Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Vízben szülés: Aki már szült...

Vízben szülés: Aki már szült vízben, elmondaná tapasztalatait?

Figyelt kérdés

Ha szültetek már vízben is és ágyon is, kérlek írjátok le, melyikben mi volt a jó, mi volt a rossz. Ha megint szülnél, melyiket választanád. Egy összehasonlítást szeretnék kapni, de olyanoktól, akik már szültek vízben.

Nagyon gondolkodok rajta, hogy szeretném kipróbálni. Ma voltam éppen terhesgondozáson és meg is említettem a védőnőnek, de még nem konkretizáltuk le. (Külföldön élek, itt van lehetőség ilyesmire, nem tudom, hogy otthon kell e külön fizetni érte, itt nem kell. Nincs orvosom, itt nem szokás. ) Ez lesz a második szülésem, az elsőt ágyon szültem és szeretném kipróbálni, hogy milyen vízben, hátha könnyebb:D Olvastam már sokat róla és néztem sok videót.


2014. okt. 22. 18:46
 1/4 anonim ***** válasza:
34%
Én az elsőnél vajúdtam vízben. A kitolásnál már nem lehetett, mert a béltartalom a vízbe ürül->fertőzésvestély.
2014. okt. 22. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
74%

Áprilisban szültem, szintén külföldön élek. Kádban vajúdtam, először itthon, majd 3-5 perces fájásokkal mentünk a kórházba. Ott egy vizsgálat után már töltötték is a medencét vízzel. Nekem sokat segített a víz, jó érzés volt meleg vízben lenni. A kisfiam vízben is bújt ki :-) csodálatos élmény maradt nekünk a férjemmel. Tervezünk még egy babát, őt is vízben szeretném világra hozni. Hátránya a vízben szülésnek, hogy maximum gázt adatnak érzéstelenítésnek és van akinek az nem elég.

Más negatívumot én nem tudok mondani. Ha bármilyen egyéb kérdésed lenne, írj nyugodtan privit.

2014. okt. 22. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Tavaly márcisban szültem második csemetém.Aki fiu és vizben született.Én nem kaptam semmilyen érzéstelenitőt. Az első is nagyon gyorsan kint volt,második is elég hamar. Kb 2 óra alatt.vizben is bujt ki. Amikor kibujt át"emeltek "ágyra.Ott lekakilt a kicsi igy kellett őt is fürdetni meg én is mentem zuhanyozni.Imrében szültem budapesten.sajnos az uj vezető nagyon megváltoztatta a dolgokaat:( Egyébként jobb volt,csak izomlázam volt utána.
2014. okt. 23. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nekem elég hosszú volt a vajúdás az elsővel. Egyik reggel elkezdett szivárogni a magzatvíz, aznap délután 3-kor indultak a gyenge fájások, majd este 8-tól kezdett el erősödni. 9-kor indultunk be a korházba, mert már elég erős volt. 10 órára elérte tetőfokát. Reggel majdnem 7-kor született meg a lányom, másfél órás kitolási szakasz után. Ezért is gondoltam, hátha megrövidül kicsit a dolog. Nem kértem fájdalomcsillapítót csak gázt adtak, nekem az csak a légzésben segített, hogy oda tudtam figyelni a légzésemre. Nem is tervezem most se, hogy a gázon kívűl mást kérjek. Talán azt kérni fogok, hogy megint segítsen a légzésben.

Valamilyen fertőzésem van, amit csak szüléskor, illetve szülés után tudnak kezelni, addig nem kaphatok antibiotikumot, de a babára jelenleg nincs veszéllyel. Ha megszülök, azonnal kezelik őt is. De ettől még szülhetek vízben, azt mondta a védőnőm.

3 hét múlva megyek legközelebb terhesgondozásra, akkor majd konkretizálom vele a dolgokat, de már a "kis" könyvembe beírta, hogy hova kell mennem, hogy medencéhez jussak:D Remélem üres is lesz épp akkor:D

Előzőleg engem vágtak sajnos, de azt vettem észre, hogy nem forrtam össze ugyanakkorára. Nekem jót tett ez, mert mindig is túl szűk voltam, akármit csináltunk, de azóta nincs problémánk. Így talán nem lesz gond és ez a másik ok, amiért a vizi szülést választom, mert állítólag könnyebben el lehet kerülni a vágást, mert jól felpuhítja a gátat a víz. Hát megpróbáljuk. Legfeljebb ki kell másznom.

2014. okt. 23. 20:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!