Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy tanítsam meg 3 évesemet...

Hogy tanítsam meg 3 évesemet az egyedül elalvásra? Minden este nagyon nehezen alszik el, ha ott hagyom egyedül állandóan ki-be járkál a szobájából!

Figyelt kérdés
2012. jan. 5. 07:31
 1/5 anonim ***** válasza:

Az enyém 2 és fél éves múlt és ugyanez a problémánk.

Rácsos ágya van még, abban üvölt, a nagy ágyon alszik el, de nehezen. (Én is nehezen alvó gyerek voltam, bár ez most nem vigasztal.)

Egyébként úgy érzem, hogy én rontottam el. Következetesebbnek kellett volna lennem vele már korábban. Mostanában már délután sem alszik.

Most az vált be egy kis ideje, hogy az ő szobájában lévő nagy ágyon lefektetem, melléfekszem. Halkan zene szól vagy én dudorászik, simogatom. Így szokott elaludni. És igyekszem minél korábban ágyba tenni, hogy annyira ne csússzunk késői órákba.

2012. jan. 5. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az én fiam nagyon jó alvó volt mindig de egy ideje még le se tesszük már a sarkunkban van! Egész éjjel mászkál, nem tudom mi lelte, de nagyon fárasztó...

Fogd meg, mindig vidd vissza és csak annyi mondj neki alvás van... Egy idő után elunja ha látja hogy nem ér el vele semmit! Azért csinálják mert addig is vele foglalkozol...

2012. jan. 5. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem márciusban lesz a lányom 3 éves. Másfél éve lecseréltem a rácsos ágyát gyerekágyra. Az egy kicsit jobb lett neki. Este szépen bekísérem a helyére és megmondom neki, hogy most alvás van, és én is alszom a helyemen, de nem férek mellé, ahogy Ő sem fér mellém. Este még 2x-3x kijön, hogy pisilnie kell, aztán végül elalszik.

Nagyon nehéz volt megállni, a hisztijeit, de nem neki, hanem nekem. Tudja nagyon jól, hogy mit tud belőlünk kizsarolni, és tisztában van vele, hogy úgy is eléri. HAtározottnak és elszántnak kell lenni! Nem lehet egyszer sem meginogni! Ha elhatározod magad 1-2 héten belül tudni fogja a rendet. De nem lehet egy nap sem kivétel!

2012. jan. 8. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Egyik nap akkor esti harc volt, hogy végleg elhatároztam magam egy taktika mellett, méghozzá azt fogjuk csinálni amit a harmadik válaszoló írt.

Ma lesz a harmadik este. Tegnap elég hamar elnyugodott, mesét olvastam és kijöttem a szobából.

Tegnapelőtt nagy harc volt, de fele annyi idő sem telt elnyugodnia, mint korábban. Ma folytatjuk és nem inogok meg én sem.

2012. jan. 8. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem sokat kijárkál pisilni lefektetés után. Nem nagyon tetszik, mert tudom hogy csak játszik vele. Így kitaláltam, hogy lejön a punciról a krém, ha sokat pisilget. Így ma nem is jött ki. Beraktam az ágyába, cumi a szájába, baba mellette, puszi a homlokára és alvás.

Az apjával több a baj! Ő nem ért egyet ezzel a renddel. Szerinte el kell ringatni, mint egy újszülöttet.

2012. jan. 8. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!