Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti is vesztek mindig valamit...

Ti is vesztek mindig valamit a gyereknek?

Figyelt kérdés
Ma jon ki baratnom hozzank. Megyunk be a Tescoba.. es mar azon gondolkodok, hogy a babamnak veszek uveges bebietelt. Altalaban en fozok neki, ez csak extra, ha ugy adodik. Ha wgy honapban egyszer elmegyek vasarolni (ruhat, taskat, mikor mit) akkor is hozok neki. Ha otthon eszek, egy-ket falatot ka o is. Ti is vagytok igy? Nem 10.000 forintos jatekot kap, csak aprosagot, mert en attol vagyok nyugodt :)
2018. febr. 12. 14:21
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:

Javitva:

*egy

*kap

2018. febr. 12. 14:22
 2/23 anonim ***** válasza:
94%

Igen, ma is vettem neki egy barkácskészletet fúróval 3000-ért, mert meglátta az apjáét és elkezdte mondani, hogy szeretne egyet. Úgyhogy nincs szülinapja, se névnapja, se semmilyen alkalom, de szeretek neki örömet okozni, úgyhogy megvettem. Amúgy inkább most veszem meg, mert ha várnék vele 2 hónapot névnapig, addigra lehet, hogy lecsengene és megfosztottam volna a 2,5 évesem a barkácsolás élvezetétől.


Persze tudom, hogy barkácsolhat még egész életében, de egy 2,5 éves ezt úgysem érti és amúgy is úgy játszva fejlődik a gyerek.

2018. febr. 12. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
92%

Igen, mindháromnak.


Ha pl.: beugrunk a Pepcoba ruháért, tuti elmegyünk a játékospolchoz, tök jó társasokat lehet találni. De édességet, apróbb dolgokat is rendszeresen kapnak.

A legnagyobb könyvet minden hónapban, akár hetente is.

2018. febr. 12. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Huha! Ezen eloszor kerekedett a szemem :o De tetszik a gondolkodasmodod.
2018. febr. 12. 14:28
 5/23 anonim ***** válasza:
91%
Igen.
2018. febr. 12. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
86%
Igen,általàban mindig kapnak valami aprósàgot,ahogy az apjuk is.
2018. febr. 12. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Koszi. Akkor nem csak en vagyok igy. Nekem lelkiismeret furdalasom lenne, ha nem vennek neki.
2018. febr. 12. 14:44
 8/23 anonim ***** válasza:
90%
Persze, sőt múltkor úgy jártam, hogy magamnak akartam vásárolni egy-két ruhát, de végül egy felső lett belőle, meg a kislányomnak kb. 7 ruha. Mert sok minden le volt akciózva. De igen mindig kap valami apróságot.
2018. febr. 12. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
79%
Még akkor is hülyén érzem magam, ha a férjemnek nem veszek legalább egy szelet csokit v egy sört estére... 😊 Egyértelmű, hogy a kislányunk mindig kap valamit.
2018. febr. 12. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
26%

Nem.


Söt föleg kicsi gyermekként figyeltem oda, hogy semmit nem vettem meg nekik az ételeken kívül csak úgy. Még egy darab csokit sem, talán azért mert az ünnepekröl mindig annyi édesség maradt itthon, hogy felesleges megint valamit venni...


Talán azért alakult ki nálunk, hogy szinte csak akkor kapnak játékot ha ünnep van, és ruhák nagyrészét is próbálom akkorra ütemezni, mert mi igen csak magas keresettel vagyunk.

Pl Disney landben a kislányom azt mondta: anya olyan jó lenne ha gazdagok lennénk, mert akkor megvennéd nekem azt a hercegnö ruhát. Na ekkor magyaráztam el a 6 éves gyereknek, hogy 100€-s hercegnö ruhát simán kitudnánk fizetni, de minek? Àr arányban annyira drága, annyira kb 2x venné fel a gyerek, hogy egy aprócskát sem láttam értelmét 100€-t egy ruhát megvenni neki. Nem hiszem, hogy ettöl sérült volna, én még Disney landben sem voltam gyerekként, és nem sérültem töle...

Viszont a gyerekeim mindennek nagyon örülnek, minden apró dolognak amit kapnak valakitöl... Nincsen játék amivel ne játszanának(csak korban növik ki egy idö után), és aminek ne örülnének.


Karácsony és szülinapok nagyon nagy meglepetésekkel és nagy ajándékokkal van tele. Egy szülinapra csak az ajándék keret egy gyerekre 30.000Ft, ekkor választhatnak akár drága játékot is. Karácsonyra a két gyerek közel 100.000Ftnyi ajándékot kap. De évközben tényleg szinte semmit nem kapnak csak úgy.

A nagylányom most kapott 12.000Ft-t filceket és ceruzákat, de ennek oka, hogy osztályelsö a félévkor, így úgy gondoltam valami hasznossal meglephetem.


Mi magunk sem veszünk meg felesleges dolgokat, nagyobb értékü dolgokat mint pl egy kanappé hónapokig tervezzük és csak kb 10 évente veszünk újat. Ruhákból a drága de kombinálható darabokat szertem, mert azok idöt állóak és csinos tudok benne lenni 3 év múlva is...

2018. febr. 12. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!