Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen tapasztalataitok...

Milyen tapasztalataitok vannak a gyors kistesó-vállalásról?

Figyelt kérdés
Például ha a baba születése után már fél évvel jelentkezett a kistesó? Minden érdekel! Más van egy kétévesem és egy négy hónaposom, és nem szoptatok. 3 gyermeket szeretnénk. Mesélnétek, hogy milyen a terhesség, kipihente-e magát akkorra a szervezet, vajon milyen lesz a gyermekágy, stb.?
2010. jún. 7. 14:10
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálam 1 év van az első kettő között. Nem volt gond a terhességgel, sem a szüléssel. Még szoptatni is szoptattam sokáig terhesen. Utána egy kicsit fárasztó volt, de jó szervezéssel megoldható. A 2 gyerek nagyon összenőtt, sokkal jobban,mint a harmadikkal,aki évvel utána jött.
2010. jún. 7. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Tyű! 3 picike? Gratulálok! Ha lehet, írj még, hogyan tudod megszervezni az életeteket?
2010. jún. 7. 14:20
 3/10 anonim ***** válasza:
70%
Én nem vállaltam be, egyébként egyszer azt olvastam, hogy a szervezetnek 2 év kell regnerálódni, de nem ezért nem lett nagy korkülönbség.
2010. jún. 7. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

fú,amit írsz korkülönbséget én tuti nem vállalnám be.Sőt,így utólag már ez is túl kicsi,ami nálunk van.19hónap a korkülönbség a fiaim között.Már 2 éves és 6hónaposak.De baromi nehéz.Főleg hogy egyik anyásabb mint a másik.

szeretnék egy harmadik babát is,de nem most,majd ha mindketten már ovisak lesznek.

én úgy tudom,hogy minimum fél év kell a szervezetnek szülés után,de legjobb ha 9hónap van a szülés és a terhesség közt.Nekem annyi volt a bajom terhesség alatt,hogy nem tudtam a szoptatás miatt előtte visszafogyni,így hamarabb látszódtak meg a kilók,és hamarabb éreztem minden terhes tünetet.A szülésem túlhordott indított volt,pedig már a 24.héttől nyílt a méhszáj.Amúgy nem volt gond.Inkább utána igényel nagyobb szervezés,ami nekem nemmegy :-)

2010. nov. 30. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

5 honapos volt a kisfiam, amikor ugy dontottunk, hogy johet a 2. baba es meg is fogant ra 2 hetre, igy 14 honap lett a gyermekeink kozott.

A terhesseggel nem volt gond, amugy is eleg aktiv vagyok, hala Istennek a rosszullet elkerult, nem voltam kulonosebben faradekony. Illetve lehetosegem sem volt arra, hogy az legyek.

A szules utani elso honapok sem voltak durvak, mert a pici nem volt hasfajos, eleg sokat aludt napkozben (ejszaka kevesbe).

Ami szervezest igenyel inkabb az a mobilitas, tehat hogy ket kicsivel auto nelkul eljussak a-bol b-be ugy, hogy mondjuk a vasarolt cuccokat is haza birjam vinni. Egy masfel ev alatti gyerektol nem lehet elvarni azt, amit mondjuk egy 3 eves nagytesotol mar el lehet, hogy kozlekedjen melletted, motorozzon szepen, vagy maradjon a testverfellepon. Nekem a kendozes, pici magamra kotogetese nem jott be, igy vettunk dupla babakocsit es ugy logisztikaztunk, hogy heti egy nagy bevasarlas legyen, amikor a ferjemmel megyunk, max o munka utan beugrott dolgokert hetkozben, egyebkent meg sutottem otthon kenyeret, ittunk tartostejet, hasonlok.

A durva napok inkabb akkor kezdodtek,amikor a pici is lekerult a foldre, hiszen o is mozgast igenyelt, a nagy nem volt feltekeny, viszont meg nem is volt olyan szinten, hogy megertse nem szabad a kisteson atrohanni, kinyomni a szemet, megetetni ezzel-azzal. A pici ezzel egyidoben kezdte a fogzast, igy ejszaka alig aludt, persze en sem. Akkor volt egy kis kaosz, de ez inkabb amiatt volt, hogy az en energiam is kezdett fogyni.

Nem szepitem, nem minden csupa jatek es mese, vannak nagyon-nagyon nehez idoszakok, foleg ha az eletedben van meg mas stresszhelyzet is (mondjuk anyagiak, vagy ha az apuka nagyon sokat dolgozik es rad marad minen, a haztartas, gyerek neveles, osszes fizikai es lelki munka).

De igy is megeri, nem csinalnam maskepp. Nekem ez egy kihivas, igy fogom fel, a gyerekeknek pedig lathatoan jo, nagyon szeretik egymast.

2010. nov. 30. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Egyből második gyerek? Egy előnyt látok: együtt nőnek fel... de két picivel? Hát nem lehet egyszerű...
2010. nov. 30. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Hát, igen...minden elismerésem. Azóta az én picim is mászik, a nagy meg hisztis és féltékeny, sírógörcsöket kapok néha...csak hát már 33 vagyok...
2010. nov. 30. 19:40
 8/10 anonim ***** válasza:

19hónap korkülönbséges vagyok.

akkor sem vagy lekésve ha vársz 2 évet.

2010. nov. 30. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

És mi van, ha 33 vagy és 37 évesen szültem a másodikat.

Mindenki annyi éves, ammennyinek érzi magát.


06-07 14:25



Aki meg leponotozott, annak üzenem, hogy k... be.

2010. dec. 1. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Oh-la-la...nehogy eldurvuljunk itten...
2010. dec. 1. 12:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!