutogatta a többieknek. Mikor lányom szólt neki adja vissza, letagadta hogy az az övé! Fontos kis dolgok voltak ezek a kányomnak és igen szomorú miattuk. Kinek szóljak a kislánynak hogy adja vissza vagy a szülővel beszéljek? Elég kínos a dolog mert nem akarom hogy a szülő megsértődjön, viszont nem tartom heleysnek hogy kérdés nélkül elvisz valamit a lány...
2018. febr. 5. 09:13
 1/8 anonim ***** válasza:
10%

Vegyetek nekik még játékot és add a szülőknek, hogy "úgy vetted észre, a lányuknak tetszettek a te lányod játékai, ezért vettél még párat"


ha ebből nem szégyellik el magukat, akkor az egy igen érdekes értékrenddel bíró család. :)

2018. febr. 5. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan szólj a szülőknek, miért sértődnének meg? Csak tisztában vannak vele, hogy milyen játékai vannak a lányának?
2018. febr. 5. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
63%

Kérd vissza a gyerektől úgy, hogy mindenképp szólsz a szüleinek, hogy elvitte a játékokat, de sokkal kevésbé fognak haragudni, ha magától visszaadja őket másnap.


Én akarnám tudni, ha a gyerekem ellopná más játékát és a sajátjának állítaná be.


Egyébként én kerültem ilyen helyzetbe egy szájfénnyel, lenyúlta a barátnőm még 4. Osztályban. Anyától kapott régi smink volt, még külföldről hozta. A barátnőmnek másnap volt képe megmutatni úgy, mintha ő kapta volna. Epres volt, lekaparta a matricát és cseresznyésnek állította be. Tudtam, hogy az enyém, még a homokot sem takarította róla le, ami raragadt, mikor elejtettem.


Legközelebb mikor náluk voltunk, megdicsértem az anyukáját, hogy milyen jófej anyuka, hogy új cseresznyés szájfényt vesz a lányának. Csak nézett az anyukája. Vártam egy hetet, a barátnőm nem szólt hozzám, nem mutogatta a szájfényt.


Következő alkalommal szóltam, hogy az enyém eltűnt, szerintem véletlen elvihette. A képembe hazudott. visszaloptam és legközelebb mondtam, hogy dejó, az enyém meglett.. mindketten tudtuk mi történt, mégsem szóltunk. Még 10 évig barátok voltunk.

2018. febr. 5. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
86%
A szülőknek szólnék. Nem érdekelne, ha megsértődnek, a fontos az hogy a lányod visszakapja a játékait, és ilyen lopós gyerekkel ne barátkozzon.
2018. febr. 5. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
94%

Én is voltam ilyen helyzetben. Volt egy barátnőm, aki mindig elvitt valamit, leginkább barbie ruhákat. Azt hittem én kavartam el valahova a hiányzó dolgokat, de amikor egyszer átmentem hozzá játszani, megtaláltam nála az összes eltűnt cuccot. Ő is úgy állította be, mintha az övé lenne.

Szólt anyu az anyukájának, aki kb letámadta anyut, hogy az ő lánya biztos nem lop.

Következő alkalommal szépen elraktam mindent, ami az enyém és haza vittem. Tudta jól, hogy elvittem őket. Nem nagyon barátkoztunk többet.

A suliban is elcsent ezt-azt másoktól. Radírok, ceruzák, kis apróságok.

Szülőin panaszkodtak a szülők, hogy nem győzik venni a felszerelést a gyereknek, mert mindig eltűnik. Az az anyuka meg kb dicsekedett, hogy hát ő nem tudja, de az ő lányának mindig mindene megvan.

Mondanom sem kell, nem volt sok barátja.

2018. febr. 5. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
96%
Ilyenkor mindig az a kérdés, hogy te magad ilyen helyzetben mit szeretnél. Mi esne jobban, ha a gyerekedhez menne oda a másik anyuka vagy ha hozzád? Esélyes, hogy én anyukaval beszélnék, de igyekeznek megerteni, hogy nem akarok belőle semmi többet csinalni, mint ami.
2018. febr. 5. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Megkérdeztem a kislányt a reggeli suli lerakásnál elvitte e? Azt mondta igen nála van és vissza is adta. Mondtam neki nem vagy bajban ne aggódj de máskor ha átjössz szeretném ha megkérdeznél engem ha kölcsön akarsz valamit kérni mert oda adjuk szivesen csak kérdezni kell. És már mentek is játszani a lányommal mintha mi sem történt volna.
2018. febr. 5. 11:00
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Jól csináltad
2018. febr. 5. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!